Hollanda Ankara Anlaşması Başvurusu - Ankara Anlaşması Hollanda

Hollanda Ankara Anlaşması Başvurusu

Hollanda Ankara Anlaşması Avantajları

Hollanda Ankara Anlaşması Başvurusu, Ankara Antlaşması ile Ab Göçü, bilindiği üzere Ankara Anlaşması, Türkiye ile Avrupa Birliği arasında imzalanmış ve 1963 yılında yürürlüğe girmiş olan bir anlaşmadır. Bu anlaşma ile birlikte girişimci olan Türk vatandaşlarına bazı ülkelerde oturum alma ve iş kurma hakkı tanınıyor. Ankara Anlaşması Hollanda’da geçerli mi?  Hollanda’da bu ülkelerden biri evet burada da geçerli. Hollanda’ya gitmenin bir sürü yolu bulunuyor. Turistik bir şekilde gidebilirsiniz, sevgili vizesiyle gidebilirsiniz ki en kolay vize türüdür, iş sponsoru bularak gidebilirsiniz ve bu anlaşmayla da gidebilirsiniz.

Ankara Anlaşması Hollanda Şartları

Ankara Anlaşması vizesi nedir? diye düşünüyorsanız aslında bir iş kurma türü denilebilir. Genel olarak bir iş fikriniz varsa Hollanda ekonomisine katkıda bulunacak bir fikriniz varsa bu vize türünün çıkma olasılığı yüksek. Püf noktalarından da bahsedecek olursak, kebapçı kuaför vs. gibi işlere kafa yormak yerine daha yaratıcı daha farklı işler bulmanız gerek. Mesela Hollanda da hiç olmayan yada orada kuracağınız işin Hollanda nında hoşuna gidebilecek bir yanı olması mutlaka şart. Çünkü Hollanda gelişmek ve geliştirmek düşüncesiyle bu anlaşmayı sürdürüyor.
Hollanda Ankara Anlaşması’nın avantajları arasında belki de en büyüğü çok daha kolay bir şekilde orada oturum ve çalışma izni alınıyor olması. Çünkü bilinen o ki Ankara Anlaşması kapsamında kurulan işler çok daha az bir sermaye gerektiriyor. Peki Ankara Anlaşması ile Hollanda’ya gitmek için nasıl başvuru yapılır? 

Hollanda Ankara Anlaşması En Çok İhtiyaç Duyulan Sektörler Neler?

Avrupada en çok tutan sektörlerden birisi yemek bu yeni bir şeyde değil. Elbette pideci börekci gibi bir işletme açabilirsiniz ama farklı bir şey yapmak zorundasınız. Çünkü bu öylesine açılan bir yer olmamamlı. Hollanda ya hitab eden göze çarpıcı gelen ve bir çekiciliği olan ve ekonomik olarak iyi durumda olduğunuzuda gösteren bir iş fikri bulmanızda fayda olacaktır. Bunun yanı sıra IT Sektörü bir bilgisayar firması açabilirsiniz. Bu anlaşmaya başvurupta red yiyenlerin bir çoğunda sebep nedir diye bakıldığında en başta eksik evrak yer alıyor. Mutlaka evraklarınızın eksiksiz olduğuna emin olmalısınız.
Hollanda Ankara Anlaşması Nedir? Nasıl Gidilir? 

Girişim planlarınızı hayata geçirmek ve yurt dışında kendi işinizi kurmak için değerlendirebileceğiniz Ankara Anlaşması ile çok daha kolay bir şekilde hayallerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkün. Bir yatırımcı vizesi olarak bilinen bu anlaşma ile Hollanda’da bir şahıs ya da limited şirketi kurarak kendi işinizi hayata geçirebilirsiniz. Bunun yanı sıra Hollanda’da oturum izni alabilir, 5 yıl sonrasında ise bu oturum iznini süresiz olacak şekilde yenileyebilirsiniz. Eğer aklınızda bir iş planınız varsa ve işinizi Hollanda’da kurmak istiyorsanız bu anlaşmadan faydalanabilirsiniz. Ancak öncelikle Ankara Anlaşması ile Hollanda’ya gitmek için gerekenler ve şartları iyi bir şekilde incelemeniz önem taşıyor. Bilindiği üzere gereken şartları karşılamadığınız sürece Ankara Anlaşması için başvuru yapabilmeniz mümkün değil.

Ankara Anlaşması Vizesi Alabilmenin Şartları

Yapacağınız iş Hollanda’nın çıkarlarını karşılıyor olmalı. Bunun için iyi bir iş planınız olmalı. Girişiminizin Hollanda açısından önemli bir çıkara hizmet ettiğini kanıtlamalısınız. Bunun anlamı girişiminizin Hollanda’da bir ihtiyacı karşıladığı ve Hollanda ekonomisine pozitif bir katkısının olacağıdır. Girişiminizin, gireceği özel pazar üzerinde olumsuz bir etkisi olamaz. Girişiminizin emek pazarı üzerinde de olumsuz bir etkisi olmamalıdır. Girişiminizin Hollanda’nın gerçek bir çıkarını karşıladığı, başvurunuzla birlikte vereceğiniz iş planında kanıtlanmalıdır. İş planı aşağıdaki bilgileri içermelidir.

 • Girişimcinin kişisel bilgileri;
 • Ürün ya da hizmetin benzersizliği;
 • Girişimcinin kendi ürünü ya da hizmetine odaklı bir pazara analizi;
 • Organizasyon;
 • Açılış Bilançosu
 • Hesaplarıyla birlikte ciro ve likidite tahmini;
 • İstihdam yaratımı ve yatırımların bir dökümü ve bütçesi

Ankara anlaşması vizesi alabilmek için gereken evraklar, vize başvurusu yapabilmek ve vize alabilmek için dil bilmek  ve üniversite şartı aranmamaktadır. Vize alabilmek için;

 • Türk vatandaşı ve Türk pasaportuna sahip olmak,
 • 18 yaşını doldurmuş olmak,
 • Mesleki lise mezunu olanlarda başvuru yapabiliyor bu avantajlar arasında hatta
 • Dil zorunluluğu bulunmuyor
 • Belli bir iş kolunda 2 ila 4 yıllık bilgi ve tecrübeye sahip olmak
 • Yeterli sermayenin sahibi olmak gibi genel kriterleri sağlamak yeterlidir.

Ankara Anlaşması için ne kadar para lazım?

Türkiyeden yapılan başvurularda iş £1500 – £3000 arası. Bu paranın içinde İş planı ücreti dahil olabiliyor. Hariç ise İş planı için ek olarak £300 – £400 ücret var.

Ankara Anlaşması Vizesi Nasıl Başvurulur?

Bu vize için Türkiye’de Ankara’daki Hollanda Büyükelçiliği‘ne veya Hollanda’nın İstanbul Başkonsolosluğu’na başvurabilirsiniz. Hollanda’ya AB giriş yasağından muaf olmanız takdirinde seyahat edebilirsiniz.

Ankara Antlaşması İçin Kimler Başvurabilir?

Girişimcilerin Avrupa ülkelerinde daha kolay bir şekilde iş kurabilmesi için imzalanmış olan Ankara Anlaşması’ndan yararlanarak siz de hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak elbette Ankara Anlaşması’na başvurarak bu fırsattan yararlanabilmek için bazı şartları aranıyor. Hollanda Ankara Antlaşması başvuru şartları incelenecek olunursa temel olarak karşımıza aşağıdaki şartlar çıkıyor:

 • 18 yaşından büyük olmanız gerekiyor.
 • Bir lise ya da üniversite diploması veya Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olan bir ustalık ya da uzmanlık sertifikası ise şart olarak karşımıza çıkıyor.
 • Kurmayı planladığınız iş ile ilgili olarak detaylıca düşünülmüş bir plana sahip olmanız gerekiyor.
 • İş planının yanı sıra kurmak istediğiniz iş için yeterli birikime sahip olmanız isteniyor.
 • Tek başına gidecekseniz kendiniz, aileniz ile birlikte gitmeyi planlıyorsanız hepinizin devletten herhangi bir yardım almadan geçiminizi sağlayabileceğinizi kanıtlayabilir durum olmanız gerekiyor.
 • Temiz bir adli sicil kaydına sahip olmanız isteniyor.
 • Daha önce başvuru yaptıysanız bu başvurularınızda yalan beyanda bulunmamış ve herhangi bir şeyi gizlememiş olmanız şartı aranıyor.

Ankara Antlaşması ile Hollanda’da Süresiz Oturum İzni Alınır Mı?

Hollanda’da iş kurmak için Ankara Anlaşması’nı kullanmanın bazı avantajları bulunuyor. Bu avantajlar arasında en önemlilerden biri ise Ankara Anlaşması ile Hollanda’ya gidip işinizi kurduktan sonra süresi bir şekilde oturum izni alabiliyor olmanız olarak karşımıza çıkıyor. Hollanda’da süresiz oturum izninizi alabilmek için ise en az 5 yıl orada bulunmanız gerekiyor. 5 yıl sonrasında kolay bir şekilde süresiz oturum izni için başvurunuzu yapabilir ve ömür boyu geçerli olacak bir oturum izni alabilirsiniz. Bunun yanı sıra ailenizi de yanınızda götürebilme şansınız bulunuyor. Sizinle gelen aile üyeleriniz de Hollanda’da çalışma iznine sahip olacaktır. Aynı zamanda eğitim görmekte olan aile üyeleriniz Hollanda’da eğitim almaya devam edebilir. Peki anlaşma kapsamında Hollanda’ya gitmek için dil bilmek zorunlu mu? Hayır, Ankara Anlaşması ile Hollanda’ya giderek işinizi kurmak istiyorsanız başvurularda dil bilme şartı aranmıyor.

Hollanda Ankara Anlaşması Başvurusu ile Hollanda Vatandaşı Olunur Mu?

Farklı iş fikirleri ve planları olan girişimcilerin bu fikirleri Avrupa Birliği ülkelerinde hayata geçirmelerine olanak sağlayan bir anlaşma olan Ankara Anlaşması ile Hollanda’ya gidebilmeniz mümkün. Aynı zamanda Ankara Anlaşması ile Hollanda’da iş kurmanın pek çok avantajı da bulunuyor. Avantajlar arasında 3 yıl boyunca işinizi yürüttükten sonra ülkede serbest işçi olarak çalışabilme, 5 yıl sonunda süresiz oturum izni alabilme, aile üyelerinizi Hollanda’ya götürebilme gibi özellikler bulunuyor. Bunun yanında Hollanda’da ikamet ederken 6. Yılınızı tamamlamış olmanız halinde vatandaşlık hakkı da tanınıyor. Ankara Antlaşması başvurusundan red aldım tekrar başvurabilir miyim? Elbette tekrar başvuru yapmanız mümkün. Ancak red sebebiniz tekrar yapacağınız başvuru üzerinde önemli rol oynuyor.

Ankara Anlaşması Almanya Başvuru Şartları ve Süreç 

İrlanda İş İlanları İş İmkanları ve İrlanda İş Başvurusu

İsveç İş ilanları İşçi alımı ve İş İmkanları Nelerdir?

İngiltere Havalimanı İş İlanları İş Başvurusu ve Personel Alımı

Hollanda İş İlanları İş İmkanları ve İş Başvurusu

Gürcistan İş imkanları İş İlanları ve İş Başvurusu 


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


1 Yorum

 1. Yurtdisinda çalışmak istiyorum inşaat boyası gözaltı kaynak meleğim var sağlık problemim yok eskisehir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir