Fransa İş İlanları

Fransa İş Başvurusu 

Fransa iş ilanları günümüzde birçok ülke vatandaşı yurt dışında iş imkanı aramaktadır. Söz konusu bu ülkeler ise genellikle Avrupa ve Amerika olarak karşımıza çıkar. Fransa da yurt dışında ve özellikle Avrupa’da çalışmak isteyen bireylerin gitmek istedikleri ülkeler arasında yer almaktadır.

Çoğu ülkede olduğu gibi Fransa’da da birçok alanda iş sektörü bulunmaktadır.  Fransa, birçok sektörden iş ilanı açmakta ve farklı farklı ülkelerden bireylere çeşitli iş imkanı sunmaktadır. Yurt dışında iş imkanı isteyen kişiler de bu sektörlerdeki iş ilanlarından kendilerine en uygununa başvurabilmektedirler. 

Fransa İş İmkanları

Aslında bakıldığında Fransa’da iş imkanlarının diğer ülkelerde de olduğu gibi birçok farklı sektörde olduğu karşımıza çıkmaktadır. Buna göre bakıldığında Fransa’da başlıca, havacılık, elektronik, finans, ilaç, endüstri, turizm, tekstil, hazır giyim ve otomotiv sektörlerinde iş imkanı ve iş ilanı olduğu belirtilmektedir. Bireyler kendilerine uygun olan sektörü belirledikten sonra ilgili iş ilanına, şartlarını da yerine getirdikleri müddette kolaylıkla başvuru yapabilmektedirler.

Fransa’da İş Bulmak

Bundan sonraki yaşamına Avrupa sınırları içerisinde ve Fransa içerisinde çalışarak devam etmek isteyen bireyler çeşitli kurumsal siteler ya da platformlar aracılığı ile Fransa’da kolay bir şekilde iş bulabilmektedirler. Söz konusu bu sitelere ve platformlara ilk örnek olarak Linkedln ve Indeed verilebilmektedir. Indeed ve LinkedIn birçok iş ilanına sahip olan, oldukça kurumsal bir platform şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Yurt dışında çalışabilmek için aslında bakıldığında belki de en zor kısım gidilmek istenilen ülkenin diline hakim olmaktadır. Bunun yanı sıra bazı iş ilanlarında önemli bir istek ve şart olarak söz konusu ülkenin dilini konuşabilmek ve anlayabilmek yer almaktadır.

Buna göre bakıldığında bireyler ister kendi sektörleri içerisinde ister tamamen kendi sektörleri dışında bir iş ilanına başvursun, Fransa’da çalışma hayatını devam ettirebilmek ve hatta başlatabilmek için biraz Fransızca bilgisi olmalıdır. Buna göre bakıldığında Fransa’da iş bulmak için bireylerin yapması gereken ilk şeylerden birisi Fransızca öğrenmeye başlamak şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Fransa Tır Şoförü Arayan Firmalar 

Tır şoförlüğü gerek ülke içi gerekse de ülke dışı hizmet verilen bir meslek grubu olarak karşımıza çıkmaktadır. Avrupa’da yer alan Fransa için tır şoförlüğü ilanlarına değinecek olursak, söz konusu bu meslek grubu biraz özel bir meslek grubu olması nedeni ile, tır şoförlüğü ilanları üzerine özel bir arama gerçekleştirilmektedir.

Yurtdışı Şoför Arayan Firmalar

Söz konusu bu meslek grubu ile ilgilenen bireylerin, kendilerinin detaylı bir araştırma gerçekleştirmesinde oldukça fayda vardır. Yurt dışında ilan veren güvenilir sitelerden biride gurbet ilan sitesidir. Buradaki adresi kopyalayıp arama çubuğuna yapıştırarak ilanlara ulaşabilirsiniz. https://www.gurbetilan.com/ad-tag/fransa-tir-soforu/

Fransa Türk İş İlanları

Avrupa içerisinde Türklerin nüfusunun yoğun olduğu birkaç ülkeden birisi olarak da Fransa’nın olduğu belirtilmektedir. Aslında bakıldığında Fransa’da da sözü geçen diğer ülkeler gibi birçok farklı sektör ve firma içerisinde Türk iş ilanı olduğu karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu sektörler ise genellikle turizm, tekstil, otomotiv, elektronik ve yazılım olarak özetlenebilmektedir. Sözü geçen bu sektörler içerisinde Türk bireyler de kolaylıkla iş imkanı bulabilmektedir.

Bunun yanı sıra birçok özelleşmiş sektörde de Türk iş ilanlarının olduğu karşımıza çıkmaktadır. Buna göre bakıldığında Türkler söz konusu bu çeşitli sektörler içerisinde, ister kendileri için açılmış özel ilanlara başvurabilmekte, isterse de diğer ilanlara da başvurup işe kabul alabilmektedirler. Fransa France İs ve İsci Bulma, İş ve eleman ilanları bulunmaktadır. (https://www.facebook.com/groups/Franceisilanlari/) Burada grup kurallarına riayet ederek ilan verebilir ve iş bulabilirsiniz.

Fransa İnşaat İş İlanları

Mimari ve inşaat bir ülkenin kendini ifade ediş biçimlerinden birisi olarak görülmektedir. buna göre bakıldığında her ülkenin hatta şehirlerin kendine has inşaat ve mimari biçimi vardır. İnşaat alanında oldukça gelişmiş ülkeler arasında yer alan Fransa’da da inşaat iş ilanlarının oldukça fazla olduğu araştırmalarımız sonucu karşımıza çıkmaktadır.

Oldukça revaçta olan söz konusu bu sektör içerisinde inşaat ustası, inşaat işçisi, fayans ustası, demir işçisi, inşaat mühendisi, şantiye şefi gibi birçok geniş alanda bireylere iş imkanı sunulmaktadır. Sıralanmış olan söz konusu meslek dallarından birinde çalışmaktaysanız, Fransa inşaat iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Bireylerin söz konusu alanlar içerisinde belirli bir tecrübeye sahip olması da iş başvurularının kabul edilmesinde kolaylık sağlamaktadır. (https://www.gurbetilan.com/is-ilanlari/fransa/)

Fransa İşçi Alımı İş İlanları

Diğer birçok Avrupa ülkesi gibi Fransa’da birçok farklı alanda uzmanlaşmış işçi alamı gerçekleştirmektedir ve buna göre ilanlar açmaktadır. Söz konusu Fransa işçi alımı sektörden sektöre değişiklik göstermektedir. Hangi sektörde işçi açığı var ise ona göre de işçi alımı yapılmaktadır ve iş ilanları açılmaktadır.

Söz konusu bu sektörlerin ise, yine aynı şekilde yukarıda da değindiğimiz gibi otomotiv, tekstil, elektronik, inşaat gibi benzeri alanlarda olduğu belirtilmektedir. Sizler de değindiğimiz kurumsal web sayfaları ya da platformlar aracılığı ile Fransa işçi iş ilanları hakkında detaylı bilgilere sahip olabilir, başvuru şartlarını sağlamanız durumunda işe kabul edilebilirsiniz.

Fransa Çalışma İmkanları

Türk nüfusunun en çok olduğu ikinci ülke olan Fransa’da çalışma imkanları bulunmakta. Yukarıda da değindiğimiz gibi her çeşit sektörden iş ilanı bulunan Fransa’da, tekstil, lojistik, hazır giyim, inşaat, işçi, garson, tamirci, şoför ve aşçı gibi geniş meslek dallarında da çalışabilme olanakları bulunuyor.

Fransa İş Başvurusu İçin Gereken Şartlar

Fransa iş başvurusu için gereken şartlar olarak yapılan araştırmaların sonuçlarına göre, en belirgin ve ilk aranan şartın genellikle iş başvurusunda bulunacak bireyin biraz da olsa Fransızca bilgisine sahip olması karşımıza çıkmaktadır. Bunun sebebi ise, her ne kadar İngilizce çoğu ülkede bilinen bir dil olsa da, bireylerin günlük hayatını devam ettirebilmesi açısından söz konusu şart aranmaktadır. Fransız ulusal vizesi için Fransa Temsilciliğine sunulacak belgeler  aşağıda listelenmiştir;

 • Cerfa 14571 * 01 başvuru formu
 • Geçerli pasaport. Pasaportunuz vize veriliş tarihinden sonra en az üç ay süreyle geçerli olmalıdır, 10 yıldan eski olmamalıdır ve en az iki boş sayfası olmalıdır;
 • Banka hesap özeti veya banka mevduat hesabı
 • Konaklama bilgileri; tapu senedi veya kira sözleşmesi
 • Aile yanında kalınacaksa Cerfa 10798*03 formu
 • Sağlık sigortası
 • Çalışma izni

İstihdam sağlayacak kişi işin türüne göre çalışma iznine başvuru yapmalıdır:

 • Çalışan(en az 1 yıllık iş sözleşmesi);
 • Geçici işçi(1 yıldan az iş sözleşmesi);
 • Sezonsal işçiler;
 • Görevlendirilmiş çalışanlar(görevde çalışanlar);
 • Yüksek nitelikli işçiler(Avrupa Birliği Mavi kart);
 • Sanatçılar(sanatsal ve kültürel meslek);
 • Özel bir işyerinde geçici işçi.

Fransa Çalışma İzinleri ve Vize İşlemleri

Aslında bakıldığında Fransa çalışma izinleri ve vize işlemleri konusu oldukça önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Belli bir ülkeden diğer yabancı bir ülkeye gidiş için, özellikle bu gidiş temelli bir şekilde göç gibi gerçekleşiyorsa, yabancı ülkeye giriş yapıldıktan sonra herhangi bir sorun yaşamamak adına bireylerin vize işlemleri daha da önemli bir konu olarak görülmektedir. buna göre bakıldığında Fransa çalışma vizesi alabilmek için 90 günden fazla orada kalacağınızı belirtmek gerekmektedir. Söz konusu 90 günden az kalımlarda bireylere farklı bir türden vize verilmektedir.

İş için gidildiğinde ve 90 günden fazla kalınacağı durumlarda, yine de bireylere 1 yıllık bir çalışma izni ya da diğer bir adı ile çalışma vizesi verilmektedir. Söz konusu bu süre Fransa içerisinde sonradan uzatılabilmektedir. Aslında bakıldığında Fransa için çalışma vizesi alabilmek tamamen yapılmış olan söz konusu iş sözleşmesine göre gerçekleştirilmektedir.

Fransa Çalışma Vizesi

Bunun yanı sıra Fransa’da çalışma hayatına devam edecek bireylerin, çalışma vizesi alabilmesi için güvenlik soruşturmasından da geçebileceği belirtilmektedir. Aynı zamanda eğer göç eden birey yanında ailesini de getiriyorsa, söz konusu aile fertlerine bakabilecek maaş miktarını kazandığını ya da kazanacağını ispatlaması gerekebilmektedir.

Buna ek olarak vize işlemleri ve çalışma izni süreci tamamen resmi olarak yürütülmekte gerekli olan tüm belgeler Fransa Konsolosluğu aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

Fransa İşçi Alımı ve İş İlanları Yayınlanan Siteler

Araştırmalarımız sonucunda Fransa işçi alımı ve iş ilanları yayınlayan sitelere göre bakıldığında ise şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • https://www.abg.asso.fr/fr/
 • https://www.keljob.com/
 • https://fr.jobted.com/
 • https://www.cadremploi.fr/
 • https://www.lhotellerie-restauration.fr/

Fransa İş İlanları Facebook

Birçok iş ilanı için kurulmuş kurumsal site ya da platform gibi Facebook sitesi içerisinde de Fransa iş ilanları içeriği hakkında paylaşımlar gerçekleştirilmektedir. Avrupa’da Fransa içerisinde iş ilanı arayan ya da iş bulmak isteyen bireyler aynı zamanda Facebook kullanıcısı ise, söz konusu platform içerisinde konu ile ilgili araştırmaları gerçekleştirebilmektedir. Bu araştırmaların sonucuna göre Facebook sitesi içerisinde birçok sayfanın Fransa iş ilanları hakkında paylaşımda bulunduğu karşımıza çıkmaktadır.

Sizler de Fransa içerisinde iş ilanı arıyorsanız, söz konusu bu araştırmalarınızı Facebook sitesi üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Buna göre bakıldığında belirli sayfalar içerisinde Fransa’daki iş ilanları yayınlanmaktadır. Sizler de bu ilanlara göz atarak kendinize ve kendi sektörünüze en uygun iş ilanını bulabilir ve şartları sağlamanız dahilinde işe kabul edilebilirsiniz.

Danimarka İş İlanları İş Başvurusu ve Personel Alımı

Danimarka İşçi Alımı İş İlanları İş ve İşçi Başvurusu

Almanya Havalimanı İş İlanları İş Başvurusu ve Personel Alımı

Kanada İş İlanları 2022 İş İmkanları Yurt Dışı İş İlanları

Almanya Türk Sağlık Personeli Alımı

Yurtdışı İşçi Alımı Yapan Ülkeler Yurtdışı İşçi Arayan Ülkeler


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


1 Yorum

 1. Seramik ve fayans ustası yurtdışında iş arıyorum yardımcı olur musunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir