Kuyumcuların Çalışma Saatleri 2021 | Saat Kaçta Açılıyor Kapanıyor?

Kuyumcuların Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

Kuyumcular Saat Kaçta Açılıyor, Kapanıyor?

Kuyumcu, altın başta olmak üzere değerli taşların işlenmesi ve işlenme sonucunda yatırım olarak kullanılabilecek takılara dönüştüren kişilere denilmektedir. Tasarım haline getirilmiş takıların ticareti ile kuyumcular rağbet görmeye devam etmektedir. Kuyumculara; cevahirci, mücevherci, sarraf gibi şeyler de denilmektedir. Peki kuyumcular sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? Kuyumcuların çalışma saatleri, mesai saatleri ve çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.

Kuyumcuların Çalışma Saatleri ve Günleri 2021

Kuyumcuların çalışma saatleri ve çalışma günleri, kuyumcular derneği tarafından belirlenmektedir. Belirlenen saatlere göre extra bir durum olmadığı sürece, kuyumcular sabah saat 09:00‘da açılmakta olup, akşam saat 19:00‘a kadar açık durumdadırlar.

Kuyumcular Sabah Saat Kaçta Açılıyor : Kuyumcular sabah saat 09:00’da açılmaktadırlar.

Kuyumcular Akşam Saat Kaçta Kapanıyor : Kuyumcular akşam saat 19:00’a kadar açık durumdadırlar.

Kuyumcular Hafta Sonu Açık Mı / Çalışıyor Mu : Kuyumcular hafta sonu genel itibariyle sadece Cumartesi günü çalışmaktadırlar. Pazar günlerinde ise kuyumcular kapalıdır. Pazar günü kapalı olmasının asıl sebebi ile emtia piyasalarının kapalı olmasıdır.

Kuyumcular Bayramda Açık Mı : Kuyumcular Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda bayramın ilk günü kapalıdırlar. Arefe gününde ise kuyumcular hizmet verir yani açıktırlar. Bunun dışında 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde de kuyumcular açıktır.

Bu yazımızda Kuyumcuların çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler sunduk. Diğer firmaların mesai saatleri haberlerine göz atmak için TIKLAYIN!


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir