AİS-ÖSYM Aday Şifresi Nedir, Nasıl Alınır?

AİS-ÖSYM aday şifresi nedir, nasıl alınır?
2022 AİS aday şifresi yenileme işlemi nasıl yapılır?

AİS-ÖSYM aday şifresi, ÖSYM tarafından bildirilen açıklamada, üniversiteye aday öğrencilerin 2022 YKS sınav sonuçlarını sonuc.ösym.gov.tr adresi üzerinden ÖSYM aday şifreleri ve T.C. kimlik numaralarıyla öğrenebileceklerini açıkladı. ÖSYM aday şifresi nedir, nasıl alınır? 2022 AİS-ÖSYM aday şifresi yenileme işlemi nasıl yapılır? İşte ayrıntılar… YKS sınavına giren adayların sınav sonuçlarını öğrenebilmek için AİS-ÖSYM aday şifresi  gerekmektedir. Fakat, şifrelerini unutan adayların, sınav sonuçlarını öğrenebilmeleri için ilk önce aday şifrelerini almaları zorunludur. Ücretsiz olarak ÖSYM tarafından verilen şifreyi öğrenebilmek oldukça kolay bir kaç işlemle alınabilmektedir. ÖSYM aday şifresi nedir, nasıl alınır? 2022 AİS-ÖSYM aday şifresi yenileme işlemi nasıl yapılır? sorularının yanıtları Üniversite Taban Puanları 2022 için tıklayın…

AİS-ÖSYM Aday Şifresi Nedir, Nasıl Alınır?

AİS-ÖSYM aday şifresi , kişinin sadece kendisinin bildiği kişiye özel oluşturulan soruların cevaplanmasıyla oluşturulan ve adayın kendisinden başkasının adına işlem yapabilmesini engelleyen tamamen güvenlik için oluşturulan şifredir. ÖSYM tarafından yapılan tüm sınavlar için, ÖSYM sisteminde daha önceden tanımlanmayan adaylar için Başvuru Merkezleri aracılığıyla yapılan başvuru işleminde adaylara internet erişim şifresi ücretsiz olarak verilmektedir. AİS-ÖSYM aday şifresi , adayın sisteme girdiği anda aday tarafından değiştirilmesi gereklidir. Kriptolu ve geriye dönüşümsüz olarak ÖSYM’nin kendi sisteminde tutulmaktadır. Adaydan başka kimsenin şifreyi görmesi, bilmesi ve sahip olabilmesi de mümkün değildir. Özel Üniversite Fiyatları Ne Kadar?

2022 AİS Aday Şifresi Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır?

Adayların AİS-ÖSYM aday şifresi  unutması halinde, adayın şifreyi yenilemesi ya da sıfırlaması gerekiyor. Bunun işlemi yapabilmek için ÖSYM’nin aday işlemleri sayfasına giriş yapıp, ekranda çıkan sayfada istenilen T.C. kimlik ve güvenlik numarasının eksiksiz olarak girilip, bir sonraki adım olarak ise güvenlik sorusu sırasında şifrenizi oluşturmak için verilen cevabın girilmesi yeterli olmaktadır. Bu işlemin doğru ve eksiksiz olarak tamamlanması gerekmektedir. Sonrasındaysa istenilen tüm gerekli bilgileri tam olarak girilmesinden sonra şifre yenileme işlemi gerçekleşecektir.

Dikkat edilmesi gereken bir konuda, ÖSYM AİS güvenlik sorusunun unutulması halinde şifre yenileyebilmek için şifrenin ilk alındığı merkezden başvurularak yeni şifre talebinde bulunulması gerekmektedir.

YÖK Sınav Takvimi ÖSYM Sınav ve Sonuç Takvimi 

YÖK Atlas Tercih Robotu 2022

Özel Üniversite Fiyatları Ne Kadar?

Üniversite Taban Puanları 2022 için tıklayın…

Ameliyathane Hemşiresi Nedir, Nasıl Olunur?, Ne İş Yapar?

Anaokulu Öğretmeni Kimdir, Ne İş Yapar? Maaşları Ne Kadar?

Acil Servis Hemşiresi Kimdir, Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar?

Banabi Çalışma ve Mesai Saatleri 2022

Getir Çalışma ve Mesai Saatleri 2022

Trendyol Express Çalışma ve Mesai Saatleri 2022


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir