Kanal İstanbul Son Dakika 2023-Kanal İstanbul'da Son Durum

Kanal İstanbul Son Dakika 2023

Kanal İstanbul Son Dakika 2023

Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın temeli atıyoruz açıklamalarının ardından asırlık dev proje Kanal İstanbul nihayet başlıyor. Arnavutköy’ün  Sazlıbosna Mah. ve Başakşehir ilçesinin Şamlar Mah. aralığında kurulmuş şantiyede sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın katılımlarıyla  26 Haziran’da tören yapılması bekleniyor. Kanal İstanbul Son Dakika açıklamaları gelmeye devam ediyor. Ulaşımda çığır açan; Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Osmangazi Köprüsü gibi büyük projelerin ardından yapılacak Kanal İstanbul Projesi, Boğaz trafiğini rahatlatarak uluslararası ulaşımın da aksamadan devam etmesini sağlayacak.

Kanal İstanbul Ulaşımda Devrim Olacak

Ulaşımda devrim Kanal İstanbul; Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü , Marmaray ve Osmangazi Köprüsü gibi devasa projelerin akabinde Kanal İstanbul Projesi, Boğazdaki trafiği düzenleyerek, uluslararası ulaşımın sekteye uğramadan sürdürülebilmesini sağlayacaktır. Kanal İstanbul Son Dakika haberiyle dev projenin heyecanı başladı. Özellikle bölgede yaşayanlar için oldukça önem arzeden bir konu oldu. Uluslararası kamuoyunda da etkileri olmaya devam edecek.

Kanal İstanbul Temeli Ne Zaman Atılacak? 

Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan geçen hafta yaptığı Kanal İstanbul Son Dakika açıklamasında ilk köprü temelinin içinde bulunduğumuz bu ay yapılacağını söylemişti ve tarih olarakta 26 Haziran açıklamasında bulundu. Bölgede yaşayanlar projeden oldukça memnun olduklarını ifade ettiler.

Kanal İstanbul Projesi Nasıl Olacak?

Son dakika haberlerine  bakılacak olursa İstanbul Avrupa yakasında Karadeniz’den Marmara Denizi’ne uzanacak şekilde planlanan su yolu projesi Kanal İstanbul hattında yapılması planlanan köprüyle ilgili detaylar gelmeye başladı. 26 Haziran da temellerinin atılması beklenen köprü, (3. Boğaz Köprüsü dahil) “gergin eğik askılı” olarak Kuzey Marmara Otoyolu Projesi (bağlantı yolları dahil) Başakşehir- Bahçeşehir-Nakkaş Kesimi kapsamında, Sazlıdere geçiş sağlayacak biçimde yapımı sürdürülecektir. Toplamda belirlenen uzunluk  1618m olacak olan ilk köprü, trafiğe 2×4 şerit şeklinde hizmet verecek. 46 metre platform genişliği  olacak olan köprünün “Diamond” geometriyle tasarlanmış kuleleri, 196 metre yüksekliğe kadar çıkması planlanıyor.

Projeye Tepki, Çevreye Zarar Verecek mi?

Ekrem İmamoğlu’ndan da ‘Kanal İstanbul’ tepkisi gelmişti. Yetkililer her ne kadar devlet projesi desede bu bir seçim projesidir diyen İmamoğlu Beton Kanal tepkisini sürdürdü. Yetkililerden yapılan açıklamalara göre Dev proje çevreye zarar vermeyecek. Ormanlık alan içinden geçmediği için her hangi bir tahribata uğramayacağı açıklamalar arasında yer aldı. Toplam maliyeti 15 milyar dolar. Çılgın Proje hattı Üzerinde 6 köprü var; fiyata bunlar dahil, 5 yılda tamamlanması planlanıyor. 26 Haziran’daki temel atma törenine Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımları bekleniyor.

Kartal Devlet Hastanesi İş Başvurusu
    İstanbul Göztepe Şehir Hastanesi İş Başvurusu  

     Sakarya Devlet Hastanesi iş ilanlarına TIKLAYIN! 

     Bursa’da Evlere Ek İş Veren Firmalar    

    İstanbul’da Evlere Ek İş Veren Firmalar  

    Adana’da Evlere Ek İş Veren Firmalar   


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir