Kanada İş İlanları, İş Başvurusu ve Yurt Dışı Kariyer

Kanada İş İlanları, İş Başvurusu Yurt Dışı Kariyer

Kanada İş İlanları, Kanadada iş başvurusu

Son zamanlarda çok daha popüler bir hal alan Kanada iş ilanları, iş başvurusu yurt dışında çalışmak isteyen büyük bir kesimin ilgi odağı olmaktadır.

Kanada iş ilanları ve yurt dışı kariyer özellikle gençlerin çok fazla ilgi duydukları konuların başında yer almaktadır. Bundan dolayı ülke hakkında merak edilen tüm konular hakkında detaylı olarak araştırmalar yapılmaktadır. Böylece iş olanakları hakkında bilgi sahibi olunması sayesinde ülkede çalışmak ve daha fazla kazanç sağlamak adına büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Kanada İş İmkanları

Dünyada yer alan ülkeler arasında Kanada iş imkanları bakımından en fazla tercih edilen ülkelerin ilk sırasında yer almaktadır. Ülkede pek çok sektörde iş olanakları sunmakta olan göç programları bulunmaktadır. Kanada iş olanakları ve iş ilanları açısından girişimciler ile işletme sahipleri adına çok daha büyük ekonomik fırsatları sağlayan bir ülke olmaktadır. Burada iş olanakları çok daha fazla olması sayesinde iş koşulları kolay ve çalışanları destekleyen nitelikte refah olmaktadır. Kanada da ortalama çalışma saatleri yaklaşık olarak Kanada İş Kanunu tarafından belirlenen günde 8 saat ve haftada 40 saat olmaktadır. Ülkede yer alan birçok iş sektörleri arasında tarım, teknoloji, enerji, hizmet ve üretim alanları bulunmaktadır. Özellikle perakende ticareti, sağlık ve eğitim çok daha önemli bir yere sahip olmaktadır. Kanada da çalışan bir kişi mesai saatinden fazla çalışması halinde fazla mesai ücreti olarak genellikle mesai ücretinin bir buçuk katı daha çoktur. Ülkede çalışan kişinin fazla mesai hakları gerek maaşlı gerek ise saatlik çalışanlar için geçerli olmaktadır.

Kanada Çalışma Hayatı

Kanada da çalışmak isteyen kişilerin ilk olarak Kanada çalışma hayatı hakkında detaylı olarak bilgi sahibi olmasında büyük faydalar bulunmaktadır. Ülkede çalışma koşulları ve çalışma saatleri bölgelere göre farklılıklar göstermektedir. Ortalama olarak çalışma saatleri yoğun bir şekilde 40 ile 44 saat arasında değişmektedir. Genel olarak ülkede dünya ülkeleri arasında en fazla göç alan ülkeler içinde yer almaktadır. Ancak ülkede iş bulmak ve rahat bir yaşam sürdürmek için iyi derecede İngilizce bilmek çok daha önemli olmaktadır. Burada yerleşmek adına oturma ve çalışma izninin alınması gerekir. Fakat ülke çalışma izni başvurularını değerlendirme yaparken vasıflı çalışanların başvurularına öncelik vermektedir. Ülke hükümeti iş göçü siyaseti yapılarak vasıflı göçmenleri ülkeye çekme politikası yapılmaktadır.

Kanada Asgari Ücret

Kanada asgari ücret yurt dışında çalışmak için tercih edilen Kanada hakkında merak edilen konuların en başında yer almaktadır. Ülkede çalışanlara geçerli asgari ücrete eşit ya da daha fazla bir ücret ödenmektedir. Kanada da asgari ücretler ülkede yer alan eyaletlere göre farklılıklar göstermektedir. Genel olarak eyaletlere göre saat başına asgari ücret 11 Amerika Doları ile 14 Amerika Doları arasında farklılıklar göstermektedir. Ülkede çalışanlara saatlik ücret yerine aylık maaş ödendiğinde iş veren çalışanların ücretlerinin çalışan saatler ile mesailerle hesaplama yapmaktadır. Kanada asgari ücret meslek türüne bakılması halinde en fazla ücreti Kanada da yer alan sağlık alanı uzmanları almaktadır. Ülkede doktor maaşları yıl içinde ortalama 300 bin Kanada Doları olmaktadır. Ülkenin çalıma ücretleri meslek çeşitlerine bakılması halinde doktor maaşlarının yanı sıra avukatlar, hekimler, mühendisler ve pilotlar takip etmektedir. Kanada da ortalama aylık maaş oranı 2 bin 700 dolar yıl içinde 32 bin 400 dolar ile saatte 16 dolar olmaktadır. Ülkenin maaşlarda giriş seviyesi pozisyonları adına yıl içinde 24 bin dolardan başlamaktadır. Bunların yanı sıra tecrübeli işçi yılda yaklaşık olarak 96 bin dolar maaş alması mümkün olmaktadır. Burada maaşlar Avrupa ortalamasına göre orta seviyelerde kalmakta ve maaşlar Danimarka, İsveç, Norveç ile Almanya gibi ülkelerin ortalama maaş oranlarının altında yer almaktadır. Ancak ülkede maaşlar Portekiz, İspanya ve İtalya gibi ülkelerin ortalama yaklaşık maaşlarının üstünde yer almaktadır.
Amerika İş İlanları ve Güncel İş Başvuru Formu

Kanada İş İlanları Siteleri Hangileridir ?

Kanada iş ilanları için başvuru yapmak isteyenler için bazı internet siteleri bulunmaktadır. En popüler seçenekleri aşağıda sıraladık

İstediğiniz eyalet ve iş grubuna yönelik ilanları bulabilmenizde yardımcı olacaktır. İş başvurusu yaparak, iş anlaşmasını yaparak, Kanada’daki iş veren şirketin davet mektubuyla vize başvurusu yapılabilmektedir.

Kimler Kanada İş İlanlarına Başvurabilir ?

Kanada iş başvurusunu herkes gerçekleştirebilir. Fakat başvuru süreci sonrasında ülkeye kabul süreci işe başvuran ve iş veren şirket arasındadır.

Kanada’da çalışma imkanlarından yararlanmak için bir takım işlerde orta, bazı mesleklerde ise ileri düzeyde İngilizce dilini  bilmek zorunludur. Mesleklere göre farklılık olabilmektedir. Dil bilgisine ihtiyaç duyulan meslekler olduğu gibi, bazılarında gerek olmayabilmektedir. Bu konuda buradaki link üzerinden de gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Katar Havayolları İş İlanları ve İş Başvurusu Formu 

İngiltere İş İlanları ve İngiltere İş Başvurusu

Finlandiya Asgari Ücret ve Ortalama Maaşlar Ne Kadar?

İzlanda’da Asgari Ücret ve Ortalama Maaşlar Ne Kadar?

Amerika’da Asgari Ücret Ne Kadar? ABD Asgari Ücret

İngiltere Yaşam Maliyeti İngiltere’de Hayat Pahalı mı?

Avusturya İş İlanları Personel Alımı ve İş Başvurusu Formu


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir