Okyanus Koleji Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Okyanus Koleji Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Okyanus Koleji Bursluluk Sınavı Başvurusu 

Bursluluk sınav başvurusu  yapmak için birinci dönemde ilk kayıt dönemi ardından duyuruları takip etmeniz gerekmektedir. Özel okullarda burs imkanıyla daha kaliteli eğitim görmek isteyenlerin tercih etmesi sebebiyle ilgi gören bir konudur. Bu sebeple eğitim ve öğretimde neredeyse tüm özel okullar bursluluk sınavlarının tarihlerini duyurmaktadır. okyanus koleji online bursluluk sınavı yapılıyor mu? bu konuyla ilgili detaylı bir bilgiye rastlamadık.

Okyanus bursluluk sınavı 2021 başvurusu  burs türlerine göre değişen biçimde gerçekleşmektedir. Burs dönemi kolejin kendi resmi sitesinden ve bazı haber kanallarından takip edilebilir.

Okyanus Koleji Bursluluk Sınavı 2022 Ne Zaman? 

Bursluluk sınavları dönem başlarında yapıldıktan sonra iki bölümde verilmektedir.  İstisna durumlar olduğunda okulun sayfasından takip edilmektedir. Başarıyla sınavı sonlandıran adaylar okulun burslarından faydalanarak sürece devam etmektedir.

 • Tam bursa hak kazanan öğrenciler belirtilen maksimum süre içerisinde bir eğitim öğretim ücreti ödememektedir.
 • Kapsamlı burs, kayıt sırasında puan türünde elde edilen başarıyla sağlanabilmektedir. Yabancı dil puan türünde 250 ve üzeri sonuç alanlar için kapsamlı bursa yükselen bir durum vardır. Öncelikle tam bursa yerleşim sağlanması gerekir.
 • %50 burs türünde indirim tüm eğitim giderlerinin yarısı kadardır.
 • Bursluluk sınavı ne zaman sorusu yetenek bursu almak isteyenler için ayrıca önemlidir. Yetenek sınavları normal kayıt dönemlerinden ayrı yapıldığı için üstün başarı gösteren öğrencilere de ayrıca burs sağlanmaktadır.

 • Burs başvurusu yapan ve hak kazanan öğrencilerin bursu sürdürmesi için okula ve derslerindeki başarıya da devam etmesi gerekmektedir.

Okyanus Koleji Sınavına Nasıl Girilir?  okyanus koleji bursluluk sınavı giriş bir çok öğrenciyi yakından ilgilendirmektedir.Bursluluk sınavı kayıt tarihleri ne zaman? Kurumun resmi internet hesabından  Bursluluk sınav tarihlerini ve tüm detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Kimler “Burslu Eğitim” Alabilir?

 • Liselere Giriş Sınavı’nda (LGS) başarılı olanlar
 • Bursluluk Sınavı’nda Başarılı Olanlar
 • Üstün Zekâlılar ve Yetenekliler Bursluluk Sınavı’nda (ÜBS’de) Başarılı Olanlar
 • Takım ve Bireysel Spor Dallarında Başarılı Olanlar
 • Şehit ve Gazi Çocukları
 • Bilim-Sanat Alanlarında Ulusal veya Uluslararası Başarı Gösterenler

Mef Okulları Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

İELEV Okulları Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Okyanus Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Sabancı Üniversitesi Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Koç Üniversitesi Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir