Bilfen Koleji Bursluluk ve Kabul Sınavı Başvurusu

Köklü eğitim geçmişiyle ve eğitim kalitesiyle öğrencilerin tercih ettiği Bilfen Okulları, Bilfen Koleji bursluluk ve kabul sınavı başvurusu ile eğitim vereceği öğrencileri belirlemektedir. Bilfen Okulları burs veriyor mu? Bilfen yüzde kaç burs veriyor? Bilfen burs oranları. Bilfen Bursluluk sınavı 2023 ne zaman? Oldukça sık sorulan tüm bu sorulara Bilfen Okulları bursluluk ve kabul sınavı başvurusu yapmak isteyen kişiler için rehber niteliğinde bir yazı hazırladık.

Bilfen Koleji Bursluluk ve Kabul Sınavı 

İstanbul, Ankara, İzmir, Kayseri, Gaziantep, İskenderun, Antalya ve Bursa’da bulunan 30 adet anaokulu, 21 adet ilkokulu, 20 adet ortaokulu ve 18 adet lisesiyle kabul sınavında başarı gösteren öğrencilere bu başarılı eğitim kurumunda eğitim görme imkanı sağlamaktadır.

Bursluluk ve Kabul Sınavı Ne Zaman? 

Ülkemizin köklü eğitim kurumlarından biri olan Bilfen Koleji, başarılı öğrencilerine eğitim sürecinde burs imkanı sağlamaktadır. Bilfen Koleji bursluluk sınavlarına ilkokul, ortaokul ve lise seviyelerinde öğrenciler katılabilir. Bilfen sınavı yakın bir tarihte belli oldu. Bursluluk ve okula kabul sınavı 2023 yılı için, 5. Sınıflar 12 Şubat, 6. Sınıflar 13 Şubat, 7. Sınıflar 19 Şubat, 8. Sınıflar da 20 Şubat tarihlerinde sınava girebilirler. Bilfen Koleji bursluluk ve kabul sınavları için okulun belirlediği oranda ücret alınabilmektedir. Bilfen Koleji Yöneticileri ve Öğretmenleri, sınavda başarı gösteren öğrencilerin velilerini telefon ile arayarak, kayıt kabul ve bursluluk şartlarını görüşmek üzere okula davet ederler. Görüşme neticesinde öğrencinin aldığı burs oranına göre indirim yaparak kayıt işlemi tamamlanır.

Bilfen Koleji Bursluluk Sınavına Nasıl Girilir?

Araştırmasını yaparken öncelikle Bilfen Koleji’nin internet sitesini incelemelisiniz. Bursluluk tarihlerinde okulun web sitesinde bulunan bursluluk kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir. Kayıt sonrasında düzenlenecek olan kayıt formu ile okula gidip, belirlenen tarihlerde bursluluk sınavına girebilirsiniz. Sınava girerken yanınızda öğrencinin kimlik belgesini, sınava giriş belgesini ve öğrencinin iki adet vesikalık fotoğrafını bulundurmanız ve sınav saatinden en az 15 dakika önce sınava gireceğiniz kampüste bulunmanız gerekmektedir. Sınavda görevli olan öğretmenler, sıra ile öğrencileri sınıflara alacaklar ve sınav bitiş saatine kadar öğrencileri salon dışına çıkarmayacaklardır. Velilere belirtilen saatte, öğrencilerinizi, sınava girdikleri bölgeden teslim alabilirsiniz.

İELEV Okulları Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Mef Okulları Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Okyanus Koleji Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

TED Koleji Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Koç Üniversitesi Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Sabancı Üniversitesi Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir