Almanya Havalimanı İş İlanları | Almanya Havalimanı İş Başvurusu

Almanya Havalimanı İş İlanları İş Başvurusu ve Personel Alımı

Almanya Havalimanı İş İlanları Personel Alımı ve İş Başvurusu

Almanya Havalimanı İş İlanları, Almanyada bulunan Frankfurt, Hamburg, Berlin havaalanlarında güvenlik ve check-in hizmetleri ile diğer yer hizmetleri için personel eksikliği nedeniyle işçi alımı yapılacağının duyurulmasının ardından yoğun bir ilgi gözlemlendi. Türkiye’den yaklaşık 2 bin personel Almanya’da bulunan havalimanlarına istihdam edeceğini açıklayan Alman Havacılık Endüstrisi işçi alım başvurularını alacaklarını duyurdu. Peki, Almanya havalimanı iş başvurusu nasıl yapılır? Almanya havalimanı işçi alımı için başvuru şartları neler?

Almanya Havalimanı İş İlanları

Özellikle havacılık sektörü bünyesinde olmak üzere personel açığına çözüm bulmak ve büyük firma uçuşlarının iptal edilmemesi için personel ve işçi alımı yapılmasının şart olduğu biliniyor.  Almanya’daki havalimanlarında yaz döneminde işçi istihdamı için düğmeye basıldı. Almanya havaalanlarına Türkiye’den geçici işçi alımı için vize sürecini hızlandıracak. İçişleri Bakanı Faeser: Yabancı personele hızlı şekilde oturum ve çalışma izni vereceğiz açıklamasında bulundu.

Almanya Havalimanı İş Başvuru Şartları

Almanya havaalanı için 2 binden fazla Türk işçi alacağını ve işlemleri hızlandıracaklarını açıkladı. Alman Hava Taşımacılığı Ekonomisi Birliği (BDL) tarafından yapılacak işçi alımı için gerekli olan başvuru genel şartları:

 • Almanca konuşma ve yazma bilgisi
 • B sınıfı ehliyet aranıyor
 • Titizlik ve doğruluk
 • Değişken vardiyalı çalışma uygunluğu
 • Egzersiz kapasitesi
 • Sağlık yeteneği
 • Sabıka kaydının temiz olması

Fraground Havalimanı İş Başvuru Formu 2022

https://www.fraground.de/ adresi üzerinden paylaşılan konuyla ilgili ilanları değerlendirebilir ve rahatlıkla başvuruda bulunabilirsiniz. Şu anda hali hazırda ilanlar yayınlanmaktadır. Başvuru konusunda hızlı olmanız gerekmekte. Talepler oldukça yoğun.

Almanya Havalimanı İş Başvuru Süreci

https://www.fraground.de/ adresi üzerinden siteye giriş yaptınız ardından, size uygun konum ve pozisyonu bulun. Site üzerinde bir kullanıcı profili oluşturun. Kaydolduktan sonra, erişim verilerinizle giriş yapabilirsiniz. Artık başvurunuzu çevrimiçi olarak oluşturma ve gönderme fırsatınız bulunmakta. (Süre: yaklaşık 10 dakika) Formları doldurabilir ve özgeçmişiniz gibi belgeleri yükleyebilirsiniz. Başvurunuz alınır alınmaz,  bir alındı ​​onayı alacaksınız. Ardından başvuru değerlendirilir ve iş görüşmesi süreci başlar.

 

Almanya Havalimanı İş İmkanları ve Maaşlar

2.000 €’ya kadar hoşgeldin bonusu ile Frankfurt Havalimanı’nda bagaj görevlisi olarak çalışma imkanı sunulan pozisyonlar arasında yer alıyor. Maaşlar konusunda detaylar pozisyona göre değişkenlik gösterebilir. Başvuru yaparken bu konuda daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


11 Yorum

 1. Bagaj teslimat görevlisi veya mekanik teknik bakımda çalışabilirim tüm kaynak işlemleri yapabilirim mesleğim ve yeteneklerim iyi derecede
  Almanca A2 sertifika goothe den sahibim ustalık kalfalık belgelerim mevcut 16 yıldir mekanik tamir onarım bakım ile ugrasıyorum ve pasaportum mevcut sağlık durumum mükemmel çalışan demir paslanmaz.

 2. Ben Ali narin elektrik ustasıyım kalfalık ustalık belgelerim var 15 senedir bu mesleği calısıyorum4 senedir Antalya kozmapolitan otelinde teknik olarak calışıyorum

 3. Ben Ali narin elektrik ustasıyım kalfalık ustalık belgelerim var 15 senedir bu mesle calışıyorum bana göre işde calışmak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir