Kreş Ücretleri ve Anaokul Ücretleri Anaokulu Fiyatları 2023-2024

Kreş Ücretleri ve Anaokul Ücretleri

Özel anaokulları ve devlet anaokul ücretleri 2023-2024 eğitim öğretim döneminde kaç tl olacak?  Yarım gün yada tam gün kreş fiyatları, hakkında detaylı bilgileri paylaştık. İşte yeni dönem için belirtilen kreş ve anaokul fiyatları! Çocuklarını kreş yada anaokuluna kayıt yaptıracak olan ebeveynler 2023-2024 yeni eğitim döneminde kreş ve anaokulu fiyatlarını merak etmektedir.

Okul Öncesi Eğitim Ücretleri Ne Kadar? (Devlet ve Özel)

Çocukların okul öncesi eğitimi, Uzman Kadro ve Doğru Eğitimle Çocuklar İçin, Anaokulunda Sosyal Aktiviteler, 0-2 yaş kreş fiyatları, 4 yaş devlet anaokulu fiyatları ve okul yaş aralıklarını analiz ettik. Yeni eğitim öğretim döneminde kreş ve anaokulu ücretleri ne olacak, belediyelerin ücretsiz kreş hizmetleri devam edebilecek mi? Devlet kreş yardımlarıyla, güncel kreş ve anaokul ücretleri yazımızda.

Okul Öncesi Eğitimi Ücretli Mi? Anaokulu Fiyatları 

Okul öncesi eğitim devlet kurumlarıda esasen ücretli değildir. Beslenme, temizlik ve okul içinde gerekli materyaller için ek ödeme talep istenmektedir. Ancak istenilen ücret aileleri zorlamayacak şekilde planlanmaktadır.

4 yaş, özel anaokulu ve devlet anaokul ücretleri, MEB’e bağlı kreşler, belediyelerin ücretsiz kreşleri, yarım gün, tam gün ve 0-2 yaş arası kreş ücretleri ve devlet kreş yardımı kimlere verilir nereye başvuru yapılır?

Devlet Kreş ve Anaokul Fiyatları 2023-2024

Özel ve devlet anaokulu ücretleri yeni eğitim öğretim yılında ne kadar olacak? Yarım gün ve tam gün kreş fiyatları dahil belediyenin ücretsiz kreşleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ücret Tespit Komisyonu devletin hizmet verdiği anaokulu ve kreş eğitim ücretlerini belirler. Okul giderleri ve devletin karşılamadığı malzemeler için alınan ücretlerdir. Devletin anaokullarında kayıt yapıldıktan sonra anaokulu aidatı da ödendiği bilinmektedir. Bu oranlar her yeni eğitim öğretim döneminde değişiklik gösterir.

Devlet Anaokulu ve kreş fiyatları (0-2 yaş) :

Yemeksiz veya evden beslenme getirenler: 65 TL–100 TL
Tam gün devlet anaokulu-yemek dahil: 110 TL
3-4 Yaş Sabah/Öğle kahvaltısı dahil: 250 TL 
5 Yaş Sabah/Öğle kahvaltısı dahil: 190 TL  

Özel Kreş ve Anaokulu Fiyatları

Yemek ve KDV dahilinde özel anaokullarının fiyatlarını sizler için araştırdık. Kreşlerin fiyatı ne kadar? inceleyelim. Özel kreşlerin ve anaokullarının fiyatları yaklaşık ortalamalarına göre verilmektedir.

Fiyatlarda değişikliğe neden olacak etkenler: Yemek, çeşitli aktiviteler, eğitim kurumunun bulunduğu il ve ilçe, servis durumu, eğitim süresinin yarım ya da tam gün olması . Bu konuda en doğru bilgiyi gideceğiniz okula başvurarak öğrenmeniz faydalı olacaktır. Bu ücretler okul giderleri ve devletin karşılamadığı malzemeler için alınmaktadır.

Devlet anaokulu kayıt yaptırdıktan sonra her ay düzenli olarak anaokulu aidatı da ödenmektedir. Bu oranlar her sene için değişiklik göstermektedir. Kayıt yaptırmayı düşündüğünüz eğitim kurumundan devlet anaokulu ücretleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ata Koleji: 9.500 TL- 12.000 TL
Bilfen: 20.100 TL  ve 40.000 TL 
Okyanus Koleji: 15.000 TL ve 20.000 TL 
Anabilim Eğitim Kurumları: 17.000 TL ve 22.000 TL 
İstek Okulları: 20.650 TL ve 35.000 TL
MEF Okulları: 21.500 TL ile 28.000 TL 
Çevre Koleji: 18.500 TL ile 25.000 TL 
Atacan Eğitim Kurumları: 12.450 TL ile 15.000 TL
Eyüpoğlu Eğitim Kurumları: 22.500 TL ve 27.000 TL

Bağımsız Anaokulu Ücretleri Ne Kadar?

Bağımsız anaokulları, diğer okulların binalarından ayrı inşa edilmiştir. Diğer okullarla aynı  binada yer almaz ve 36-66 aylık çocuklara hizmet verilmektedir. Bağımsız Anaokulu fiyatları yaş gruplarına, sabah, öğlen, ikindi yemek saatlerine, aktivitelere göre farklılık göstermektedir. Diğer anaokullarına bakılarak, daha çok rağbet gören yine devlete bağlı  bağımsız anaokulu fiyatları yaklaşık şu şekildedir;

Bağımsız Anaokulu Yaş Grubu – Bağımsız Anaokul Ücretleri
3-4 Yaş- 50 TL-200 TL
5 Yaş-50 TL-200 TL

Kimlere Devlet Kreş Yardımı Verilir? Başvuru Nereye Yapılır?

Devlet Kreş Yardımı alabilmek için bazı şartlar vardır. Devlet kreş yardımı kimlere verilir?

Devletin koruma altına aldığı çocuklar,
Gazi ve şehit çocukları,
Cezaevinde annesiyle kalan çocuklar,
Kadın konuk evlerinde bulunan, ayrılan kadınların çocukları,
Anne ve babası vefat etmiş olan çocuklar,
Tek ebeveynle yaşayan çocuklar,
Ebeveyni engelli olan çocuklar,
Ekonomik durumu olmayan ailelerin çocukları.

Devlet Anaokulu Saatleri 

Temel eğitim veren devlet anaokullarının saatlerini sizler için araştırdık.
Yarım gün saatleri
sabah:
 08:00 ile 13:00öğlen ise: 13:00 ve 17:00

Tam gün saatleri
Pazartesi ve Salı08:30 ve 16:00
Çarşamba, Perşembe, Cuma: 08:30-15:15 arasıdır.

Devlet Anaokulu Yaşı Kaçtır?

Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’ne göre devlet anaokulu yaşı şu şekildedir;

Anaokulu kayıt yaşı: 36-68 ay
Anasınıfı yaşı:  57-68 ay

Ümraniye Anaokulları & Kreşleri, Ümraniye Özel Anaokulları, Üsküdar Anaokulları & Kreşleri, Üsküdar Özel Anaokulları, Kadıköy Anaokulları & Kreşleri, Kadıköy Özel Anaokulları, Kartal Anaokulları & Kreşleri, Kartal Özel Anaokulları, Maltepe Anaokulları & Kreşleri, Maltepe Özel Anaokulları, Pendik Anaokulları & Kreşleri, Pendik Özel Anaokulları, Büyükçekmece Anaokulları & Kreşleri, Büyükçekmece Özel Anaokulları, Bayrampaşa Anaokulları & Kreşleri, Bayrampaşa Özel Anaokulları, Esenyurt Özel Anaokulları, Esenyurt Anaokulları & Kreşleri, Tuzla Özel Anaokulları, Tuzla Anaokulları & Kreşleri, Arnavutköy Özel Anaokulları, Arnavutköy Anaokulları & Kreşleri, Etiler Özel Anaokulları, Etiler Anaokulları & Kreşleri , Fenerbahçe Özel Anaokulları, Fenerbahçe Anaokulları & Kreşleri, Çiftehavuzlar Özel Anaokulları, Çiftehavuzlar Anaokulları & Kreşleri Belediyenin ücretsiz kreşleri.

Devlet Anaokulu-Anasınıfı Ücretleri 2023-2024

2023-2024 okul öncesi kayıt bedeli netleşti. Bu yıl anaokuluna kayıt yaptıracak olan öğrencilerin ödeyeceği ücretler bildirildi. Devlet anaokulu kayıt ücreti ne kadar, Devlet anasınıfı kayıt ücreti ne kadar? anaokulu fiyatları kaç tl? 2023 2024 anaokulu ve anasınıfı kayıt ücretleri ne kadar?

2023-2024 Anaokulu Anasınıfı Kayıt Ücreti 

Ücret Tespit Komisyonu tarafından devlet anaokulu kayıt ücretleri her eğitim öğretim yılı öncesinde Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında tespit edilir. 2023 2024 Anaokulu fiyatları, kayıt ücretleri şu şekilde;
İlkokul Ortaokul Lise ve dengi okullarda Bulunan Ana Sınıfları Taban Ücreti Tavan Ücreti
Yemeksiz veya evden beslenme getirerek 0,00-TL 100,00-TL
Bağımsız Ana Okullar Taban Ücreti Tavan Ücret
3-4 Yaş Sabah/İkindi kahvaltısı dahil 0,00-TL 250,00-TL
5 Yaş Sabah/İkindi kahvaltısı dahil 0,00-TL 190,00-TL
Yemeksiz veya evden beslenme  getirerek 0,00-TL 100,00-TL

Ücretsiz Devlet Kreşleri

Ücretsiz devlet kreşi adıyla bilinen kurumlar 0-2 yaş aralığındaki çocuklara hizmet vermektedir. Gündüz bakım evi adıylada bilinmektedir. 5, 6 ay ve 2 yaşında olan çocuklara tahsis edilmiştir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca belirlenmekte olan bakım evleridir. Farklı illerde belediyelerin kendiside bu tarz hizmet veren kreşler açabilmektedir. Bu bakım evlerinde giderler veli katkısı şeklinde uygulanmaktadır. Genel olarak ücret alınmamaktadır. Veli katkısı adında alınan bedel kurumun devlet tarafından karşılanmayan ihtiyaçları için talep edilmektedir.

Devlet Kreş Yardımı Kimlere Verilir Nereye Başvurular;

Devlet kreşine başvuru için ise Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı illerde bulunan Müdürlüklere başvurmaları gerekmektedir. Dilekçe ile başvuru yapılır. Yapılan başvurular, İl Müdürlükleri tarafından değerlendirmeye alınır. Bu değerlendirmeler, Sosyal Hizmet Uzmanları tarafından yapılır. Uzmanlarda Bakanlık tarafından bildirilen kontenjana göre hareket ederler.

• Devletin koruma altına aldığı çocuklar,
• Gazi ve şehit çocukları,
• Cezaevinde annesiyle kalan çocuklar,
• Kadın sığınma evlerinde olan veya eşinden ayrılan kadınların çocukları,
• Anne ve babası olmayan, ekonomik ihtiyacı olan çocuklar,
• Tek ebeveyn ile yaşayan çocuklar,
• Ebeveyni engelli olan çocuklar,
• Maddi imkanı olmayan ailelerin çocukları.

Özel Okul Fiyatları 2023-2024

Özel Üniversite Fiyatları Ne Kadar?

En İyi Dershane Fiyatları Tüm İller 2023-2024


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir