Ek Gelir İş Fikirleri

Ek Gelir İş Fikirleri

Ev hanımları yada hali hazırda çalıştığı işten arta kalan zamanlarında ek gelir elde etmek isteyenler, kazancınızı artırmak ve bütçenize katkıda bulunmak için zaman zaman düşündüğü olmuştur. Herkesin günlük hayatta becerilerini hobilerini bir iş fikrine döndürmesi mümkündür. İlk adımı atmak için tamam ben bunu yapabilirim diyebileceği bir fikre ihtiyacı vardır. Bu konuda ilham almak için Ek Gelir İş Fikirleri yazımızı incelemelisiniz.

Tercüme Yapmak

İyi derecede bildiğiniz ikinci bir diliniz varsa, çeviri yaparak gelirinizi artırabilirsiniz. Dijitalliği had safhada yaşadığımız bu günlerde evinizin ortamından çok rahatlıkla yapılabilecek işlerden birisidir. Sizde çeviri  yönünden bilgilerinizi geliştirerek  tercüme işinden Ek Gelir elde edebilirsiniz.

Yöresel Ürünler Yaparak Ek Gelir Kazanmak

Bu  deneyimi cinsiyet ayrımı yapmaksızın herkesin yapabileceğini tecrübelerle görüyoruz. Ev tadında ürünlere ulaşmak zamanı olmayan insanlar için önemli bir ihtiyaçtır. Hızlı tüketim toplumunun getirdiklerinden faydalanmak için bir fırsat olarak görülebilecek harika bir iş. Fazladan harcayabileceğiniz vaktiniz ve beceriniz varsa mükemmel bir kazanç fırsatı olabilir.Konserveler, menemenlikler, sarmalar, turşular, salçalar, zeytinyağları, reçeller, baharatlar, kışlık yiyecekler, ekmekler ve daha bir çok  ürün elde edip sosyal medyayıda kullanarak oldukça iyi satışlar yapabilirsiniz. Ve bu yöntemle pazarlama mecrası olarak oldukça faydalıdır. Bu da Ek Gelir İş Fikirleri  için aklınızda bulunsun.

El Yapımı Oyuncaklar

El becerileri konusunda yetenekliyseniz ve bu işi yapmaktan mutluysanız neden kazanç sağlamayasınız ki? Üstelik gelirinizi artırmanın en zevkli yollarından bir tanesi bile olabilir. Bu öneri aklınıza gelmemiş olabilir, günümüzde nostalji yaşamak hepimizin hoşuna giden tatlı hatıraları canlandırır. Bu heves sayesinde ister istemez ilgi oluşuyor ve talep gayet iyi bilginiz olmasında fayda var. Bazı ebeveynler çocuklarının  doğal malzemelerden yapılmış oyuncaklarla oynamasını istiyor. Organik malzemelerden üretilmiş oyuncaklar büyük oranda önem kazandı. Sonuş olarak sizde bu konuda beceriye sahipseniz,  bu konuyu dikkate almanızda fayda olacaktır.

Bahçe Peyzaj İşleri

Genelde hobi olarak yapılabilen bu iş fikrini daha önce düşündünüz mü bilmiyoruz; ancak güncel zamanımızda bahçe işlerinde çalışarak kayda değer bir gelir elde edilebiliyor. Bahçe işleri oldukça kapsamlı olabilen bir iştir. Hobi bahçelerinden plaza yeşil alanlarına balkon bahçeciliğinden her türlü peyzaj işlerine kadar geniş bir yelpazesi vardır. Aslında bu işler için illede tecrübe sahibi olmanıza gerekte yok. El beceriniz bahçe işlerine yatkınsa; siz de bu sayede rahatlıkla para kazanabilirsiniz. Elbette bunun için biraz araştırma yapmalısınız. Böylece severek yapabileceğiniz bir ek işiniz olmuş olacaktır.

Sanal Asistanlık İyi Bir Fikir!

Bu işi ilk kez duyanlarınız olmuştur, sanal asistanlık yapıp kazanç sağlayan  bir çok insan var. Yönetici asistanları home office olarak rahatlıkla işlerini yürütebilmekteler. Hem evinin ortamında üstelikte maddi  kazanç elde edilebilen bir ek iş arıyorsanız, sanal asistanlıkla ilgili detaylı bilgiler elde etmelisiniz. Tamamen internet ortamındaki e-ticaret ve kurumsal yapılardaki iletişim ağı için hazırlanan ara sistemlerden birisidir. Ancak günümüzün en popüler mesleklerinden biri haline gelmeye başladı. Sanal asistan maillere bakabilir ve istenilen cevapları yazarak postalayabilir. Asgari ücretin altında olmayan, bu işte doğru yeri bulmak ve düzgün bir şekilde çalışmak yaklaşık ayda 5000 TL’ye kadar ek kazanç edinebilirsiniz.Ek Gelir İş Fikirleri arasında epey ilgi gördüğünüde şimdiden belirtelim.

Kullanılmayan Eşyalardan Kazanç Sağlamak!

Hepimiz ilk doğduğumuz andan itibaren hızla büyüyoruz ve geriye kucak dolusu para verip aldığımız, daha bir çok bebeği büyütebilecek kıyafet ve eşyalar kalıyor. Onlarca çeşit bebek eşyası, ciddi maliyet demektir. Kimi insan bu gereksiz eşyaları atmak istemez, verecek birini bulamayanlarda atmaya kıyamaz. Sizde bebeğinizin küçülen ve kullanılmayan eşyalarını ikinci el satan çeşitli siteler üzerinden fiyatlandırarak satışa sunabilirsiniz. Hatta bu konu ikinci elde sadece bebek kıyafetleriye sınırlı değildir. Her türlü ev eşyası, kırtasiye, oyuncak, kıyafet ve daha aklınıza gelebilecek bir sürü şey. Bu konuyu dilerseniz ciddi olarak düşünebilirsiniz. Tasarruf ve kazanç sağlayan bir iştir. Örneğin Letgo iyi bir başlangıç olabilir. Üstelik siteye ücretsiz üye olabilirsiniz.

        Ek İş İlanlarına Buradan Ulaşabilirsiniz.      

    Ankara’da Evlere Ek iş Veren Firmalar     


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir