Atabek Koleji Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Atabek Koleji Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Atabek Koleji burs sınavı başvurusu için yapmanız gereken işlemleri yazımızın devamında detaylı olarak görebilirsiniz. Bursluluk sınavı başvurusu için öncelikle başvuru tarihlerini öğrenmeli ve o tarihlerde başvuru işlemlerini gerçekleştirmelisiniz. Atabek Koleji Bursluluk Sınavı Ne Zaman Açıklanacak?

Atabek Koleji Bursluluk Sınavı Başvurusu 

Üstün nitelikli öğrenci yetiştirmeyi hedefleyen Atabek Koleji, 2022 – 2023 tarihlerinde öğrenci alımı için bursluluk sınavı ile ilgili paylaşımda bulundu. Atabek Koleji bursluluk sınavı, bursluluk sınavı 2022’nin ne zaman yapılacağı ve bursluluk sınavına nasıl girileceği ile ilgili detaylı bilgilere yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Özel Atabek Koleji Bursluluk Sınavı Ne Zaman?

İlkokul öğrencileri için 08 Ocak tarihinde, ortaokul ve Anadolu lisesi öğrencileri için 15 Ocak tarihinde sınav uygulanacaktır. İlkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim alan öğrenciler, bursluluk sınavına başvuruda bulunabilirler. Sınava en son başvuru tarihi 7 Ocak 2022’ dir. Sınava 4. sınıftan itibaren 11. sınıf da dahil olmak üzere öğrenciler katılabilirler. Sınavlar, 09:30, 12:00 ve 14:30 saatlerinde 3 oturum olarak gerçekleştirilecektir.

Sınav Tarihleri
Son Başvuru Tarihi: 7 Ocak 2022 Cuma
Sınav tarihi:
İlkokul: 8 Ocak 2022
Ortaokul
15 Ocak 2022
Anadolu Lisesi: 
15 Ocak 2022
Seanslar: 09:30 – 12:00 – 14:30

Atabek Bursluluk Sınavına Nasıl Girilir?

Bursluluk sınavına nasıl girilir? Her öğrenci için, bir defa sınava katılma hakkı verilir. Sınavlar çoktan seçmeli olarak yapılmaktadır. Atabek Koleji web sitesi üzerinden bursluluk sınavına başvuruda bulunabilirsiniz. Sınava giren öğrencilerin yanlarında kimlik belgelerini ve sınav girişi belgelerini bulundurmaları zorunludur. Ayrıca sınava girerken, kalem, silgi, kalemtıraş ve su gibi sınav esnasında ihtiyaçları olacak malzemeleri getirmeleri gerekmektedir. Öğrencilerin, cep telefonu, akıllı saat gibi elektronik eşyalarını yanlarında getirmemeleri gerekmektedir. Sınava girecek öğrencinin sınav saatinden en az yarım saat önce kampüste hazır bulunması gerekmektedir. Sınavın değerlendirme sürecinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın sınav değerlendirme kuralları geçerli olacaktır. Sınavı kazanan öğrenci adayları 19 Ocak 2022 tarihinde ilan edilecektir. Sınava giren tüm öğrenciler sınav sonuç belgelerini okuldan alabilirler. Bu sınavda başarı gösteren öğrencilere % 100’e varan oranlarda burs imkanı tanınmaktadır.  Burslar, sadece eğitim ücreti için geçerli olup, 2022-2023 eğitim öğretim dönemini kapsamaktadır. Kazandığı bursu değerlendirip okula kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler, 19 Şubat 2022 tarihine kadar okula kayıt yaptırabilirler.

İELEV Okulları Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Mef Okulları Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Okyanus Koleji Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

TED Koleji Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Koç Üniversitesi Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Sabancı Üniversitesi Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir