Kurban Bayramı Ne Zaman 2022, Bayram Kaç Gün

Kurban Bayramı Ne Zaman 2022

Kurban Bayramı tarihi ne zaman 2022?

Kurban bayramı tatilini planlamak isteyenlerin merak ettiği bayram e zaman sorusunu konu edindik. Ramazan Bayramı’nı geride bıraktığımız bu günlerin ardından Müslüman alemi yaklaşmakta olan Kurban Bayramının tarihini araştırıyor. Diyanet İşlerinin takviminde 2022 yılının Kurban Bayramı tarihi ve Kurban Bayramı tatil süresi belirtildi. İşte Kurban Bayramının 2022 yılı tarihi ve Diyanetin Resmi Kurban Bayramı takvimi.

2022 Yılı Kurban Bayramı ne zaman? Bu soru çoğumuz tarafından merak konusu oluyor. Ramazanı Şerif ve Ramazan Bayramı’nın peşi sıra gelen Kurban Bayramı ile tüm müslüman ümmeti kurban ibadetini gerçekleştirecek. Peki, bu yılda Kurban Bayramı ayın kaçına denk geliyor, kaç gün tatil? Ayrıntıları yazımızı okuyarak bulabilirsiniz…

KURBAN BAYRAMI AYIN KAÇINA DENK GELİYOR?

Kurban Bayramı Arifesi Temmuz ayının 19’unda Pazartesi gününe tekabül ediyor. Bayramın 1. günü ise 20 Temmuz da başlayıp 23 Temmuz gününde de sona bulacak ve bayram tatili 4 gün boyunca sürecek.

2022 KURBAN BAYRAMINDA TATİL KAÇ GÜN SÜRECEK?

Kurban Bayramının 4. ve son günü 23 Temmuz Cuma gününe geliyor. Covid tedbirleri doğrultusunda Kurban Bayramı’nda kapanma olup olmayacağı ise henüz yetkililer tarafından açıklanmadı. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’dan açıklamalar gelir gelmez haberimizde paylaşacağız.

Kurban Bayramı Arifesi: 19 Temmuz Pazartesi
Kurban Bayramı 1. Gün: 20 Temmuz Salı
Kurban Bayramı 2.Gün: 21 Temmuz Çarşamba
Kurban Bayramı 3.Gün: 22 Temmuz Perşembe
Kurban Bayramı 4. Gün: 23 Temmuz Cuma

KURBAN KESİMİ NE ZAMAN BAŞLAR VE BİTER?

Kurban bayramı dahilinde ibadetlerden en önemlisi olan kurbanın kesim vakti, bayram namazı kılınmasının hemen ardından; namaz kılınmayan yerlerde ise, sabah namazı vakti girdikten hemen sonra başlar. Bayramın 3. gününün akşam vaktine kadar devam eder. Bu vakitler arasında gece ve gündüz kurban kesilebilir.

      Ek Gelir İş Fİkirleri     

Kartal Devlet Hastanesi İş Başvurusu

           İstanbul Göztepe Şehir Hastanesi İş Başvurusu           

     Sakarya Devlet Hastanesi iş ilanlarına TIKLAYIN! 

           Bursa’da Evlere Ek İş Veren Firmalar          

         İstanbul’da Evlere Ek İş Veren Firmalar       

           Adana’da Evlere Ek İş Veren Firmalar         


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir