Hollanda İş İlanları - Hollanda İş Başvurusu

Hollanda İş İlanları

Hollanda İş Başvurusu

Hollanda İş İlanları. günümüzde pek çok kişi yurt dışında çalışmak istemektedir. Çalışmak için tercih edilen en popüler ülkelerden biri ise Hollanda olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaşam standartlarının yüksek olması sebebi ile pek çok kişi Hollanda’da yaşamayı ve çalışmayı istemektedir.

Bunun yanı sıra 2012 yılı içerisinde gerçekleştirilen araştırmada Hollanda dünyanın en büyük ekonomileri arasından 18. Sırada olarak karşımıza çıkmaktadır. Çalışmak için Hollanda’ya gitmeyi planlıyorsanız internet üzerinden çeşitli iş ilanlarını inceleyebilir ve başvuru yapabilirsiniz. Eğer Hollanda’da bir iş bulduysanız çalışma vizesi almanız gerekmektedir. Bu vize türü için başvuru kişi ya da işveren tarafından yapılabilmektedir.

Hollanda’da çalışmak

Hollanda iş fırsatları yurt dışında çalışmak isteyen pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Bilinen o ki Hollanda’da pek çok iş fırsatı bulabilmek aslında mümkündür. Hollanda’daki işverenler tarafından yayınlanmakta olan iş ilanları ise çoğunlukla internet üzerinden yayınlanmaktadır. Bu nedenle yaşamınızı Hollanda’da geçirmek ve orada çalışmak hayali kuruyorsanız iş ilanlarını internet üzerinden kontrol etmeniz önem taşımaktadır.

Bilindiği üzere Hollanda kapılarını daha çok nitelikli iş gücüne açmaktadır. Bu nedenle eğer bu ülkede çalışmayı planlamaktaysanız bir konuda uzmanlık edinmiş olmanız büyük önem taşır. Bu durum aslında Hollanda’da iş bulma şansınızı da artıracaktır.

Hollanda İş İmkanları

Hollanda’ya giderek çalışma hayatınıza orada devam etmek ya da çalışma hayatınıza Hollanda’da başlamak istiyorsanız iş ilanlarını takip etmeniz önemlidir. Hollanda iş ilanları ise çoğunlukla internet üzerinden paylaşılmaktadır. Bu kolaylık sayesinde aslında pek çok boş pozisyonu kolaylıkla görebilmeniz de mümkün olmaktadır.

Hemen hemen her gün yeni bir ilanın yayınlanmakta olduğunu söyleyebiliriz. Ancak fırsatları kaçırmamak amacı ile bu ülkede yaşamayı ve özellikle de çalışmayı planlayanların düzenli aralıklarla iş ilanlarını takip etmesi önem taşımaktadır. Bu iş ilanlarını ise işverenlerin ilan verdiği siteler üzerinden inceleyebilirsiniz.

Hollanda’da İş Bulma Web Siteleri Nelerdir?

Hollanda İş İlanları bilindiği üzere Hollanda’da iş bulabilmek için çoğunlukla internet üzerinden iş ilanlarını araştırmanız gerekmektedir. Peki Hollanda’da iş bulma web siteleri nelerdir? Eğer Hollanda’da bir iş bulmak istiyorsanız birden fazla siteyi kullanmanız daha doğru olabilir. Böylece daha fazla fırsatı yakalama şansı elde edebilirsiniz. Hollanda’da işverenlerin iş ilanlarını paylaşmak için sıklıkla kullandığı bilinen bazı siteler ise aşağıdaki gibidir:

 • LinkedIn
 • Indeed.nl
 • Monsterboard.nl
 • De Nationale Vacaturebank
 • Werk.nl

Hollanda İş Arayan Personeller

Yurtdışında iş arayan personeller internet üzerinden pek çok ilanı görüp çalışma fırsatı yakalayabilir. Çünkü her ne kadar alanınızda iyi olsanız da iş bulmak hiçbir yerde her zaman düşünüldüğü kadar kolay olmayabilmektedir. Bu nedenle eğer ki iş arayışınız var ise düzenli şekilde ilanlara göz atmalı, gerekli nitelikleri taşıdığınızı düşündüğünüz ilanlara ise mutlaka başvuru yapmalısınız.

Böylece karşınıza çıkan her fırsatı değerlendirerek iş bulma şansınızı yükseltebilirsiniz. Bilindiği üzere Hollanda’da iş bulabilmek için başvurularınızı yine ilanları görüntülediğiniz siteler üzerinden yapabilmektesiniz. Ancak gerekli nitelikler ve sunmanız gereken belgeler ilanlara göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle net bir şeyden söz etmek mümkün olmamaktadır.

Dünyanın güçlü ekonomileri arasında karşımıza çıkan Hollanda çalışmak için pek çok kişi tarafından tercih edilen konumlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Hal böyle olunca Hollanda iş imkanları ve iş ilanları araştırılmakta olan konular arasında yer alıyor. Eğer bir uzmanlığınız bulunuyorsa aslında ülkedeki hemen hemen tüm iş imkanlarından faydalanmanız mümkündür. Ancak bunun yanı sıra herhangi bir uzmanlığı olmayan kişilerin de Hollanda’da genel hizmet, tarım ya da inşaat gibi sektörlerde çalışmakta olduğu bilinmektedir. Hollanda’da en çok iş imkanlarının olduğu sektörler ise aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

 • Doğal gaz ve petrol sektörü
 • Hayvancılık
 • Kimyasal üretimi
 • Mikro elektronik sektörü
 • Tarım sektörü
 • Balıkçılık sektörü
 • Mühendislik malzemeleri ve metal ürünleri üretimi sektörü
 • İnşaat sektörü
 • Elektronik ekipman üretimi sektörü

Hollanda’da Nasıl İş Bulunur?

Hollanda’da pek çok sektörde iş imkanlarının olduğu söylenebilir. Peki Hollanda’da nasıl iş bulunur? Bunun için kurumların kendi siteleri üzerinden vermiş oldukları ilanları takip edebilir ya da çeşitli iş bulma web siteleri üzerinden (yukarıda listeledik ) araştırmalar gerçekleştirerek kendinize uygun bir pozisyonda boşluk olup olmadığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden bulabileceğiniz bu ilanlarda aynı zamanda iş için gereken şartlar ve istenen tüm belgeler de yazıyor olacaktır.

Hollanda Çalışma Ücretleri Nedir?

Hollanda’da iş bulmak isteyen pek çok kişinin merak ettikleri arasında elbette çalışma ücretleri yer alıyor. Bilindiği üzere Hollanda’da da her ülkede olduğu gibi çalışma ücretleri konusunda farklılıklar mevcut. Hollanda çalışma ücretleri nedir? Aslında Hollanda’da net olarak bir çalışma ücretinden söz edebilmek mümkün değil. Yaptığınız iş karşılığında kazanacağınız miktar yapmış olduğunuz mesleğe göre değişiyor. Bunun yanı sıra çalışarak geçirdiğiniz vakit de kazancınız konusunda önem taşıyor.

Bilindiği üzere Hollanda’da haftalık olarak standart çalışma saati 38 saat şeklinde belirlenmiş durumda. Ancak bu sürenin ortalama bir değer olduğunu söyleyebilmek mümkün çünkü tam zamanlı çalışanlar 36 ila 40 saat aralığında çalışıyor. Yarı zamanlı çalışanların ise 12 saatten fazla ve 36 saatten ise az çalışıyor olması gerekiyor. 2022 yılında belirlenen aylık asgari ücret ise 1756,20 Euro olarak karşımıza çıkıyor.

Hollanda’da Maaşlar Nasıldır?

Hollanda’da iş imkanları söz konusu olduğunda maaşlar en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Yukarıda da bahsettiğiniz gibi aslında kazancınız pek çok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Elbette bu faktörlerden en belirleyici olanı çalışmakta olduğunuz sektör olsa da çalıştığınız vakit gibi diğer belirleyici faktörlerden de söz edebilmek mümkündür. Peki Hollanda’da maaşlar nasıldır? Belirli meslek gruplarından örnek vermek gerekirse Hollanda’da maaşlar ortalama olarak aşağıdaki gibidir:

 • Doktor- Yaklaşık 8.400 Euro
 • Yargıç- Yaklaşık 7.100 Euro
 • Maden çalışanı- Yaklaşık 6900 Euro
 • İletişim sektörü çalışanı- Yaklaşık 4700 Euro
 • Kamu çalışanı- Yaklaşık 4200 Euro
 • İnşaat sektörü çalışanı- Yaklaşık 3800 Euro
 • Eğitim sektörü çalışanı- Yaklaşık 3300 Euro
 • Sosyal hizmet sektörü çalışanı- Yaklaşık 2600 Euro
 • Eğlence sektörü çalışanı- Yaklaşık 2100 Euro

Hollanda Saatlik Çalışma Ücreti Nedir?

Bilindiği üzere ülkelerin belirlenmiş bir saatlik çalışma ücreti bulunmaktadır. Bu durum Hollanda için de aynıdır. Her yıl iki kere zamlanmak üzere bir kişinin saatlik olarak çalışıp kazanacağı miktar yasal olarak belirlenmektedir. Bu miktar kişinin çalışma saatine ve yaşına bağlı olarak da değişmektedir.

Peki Hollanda saatlik çalışma ücreti nedir? Hollanda’da net olarak belirlenmiş tek bir saatlik çalışma ücretinden bahsedebilmek mümkün değil. Elbette yasal olarak belirli bir tutar belirleniyor ancak bu tutar hem çalışanın yaşına hem de çalışanın çalışma saatine bağlı olarak değişmektedir. Hollanda’da saatlik çalışma ücretleri 2022 yılında aşağıdaki gibi listelenmiştir:

21 Yaş Üzeri İçin Çalışma Ücretleri:

 • Haftada 36 Saat Çalışanlar: 11,26 Euro
 • Haftada 38 Saat Çalışanlar: 10,67 Euro
 • Haftada 40 Saat Çalışanlar: 10,14 Euro

20 Yaş İçin Çalışma Ücretleri:

 • Haftada 36 Saat Çalışanlar: 9,01 Euro
 • Haftada 38 Saat Çalışanlar: 8,54 Euro
 • Haftada 40 Saat Çalışanlar: 8,11 Euro

19 Yaş İçin Çalışma Ücretleri:

 • Haftada 36 Saat Çalışanlar: 6,76 Euro
 • Haftada 38 Saat Çalışanlar: 6,40 Euro
 • Haftada 40 Saat Çalışanlar: 6,08 Euro

Hollanda Asgari Ücret Ne Kadar?

Farklı bir ülkede çalışmak isteyenler için asgari ücret önemli olarak karşımıza çıkıyor. Peki Hollanda asgari ücret ne kadardır? Hollanda’da herkese eşit şekilde verilmekte olan ve yasal olarak belirlenmiş net bir asgari ücretten söz edilememektedir. Ancak elbette yasal olarak belirlenmiş bir ücret mevcuttur. Yine de bu ücretin herkes için aynı olduğunu söylemek mümkün değildir.

Belirlenmiş olan bu ücret çalışma saatine ve çalışan kişinin yaşına bağlı olarak değişmektedir. Bunun yanı sıra her ülkede olduğu gibi her yıl asgari ücret tutarında bir artış söz konusu olmaktadır. Hollanda asgari ücret konusunda ortalama bir tutar söylemek gerekirse aylık olarak 1756,20 Euro olduğu söylenebilir. Ancak Hollanda’da kazanacağınız tutarın pek çok farklı faktörlere bağlı olarak değişmekte olduğu unutulmamalıdır.

Kimler Hollanda’da Çalışabilir?

Bilindiği üzere pek çok kişinin hayali yurt dışında çalışmak ve farklı bir ülkede yaşamı deneyimlemek olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemizde özellikle Avrupa’da çalışmak isteyen pek çok kişinin mevcut olduğunu söyleyebilmek mümkün. Almanya ve İngiltere’nin yanı sıra Hollanda’da çalışılmak istenen ülkeler arasında yer alıyor. Peki kimler Hollanda’da çalışabilir? Aslını söylemek gerekirse Hollanda’da pek çok sektörde farklı iş imkanları bulabilmek mümkün.

Ancak yine de Hollanda iş ilanlarının daha çok nitelikli iş gücüne yönelik olduğunu söyleyebiliriz. Bu iş alanları arasında ise mühendislikler, yazılım sektörü, bilişim uzmanları gibi teknik bilgi birikimi gerektiren iş sektörleri karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra eğitim, sağlık, pazarlama gibi alanlarda da iş bulabilmek mümkün.

Hollanda’da Eleman Arayan Türk Firmaları

Pek çok kişi Hollanda’da çalışmak istiyor ancak iş bulabilmek için kendiniz kontrol etmeniz gerekiyor. Hollanda’da eleman arayan Türk firmaları ise özellikle ülkemizden gitmek isteyenler tarafından araştırılıyor. Ancak Türk firmaları konusunda net ve toplu bir bilgi bulabileceğiniz bir yerden söz edebilmek mümkün görünmüyor.

Hollanda’da iş aramayı düşünüyorsanız internet üzerinden hizmet vermekte olan çeşitli iş bulma siteleri üzerinden iş ilanlarını düzenli olarak kontrol edebilir ve size uygun olduğunu düşündüğünüz ilanlara yine internet üzerinden başvurabilirsiniz.

Hollanda’da Liman İşleri

Hollanda kanallarıyla ünlü olduğu kadar çok büyük bir limana da sahip bulunmakta. Ülkenin liman kenti olarak adlandırılan Rotterdam’ın Hollanda ekonomisine katkısı da oldukça büyük. Gerçekten Avrupa’nın en büyükleri arasında yer alan Rotterdam limanında hem işçi hem de mühendis olarak çalışmak imkanlar arasında yer alıyor. Bu sektöre yönelik bir vasfınız varsa şansınızı denemelisiniz.

Hollanda’da Hangi İşlerde Çalışılabilir?

Bakıldığında Hollanda pek çok kişinin hayalini süsleyen bir ülke olarak karşımıza çıkıyor. Her ülkede olduğu gibi Hollanda’da iş bulabilme şansınızın bulunduğu da bir gerçek. Bu işleri bulabilmek ve çeşitli fırsatlardan yararlanabilmek adına düzenli olarak iş ilanlarını kontrol etmeniz önem taşıyor.

Peki Hollanda’da hangi işlerde çalışılabilir? Temel olarak bakıldığında Hollanda vasıfsız iş gücünden daha çok vasıflı iş gücü üzerinden alımlar yapıyor. Yani bir konu üzerinde uzmanlığınız ya da teknik bilgi birikiminiz varsa Hollanda’da iş bulabilme şansınız artıyor. Elbette bunun yanı sıra dil becerisi ve deneyim gibi faktörler de iş bulma şansınızı artıran etmenler arasında karşımıza çıkıyor. Bu açıdan bakacak olursak,

 • Mühendislikler
 • Yazılım sektörü
 • Görsel tasarım sektörü
 • Sağlık sektörü
 • Bilişim sektörü
 • Eğitim sektörü
 • Pazarlama sektörü

Danimarka İş İlanları İş Başvurusu ve Personel Alımı

Danimarka İşçi Alımı İş İlanları İş ve İşçi Başvurusu

Almanya Havalimanı İş İlanları İş Başvurusu ve Personel Alımı

Kanada İş İlanları 2022 İş İmkanları Yurt Dışı İş İlanları

Almanya Türk Sağlık Personeli Alımı

Yurtdışı İşçi Alımı Yapan Ülkeler Yurtdışı İşçi Arayan Ülkeler


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


6 Yorum

  1. Slm bende Hollanda’da çalışmak isdiyorum inşaat mobilya dekorasyon bu mesleklere sahibim

 1. Merhaba efendim garson şöför temizlikçi bulaşıkçı bu işlerde baya iyiyim sizinle çalışmak isterim efendim her zaman pozitif biriyim gerçekten sizinle çalışmak istiyorum şimdiden iyi günler teşekkür ederim pls bana ulaşır mısınız

 2. Merhaba meslek lisesi metal isleri kaynak bolumu mezunuyum ve myk belgem var seviye 3 celik kaynakcisi gaz alti kaynagi ihtiyac varsa bana ulasabilirseniz sevinirim

 3. İyi günler efendim ben mevlit ekici 25 yıllık inşaat kalıpçısı ve betonarme inşaat ustasıyım portif ve betonarmeyle ilgili ağır makineleri kullanıyorum ihtiyaç duyulursa sizinle çalışmaktan şeref duyarım saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir