Almanya Hasta Bakıcı İş İlanları İş Başvurusu ve Başvuru Formu

Almanya Hasta Bakıcı İş İlanları

Almanya’da işgücü açığı olan sektörler arasında bulunan hasta ve yaşlı bakıcılığı ön sıralarda yer almaktadır. Dolayısıyla en çok aranan ilanlar arasında Almanya Hasta Bakıcı İş İlanları, Yaşlı bakımı almanya iş ilanları, Hastanede Hasta Bakıcı Hizmeti Hasta Refakatçi – Hasta Bakıcı ilanları
yer alıyor. Maalesef genç nüfusun azlığı, Alman toplumunun sosyo kültürel yapısı, aile ilişkileri gibi bir çok etkenin bir araya gelmesi ve en önemlisi yaşlı nüfusun fazla olması bu konuda Almanya’da nitelikli iş gücü kapsamında tamamen yasal yollarla yeni bir hayata başlamak isteyenler için imkanlar sunmaktadır. Bu sektördeki açığı kapatmak adına Almanya yurtdışından hasta ve yaşlı bakımı bölümünde çalışmak üzere kadın ve erkek sağlık bakım elemanları alımı gerçekleştirmektedir. Almanya Iş Ilanları 2022 yılındada en çok arananlar arasında yerini aldı.
Almanya'da Hasta Bakıcı Olarak Çalışmak 
Almanya’da Hasta Bakıcı Olarak Çalışmak

Almanya Hasta Bakıcı İş Başvurusu 

Almanya’da hasta bakıcı alanında açılan ilanlara almanyada hasta bakıcı olmak için iş başvurusu yapabilmenin gerekleri arasında Au Pair vize başvurusu, Almanya‘da oturum vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Almanya’da hasta bakıcı olarak çalışmak için en başta Almanya Büyükelçiliği yada Almanya Konsolosluklarına şahsen başvuru ve ulusal vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Yaşlı Bakıcısı – Hastanede Refakatçi – Hasta Bakıcı ilanları gibi ilanlara ulaşabileceğiniz, Almanya Hasta Bakıcı ücretsiz Türkçe seri ilanlar sitesi burada.

Almanyaya Hasta Bakıcı Olarak Gitmek

Yaşlı Bakımı Almanya Iş Ilanları, Almanya’da hasta bakıcılık konusunda hali hazırda çalışanlardan öğrendiklerimiz. Almanya’da bakım işinde çalışan personellerin yaşadıkları ve gözlemlerinden oluşan aktarımlarına yer vereceğiz. Almanyada çalışan Türklerin sayısı oldukça fazla, elbette tecrübe ve birikimlerini paylaşıyor olmalarıda bir o kadar kıymetli. Kendi yaşadıkları avantajları ve dezavantajları paylaşarak rehberlik ettiklerini söylemek mümkün.
Almanyaya Hasta Bakıcı Olarak Gitmek
Almanya Hasta Bakıcı İş İlanları

Hasta ve yaşlı bakıcılığı adındanda anlaşılacağı üzere bakıma muhtaç insanlara bedenen ve motivasyon anlamında destek olmak emek vermek ve yorulmak demek. Helede insana birebir hizmet vermenin zorluğuda ortadayken.  Elbette bakım sağlanan kişiler arasında ağır hastalarda bulunmakta ve bu kişileri kaldırmak, tekerlekli sandalyeye oturtmak, banyo ihtiyacını gidermek vb. işler günlük olarak yapıldığında bunları yapabilecek durumda olabilmekte oldukça önemlidir. Almanya Türk Sağlık Personeli Alımı

Almanya‘da Hasta Bakıcı Olarak Çalışmak

Hasta ve yaşlı bakıcılarının zaman anlamında esnek olabilmeleri önemlidir, vardiya sistemiyle çalışılmasından dolayı hafta sonuda çalışılması gerekmektedir dönüşümlüde olsa buna uyum sağlamak aranan niteliklerin başında yer alıyor. Ayrıca duyarlı, sevcen, strese dayanabilen ve  beden olarak çalılmanın yüküne dayanıklılık gerektirir.

Almanya Türkiye’den Hasta Bakıcı Alacak

Almanya’da kabul edilen yasayla yürürlüğe giren nitelikli işgücü alımı için harekete geçildi. Türkiye’den hasta ve yaşlı bakımı işinde personel istihdamı için çalışmalar başladı. Almanyada faaliyetlerini yürüten Sosyal Hayır Kurumu AWO, Almanya’da çalışmak isteyen Türk hasta ve yaşlı bakım elemanlarıyla iş görüşmeleri yapmaktadır. Bu sektörde çalışmak isteyenlerin akıllarında bir çok soru var, en başta Almanya hasta bakıcı başvuru şartları nelerdir? sizde merak edilen sorulara yanıt bulmak istiyorsanız makalemizde detaylara yer veriyoruz.

Almanya Türkiye'den Hasta Bakıcı Alacak
Almanya Hasta Bakıcı İş İlanları

Hasta bakıcı olarak Almanya’ya nasıl gidilir?

Almanya’da hasta bakıcı başvurusu yapabilmek için Au Pair vize başvurusuyla Almanya’da oturum vize başvurusu yapmanız şartı bulunuyor. Almanya’da hasta bakıcı olmak için Almanya Büyükelçiliği yahutta Almanya Konsolosluklarına şahsen başvuru ile ulusal vize başvurusu yapma şartı bulunmaktadır. Hasta bakıcı vizesi nedir? Almanya’da 90 gün yada daha fazla süre ikamet etmek için alınması gereken vizedir. Almanya hasta bakıcı vizesi için gereken evraklar;

 • Başvuru formu
 • Pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Başvuru sahibinin ikametgah belgesi
 • Sağlık sigortası:
 • Almanya’dan aldığınız ve aşağıdaki bilgileri içeren iş teklifi
 • Almanya’daki işverenin adı ve adresi
 • Almanya’daki çalışma yeri
 • Görev tanımı
 • Çalışma biçimi
 • Yıllık brüt maaş ve tüm yan haklar

Almanya hasta bakıcı başvuru şartları nelerdir?

Almanyaya hasta bakıcı alımı başvuru yapmak isteyenler için öncelikle AWO Tüm Sağlık-Sen ile işbirliği kapsamında geliştirilen proje çerçevesinde Türkiye’den alınacak olan hasta ve yaşlı bakımı için kadın ve erkek sağlık personellerini istihdam etmek için bazı şartlar sıralanmıştır.

 • Evde hasta bakıcı olarak çalışacaksanız ev sahibi tarafından imzalanmış sözleşme sözleşmede şu maddelerin tam olarak detaylandırılması gerekmektedir.
 • Sözleşmenizin başlangıç ve geçerlilik süresi
 • Sözleşmede görevinizin tam olarak adlandırılması
 • Sözleşmede çalışma saatlerinizle ilgili yükümlülüğünüzünde detaylı olarak yazılması gerekmektedir.
 • Ev sahibi ve hasta bakıcınının genel vazifeleri ve yükümlülükleri
 • Hasta bakıcının aylık ne kadar ücret alacağına dair detaylar
 • Hasta bakıcının kalacağı süre boyunca başına gelebilecek kaza veya hastalık durumlarına karşı Sigorta yapacağına dair taahhütname
 • Ev sahibine ait kalacağı eve ait ikametgah belgesi
 • Almanca bilginizi kanıtlayıcı A1 seviyesinde dil bilginizi kanıtlayıcı sertifika
 • Yapacağınız göreve ait mesleki bilginizi kanıtlayacak diploma, sertifika, karne, iş bonservisleriniz varsa eklemeniz gerekmektedir.
 • Almanya’da yapacağınız işe ait ve kendinizi anlatan iyi niyet mektubu tercihen Almanca olarak yazmanızı tavsiye ederiz.
 • Mesleki durumunuzu ve sizi anlatan detaylı özgeçmiş

Almanyada hasta bakım parası ne kadar? Almanya’da bakıcılar ne kadar kazanıyorlar?

Almanya yaşlı bakım elemanı ve hasta bakıcılığı çalışanlarının aldığı maaşlara değinmek gerekirse; ayda 1.040 ila 1.200 euro civarında maaş alınmaktadır. Ayrıca diploması olan hasta bakıcılarının başlangıç olarak aldıkları maaş ücreti yaklaşık olarak 2.500 eurodur. İş tecrübesi maaş durumunu etkilemektedir.

Nasıl denklik alırım, Almanya‘da denklik gerekli midir?

Yaşlı bakımı Almanya denklik, bu konu genelde yanlış anlaşılabilmektedir. Örneğin mesleki denklik işlemi yapmak istiyorsunuz ama Almanya’da oturma izin belgesi ve vizeniz yok. Çünkü denklik belgesi almak için bunlara ihtiyaç yok. Almanya’da oturmuyor olsanızda denklik belgesi için başvurabilirsiniz. Ama olmazsa olmaz olan kendi ülkenizde yada yabancı başka bir ülkede mesleğinize ait belgenizi kanıtlıyor olmanız gerekmektedir.

Almanya’da denklik için kimler başvuru hakkına sahip?

Almanya bazı meslekler için uygulanan mesleki denklik uygulaması bulunmaktadır. Belli başlı mesleklerde mutlaka denklik belgesi şartı bulunuyor. Peki bu meslekler hangileri ve hasta yaşlı bakıcılı bu meslekler arasında yer alıyor mu? Özellikle sağlık ve eğitim sektörlerindeki meslekler mesleki denklik belgesi almak zorunludur.

Hasta ve yaşlı bakım sertifikası nasıl alınır?
Hasta ve yaşlı bakım sertifikası nasıl alınır?

Hasta ve yaşlı bakım sertifikası nasıl alınır?

Üniversite onaylı Hasta ve Yaşlı Bakımı işletmenliği uzaktan eğitim sertifika programı. e-devlet ve üniversite onaylı bakıcı sertifika eğitimine Türkiye’nin her yerinden katılmak mümkün. Uluslararası Geçerli Hasta ve Yaşlı Bakım Eğitimi veren kurumlar aracılığıyla bu eğitimi almak mümkün. Hasta ve Yaşlı Bakım Eğitimi uzaktan eğitiminde tam anlamıyla hayatımıza dahil olmasının ardından kolaylıkla alınabilmektedir.

Hasta Bakıcı Ne Demek?

Hasta bakıcı teriminin anlamı kısaca, geçirdiği bir operasyon ya da ameliyat sonucu bakıma ihtiyaç duyan, yatalak, yaşlı veya kendi bakımını yerine getiremeyen hastalara refakat eden bakımıyla ilgilenen kişidir. Gerektiğinde doktor ve hemşirelerin yönlendirmesiyle hastanın ilaçlarını, kişisel bakımını, ihtiyaçlarını ve kaldığı ortamın temizliğini sağlayan ve bunu sürdüren kişidir.

Hasta Bakıcı Ne İş Yapar? Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

 • Hastanın kullanması gereken ilaçları takip etmek; ilaçların doğru zamanda ve doğru dozda alınmasını sağlamak,
 • Varsa hastanın pansumanını değiştirmek,
 • Hastanın tuvalete gitmesine, yemek yemesine, üstünü değiştirmesine ve kişisel temizliğine yardımcı olmak,
 • Hastanın doğru pozisyonda yatmasını sağlamak; doktorun talimatlarına göre hastanın yatağını ayarlamak,
 • Hastanın odasının temiz ve havadar kalmasını sağlamak,
 • Gereken durumlarda ilk yardım uygulamak.

Almanya bakıcı başvurusu nereden yapılır?

Başvurular Alman Konsolosluğu aracılığıyla yapılır. İlk etapta 6 aylık iş arama vizesi alarak başvuru yapmak gerekiyor. Almanya Hasta Bakıcı seri ilan sitesi üzerinden ilanları takip edebilirsiniz. Almanya danışmanlık siteleri aracılığı ile de.mysearchexperts.com gibi sitelerden gerekli yönlendirme yardımı alabilirsiniz. Almanyada hasta bakici başvurusu  yapabilirsiniz. Almanya hasta bakıcıAlmanya yaşlı bakıcısı ilanları bu sitede yer alır. Almanya‘da hasta bakıcısı arıyorum diyorsanız burada yer alan ilan sayfaları tam size göre www.almanilan.com sitesini incelemenizi tavsiye ederiz. Yurtdışı istihdam için işkur üzerinden de başvurulabilmektedir.

Almanya İşçi Alımı İş Başvurusu

Almanya İş İlanları İş Başvurusu Personel, Eleman Alımı

Almanya Tıp Uzmanlık Eğitimi Nedir?

Türk- Alman Üniversitesi İş İlanları Personel Alımı ve İş Başvurusu

Almanya Çalışma İzni Başvurusu


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir