Sinovac aşı kullanımı durduruldu mu? Sinovacın virüsü önleme oranı kaç?

Sinovac aşı kullanımı durduruldu mu?

Sinovac Aşı Kullanımı Durduruldu mu?

Sinovac aşı kullanımı durduruldu mu? Sağlık Bakanlığı Sinovac aşılarının B18880035A serisinin kullanımı durduruldu. Sinovac’ın aşısının 29 Haziran’dan beridir kullanılan serisinin kullanımını durdurdu.  (TTB)  Türk Tabipler Birliği Genel Sekteri Prof. Dr. Vedat Bulut  konuy doğruladı, gerekçesini öğrenemediklerini bildirdi. B18880035A serisi aşılarının kullanımı dün Sağlık Bakanlığı’nın talimatıyla durdurulduğunu açıkladılar. Sağlık Bakanlığı aşının durdurulma gerekçesini henüz bildirmedi.

Nedenini Kimse Bilmiyor

Sinovac etkili mi? Yapılan açıklama göre Sinovac’ın korona virüsü önleme oranı yüzde 65,9 olarak belirtildi. Sonuçlar saygın bir tıp dergisi olan The New England Journal of Medicine’de yayımlandı. Sinovac’ın hastaneye yatışı önlemede yüzde 87,5, yoğun bakıma yatışı önlemede yüzde 90,3 ve ölümleri önlemede ise yüzde 86,3 etkili olduğu ifade edildi. Nedeni henüz tam bilinmemekle birlikte muhtemelen bir sorun yaşandığı için kullanımını askıya aldılar. Bu aşıları tekrardan kontrole aldılar. Kontrole alınma gerekçesini, sonrasında aşıların geri çekilip çekilmeyeceğini veya tekrar kullanımına devam edilip edilmeyeceğini bilgiside henüz bilinmemekte. Herkes bu soruların cevabını merak ediyor. Sinovac aşısını olanlar bi daha mı aşı olacak? Sinovac’ın kullanımı niye durdu?

Konuyla ilgili soru ve görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı Facebook ve instagram hesaplarımızdan takip ederek güncel olarak yayınladığımız personel, memur, işçi alımlarını takip edebilirsiniz ve ayrıca kamu ve özel sektördeki firmalara nasıl iş başvurusunda bulunulacağınızı da detayları ile öğrenebilirsiniz.


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir