Noter Çalışma Saatleri , Noterler Kaçta Açılıyor - Kapanıyor? 2022

Noter çalışma saatleri 2022

Noter Çalışma Saatleri – Noterler Kaçta Açılıyor – Kapanıyor? 2022

Ülkemizde resmi işler söz konusu olduğunda günde yüzlerce  kişinin noter işlemleri yapması gerekiyor. Bazen hiç hesapta olmayan son dakika çıkan işlemler olabiliyor. Bundan dolayı noter mesai ve iş saatleri çokça merak edilen konular arasında yer alıyor. Noter Çalışma Saatleri (mesai saatleri) her gün binlerce kişi tarafından araştırılıyor.
Not: Covid tedbirleri doğrultusunda saatlerde farklılıklar olabiliyor. Gideceğiniz bölgedeki hizmet veren noterliğin saat kaça kadar hizmet verdiğini telefonla iletişime geçerek öğrenmenizde fayda olacaktır. Bu yazımızda noterlerin açılış ve kapanış saatlerini sizler için toparladık. Her hangi bir güncelleme geldiğinde güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Alma ve satma işlerinden, devir teslimlere, vekaletnamelerden ve noter tasdikli belge işlemlerine kadar bir çok alanda hizmet vermeye devam eden noterlerin çalışma süreleri belirli saat aralığındadır.

Noterler hafta sonu açık mı?

Noterler, devletin resmi kurumu olduklarından hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar hizmet verememektedir. Pandemi süreçle birlikte başlayan Nöbetçi Noterlik uygulamasıyla Cumartesi ve Pazar Günleri saat 10.00 – 16.00 aralığında hizmet vermektedir.

Bayramda Noterler Açık mı?

İçişlerinden yapılan açıklamaların sonrasında bayramda çalışıp çalışmayacakları sorusunun cevabı yayınlandı. Noterler Bayramı resmi tatil olması münasebetinden dolayı çalışmayacakları bildirildi.

NOTER ÇALIŞMA SAATLERİ 2022

Noter resmi işlemlerinin her gün iş başı yapma saati, bulunduğu yerdeki resmi iş yerleriyle birlikte başlamaktadır. Noterler, rutin iş saatleri haricinde işlem yapmamaktadır. Hafta içi  09:00’da işe başlarlar ve ardından öğle saatleri olan 12:00’a ila 12:30’a kadar ( iş yoğunluklarına orantılı öğle arası 12:00-13:00 arası veya 12:30-13:30 arasında değişiklik gösterebilir) mesaiye devam eder. Öğleden sonra da 13:00’da veya 13:30’da yeniden işe başlayan noterlikler, kapanış saatleri olan 17:00’a kadar mesailerini sürdürürler.

Kartal Devlet Hastanesi İş Başvurusu
    İstanbul Göztepe Şehir Hastanesi İş Başvurusu  

     Sakarya Devlet Hastanesi iş ilanlarına TIKLAYIN! 

     Bursa’da Evlere Ek İş Veren Firmalar    

    İstanbul’da Evlere Ek İş Veren Firmalar  

    Adana’da Evlere Ek İş Veren Firmalar   


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir