Kanada Göçmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır? Göçmenlik Testi

Kanada Göçmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada Göçmenlik Başvurusu

İyi standartlarda bir yaşam vede iyi ekonomik koşullar sebebiyle ilgi odağı olan bir ülke konumunda bulunan Kanada’nın nüfusunun oldukça büyük bir bölümü göçmenlerdir. Kanada göçmenlik başvurusu nasıl yapılır? Bir kaç şekilde göçmenlik başvurusu yapılabilmektedir. Kanada ülkesi için yapacağınız göçmenlik başvuruları online gerçekleşmektedir. Normal şartlar dahilinde başvurunuz 6 ay içerisinde sonuçlanır. Kanada göçmenlik başvurusu, niteliğine göre farklılık göstermektedir.Bu yöntemleri şöyle sıralayabiliriz.

  • Aile Birleşimi Vizesi
  • Girişimci Göçmenlik Programı
  • Yatırımcı Göçmenlik Programı
  • Kendi İşini Yapanların Başvurması
  • Express Entry

Sizde Kanada ülkesinde, Kanada göçmenlik başvurusu yapmak için ilk öncelikle, Kanada’nın resmi göçmenlik sitesinden kişisel bilgileriniz ile profil oluşturarak işlemlere başlayabilirsiniz.

Kanada Yaşam Maliyeti

Kanada yaşam maliyeti yaşamın devam ettirildiği eyaletlere göre değişiklikler göstermektedir. Ülkede ortalama ev kirası yaklaşık olarak 650 ile 800 dolar arasında değişmektedir. Bunun yanı sıra ülkede faturalar için yaklaşık 300 dolar yeterli olmaktadır. Kanada da temel ihtiyaçlar 3 kişi olan bir aile için 400 ile 500 dolar arasında olmaktadır. Burada ulaşım maliyeti adına 100 dolar yeterli olup yaşam daha rahat olabilmektedir. Ortalama sabit gelirler kalabalık olmayan bir aile 1450 ile 1500 dolar civarında olmaktadır. Bu kapsamda ülkenin asgari ücret oranları sayesinde çok daha rahat bir şekilde geçinmek mümkün olacaktır. Ancak Kanada iş olanakları değerlendirmesi yapılırken eyaletler içinde asgari ücret farkları ile yaşam maliyeti göz önünde bulundurulması gerekmektedir.
Kanada İş İlanları, İş Başvurusu Yurt Dışı Kariyer

Kanada Yaşam Şartları

Kanada yaşam şartları genel olarak dünya genelinde yer alan ülkeler arasında oldukça iyi oranda olmaktadır. Refah düzeyi yüksek olan ülkenin gelir oranının daha yüksek oranda olduğu yapılan araştırmalar sonrasında kanıtlanmıştır. Ancak yüksek gelir oranları bulunması sebebi ile ülkenin genelinde yer alan ürün fiyatları daha az gelişme göstermiş olan ülkelerden gelen turistlere göre daha pahalı olmaktadır. Ülkenin farklı yerlerinde İngilizce ve Fransızca resmi dil olarak kullanılmaktadır. Bundan dolayı ülkeye gelen turistlerin bu dillerden birini bilmesi ülkede resmi kurumlarda bulunan süreçleri için yeterli sayılmaktadır. Kanada oturma izni alabilmek için ülke tarafından eğitim durumuna dikkat edilmektedir. Eğitim durumun dışında bütçe ve dil bilme halleri oturum izni almak için gerekli görülen koşullar arasında yer almaktadır.

Kanada’da Aranılan Meslekler

Kanada iş ilanları sayesinde iş bulmak çok daha kolay olurken ülkede en fazla aranılan meslek dalları önemli bir yere sahip olmaktadır. Ülkenin en önemli iş sektörlerinden biri olan petrol sektörü olmaktadır. Kanada’nın en önemli gelir kaynaklarından biri olan ve devamlı olarak bu alanda çalışacak profesyonel işçiler aranmaktadır. Bunların yanı sıra eğlence ve yazılım gibi alanlar ön plana çıkmaktadır. Özellikle ülkenin bazı eyaletlerine yapılan göçmenlik başvurularında yazılım ve teknoloji alanında yer alan profesyonel çalışanlara öncelik tanınmaktadır. Sanat, bilişim, eğlence, pazarlama gibi alanlarda yer alan çalışanlar ülkede çok daha hızlı bir iş bulma şansına sahip olmaktadır.

Kanada Hakkında Her Şey

Kanada üç tarafı denizler ile çevrili olan ülke Kuzey Amerika da yer almaktadır. Ülkenin başkenti Ottowa olup para birimi Kanada Doları olmaktadır. 1 Kanada Doları yaklaşık olarak 6 TL değerindedir. Ülkenin nüfusu yaklaşık olarak bu yılın verilerine göre 38 milyon kişiden oluşmaktadır. Kanada ekonomik bakımdan çok daha refah ve rahat bir yaşam standartlarına sahip olmaktadır. Bundan dolayı ülkede işsizlik oranı oldukça düşük oranlardadır. Ülkede rahat çalışma koşulları gelişmiş ekonomisi ve yüksek maaşları ile özellikle yabancı işçi açısından çok daha fazla tercih edilen ülkelerin başında yer almaktadır. Kanada da çalışma ve yaşama planları kurmakta olan kişilerin en fazla araştırdıkları konuların başında ülkenin asgari ücret oranları ile ülkenin yaşam maliyeti gelmektedir. Yapılan araştırma sonuçlarına göre dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizden de olumlu yaşam şartları nedenleri ile ülkeye olan talep her geçen gün daha da artmaktadır. Kanada vize başvurusu ve diğer tüm detaylar için buradan ulaşabilirsiniz.

Katar Otel Personeli İş İlanları ve İş Başvurusu

Norveç İş İlanları ve İş Başvurusu

Azerbaycan İş İlanları ve İş Başvurusu

İngiltere İş İlanları ve İngiltere İş Başvurusu

Amerika İş İlanları ve Güncel İş Başvuru Formu

Czn Burak Katar Güncel İş İlanı İş Başvurusu Formu


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir