İsveç İş ilanları - İşçi alımı

İsveç İş ilanları

İsveç İş İmkanları

İsveç İş İlanları, yurtdışında çalışmak isteyenlerin araştırdıkları konulardan biri de İsveç’te bulunan iş ilanlarıdır. İsveç’te pek çok iş fırsatı yer alır ancak bu işlere başvurabilmek için bazı belgeler ve çeşitli şartları yerine getirebiliyor olmak gerekir. İsveç iş ve işçi ilanları ve iş imkanları 2022 yılında da var mıdır? Ve iş başvurusu için neler gereklidir? İsveç’te çalışmak isteyenler öncelikle çalışma izni almalıdır. İsveç’te mevcut işlerin birçoğunda profesyoneller tercih edilmektedir.

İsveç’e İşçi Olarak Nasıl Gidilir?

İsveç’te çalışmak isteyen Türk vatandaşlarının vize işlemleri haricinde çalışma izni  de almaları gerekir. Çalışma izni alabilmek için oraya gitmeden iş bulmanız gerekir. İsveç’te nasıl iş bulurum?  İsveç’te çalışmak için nasıl gidilir? Sorusuna ise oradan bir iş bulduktan sonra gerekli yerlere başvuru yaparak gidiş yapabilirsiniz diyebiliriz. Elbette belli başlı sitelerden ilanlar yayınlanır ve bu ilanlar üzerinden başvurular alınır. Yazımızın devamında bu siteleri tek tek verdik.

İsveç İşçi Alımı İş İmkanları Nelerdir?

İsveç’te pek çok iş kategorisinde iş imkanı  bulunur. İsveç’te çalışmak için öncelikle bu iş imkanlarını takip etmeniz gerekir. İsveç’e yalnızca 2019 yılında 59.307 kişiye çalışma izni verilmiştir. 2022 yılında da iş ilanları ve çalışma izni başvurusu alınır. 

İsveç İş Bulma Siteleri

  • EURES
  • eurofound
  • jobbland.se
  • Linkedin
  • thelocal.se

İsveç’te  hangi mesleklere ihtiyaç var? 

İsveç’te iş arayanların merak ettiklerinden biri de İsveç’te aranan mesleklerdir. Aranan işler arasında en çok meyve toplayıcısı, teknisyen, mimar, sağlık çalışanı, aşçı, orman işçisi ve öğretmen gibi mesleklerde işe alımlar vardır. İsveç iş ve işçi ilanları ve iş imkanları 2022 yılında en çok bu meslekler üzerinden yapılmıştır. 

İsveç’te Türk Şirketler İş İmkanları ve İş İlanları

Türkiye İsveç’e işçi gönderen ülkeler arasında 5. sıradadır. Orada daha önce yerleşip kendi işini kuran Türkler de bulunur. Bu iş ilanlarına İsveç iş ilanı sitelerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.  İsveç’te yaşayan Türkler nereli? Sorusuna ise genellikle Kuzey Makedonya ve Bulgaristan civarından göç eden Türkler olduğunu söyleyebiliriz. 

İsveç’teki Türk firmaları ise başlıca Swetphone, Simtel Elektronik ve Parabol, Medsail Holidays olarak yer alır. İsveç’te Türkler ne iş yapar? Yurt dışından göçmen alınacak her türlü işe denklik raporu ile başvurabilirler. Ayrıca fast-food çalışanı, mimar ve doktor en çok çalışılan diğer alanlardır.  

İsveç İşçi Alımı Başvurusu Formu

İsveç iş ilanları, personel, işçi, eleman arayanlar internet sitelerinde bu iş ilanlarını paylaşırlar. Yurt dışından başvuru yapan kişiler ile önce iş sözleşmesi yapılır. Ardından konsolosluklardan çalışma izni başvurusu yapılır. Adli sicil kaydı, denklik belgesi, dil sertifikası gibi belgeler tamamlandıktan sonra İsveç’e işçi olarak gidilebilir. En çok Stockholm iş ilanlarına bakılmaktadır. Çünkü Stockholm başkent olması nedeniyle daha çok iş imkanına sahiptir. İsveç işçi maaşları genel olarak işçiler için 45.100 Kron olarak belirlenmiştir. 

İsveç Yaşam Şartları ve Çalışma Hayatı

İsveç’te çalışmaya gidecek olan kişiler tarafından en çok merak edilen konulardan biri de İsveç’te hayat pahalı mı? Sorusudur. Ev kiraları, market alışverişi ve akaryakıt fiyatları en düşük maaşlı çalışan kesime göre iyi seviyededir. Akaryakıt fiyatları 15 Kron civarındadır, ev kiraları şehir merkezinde üç odalı bir evin 12 bin Kron, şehir merkezinden uzaktaki evin kirası ise 9 bin Kron civarındadır. Market alışverişinde de düşük maaşla çalışan kişilere göre durum oldukça iyidir. Bir adet ekmek 22 Kron, 12’li yumurta 29 Kron ve bir litre süt 11 Kron’dur. Kırmızı et ise 165 Kron olarak satılır. Ayrıca İsveç çalışma hayatının oldukça keyifli ve rahat olduğu ülkelerden de biridir. Pek çok alanda iş imkanı bulunur. Yaşam şartları İsveç’e giden kişiler tarafından beğenilir. İsveç’te ihtiyaç duyulan mesleklerden ve İsveç iş ve işçi ilanları ve iş imkanlarından bahsettik. 

İngiltere Havalimanı İş İlanları İş Başvurusu ve Personel Alımı

Almanya Havalimanı İş İlanları İş Başvurusu ve Personel Alımı

Hollanda İş İlanları İş İmkanları ve İş Başvurusu

Gürcistan İş imkanları İş İlanları ve İş Başvurusu 

En İyi Yurtdışı İş Bulma Siteleri

Fransa İş İlanları İş Başvurusu ve Personel Alımı

Danimarka İş İlanları İş Başvurusu ve Personel Alımı


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


4 Yorum

  1. Seramik ve fayans ustasıyım yurtdışında iş arıyorum yardımcı olur musunuz

  2. Seramik ve fayans ustası yurtdışında iş arıyorum yardımcı olur musunuz

  3. Seramik ve fayans ustası yurtdışında iş arıyorum yardımcı olur musunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir