TBMM İş İlanları ve Güncel İş Başvurusu Formu 2022

TBMM İş İlanları ve İş Başvurusu Formu

TBMM İş İlanları ve Personel Alımı

TBMM personel alımı yapıyor. TBMM işe alım ilanları yayınlanıyor. TBMM farklı bölümlerde ve farklı konumlarda ihtiyaç duyulan bir çok personel alımı yapılmaktadır. Berber, terzi, anaokulu öğretmeni, bakıcı annesi, teknisyen, aşçı, bulaşıkçı, garson gibi bir çok farklı pozisyonda iş ilanı yayınlanmaktadır. TBMM personel ve memur başvuruları nereden ve nasıl yapılır? TBMM memur alımı için gereken başvuru şartları nelerdir?

TBMM İş İlanları ve İş Başvurusu

TBMM memur ve personel alımı başvuruları, https://www.turkiye.gov.tr/tbmm-baskanligi sitesinden online olarak yapılmaktadır. Diğer kurumlarda olduğu gibi şahsi olarak yada e-posta ile başvurular dikkate alınmamaktadır.

Başvuru süresinde iş başvurusunda bulunulacak olan kadroya ait istenilen mezuniyet belgesi  ve sınav ilanında belirtilen belgenin örneğini adaylar kendi mail adreslerinden [email protected] mail adresine iletmeleri gerekmektedir.

TBMM MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

TBMM engelli personel alımı ve herhangi bir engeli bulunmayan memur, işçi ve sözleşmeli personel alımı çeşitli kadrolar için yapılabilmektedir. TBMM iş ilanlarına başvurmak isteyen kişilerin aranan kriterleri,

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi gereği  genel şartlara sahip olması,
b) Sınav açılan kadrolarda aranan şartlar ve belirtilen KPSS puan türünden en az altmış puan almaları,

TBMM İŞ BAŞVURUSU SINAVI NASIL OLACAK?

TBMM personel sınavının yazılı bölümü için, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM)  gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavlarının (KPSS) sonuçları baz alınmaktadır. Unvanlara göre KPSS’den en yüksek puan alan adaylardan başlanarak açıklanan kadroların üç katı adaylar sözlü sınava tabi tutulacaklardır.

Polis Akademisi Başvurusu Ne Zaman?

Adana Şehir Hastanesi İş İlanları ve İş Başvuru Formu

Ankara Şehir Hastanesi İş İlanları

Sağlık Ocağı (Aile hekimliği) Çalışma Saatleri 

 Devlet Su İşleri İş İlanları ve İş Başvuru Formu


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


2 Yorum

  1. İyi günler ben Sümeyra Işıklı. İbb de %45 duygusal engelli memur kadrolu bilgisayar işletmeniyim. Ön lisans büro yönetimi ve sekreterlik mezunuyum. 2 tane bilgisayar sertifkam var biri iyi biri 100 çok iyi. Babamın vefatı ve annemin yaşlı olması ve kardeşlerimin Ankara’daki olması sebebiyle bekar biri olarak naklen atamayla Ankara TBMM’e alınmasını istiyorum hayırlısıyla.

  2. İyi günler ben Sümeyra Işıklı. İbb de %45 duygusal engelli memur kadrolu bilgisayar işletmeniyim. Ön lisans büro yönetimi ve sekreterlik mezunuyum. 2 tane bilgisayar sertifkam var biri iyi biri 100 çok iyi. Babamın vefatı ve annemin yaşlı olması ve kardeşlerimin Ankara’daki olması sebebiyle bekar biri olarak naklen atamayla Ankara TBMM’e alınmasını istiyorum hayırlısıyla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir