Amerika’da Asgari Ücret Ne Kadar? ABD Asgari Ücret

Amerika’da Asgari Ücret Ne Kadar?
2021 Amerika (ABD) Saatlik Asgari Ücret

ABD oldukça büyük bir ülkedir. 50 eyalet ve 1 federal bölgeden oluşmaktadır. Her dinden ve ırktan insanın yaşadığı ülkedeki en önemli geçim kaynağı asgari ücret sayılmaktadır. ABD’de çalışmak isteyenler Amerika’da asgari ücret ne kadar sorusunun cevabını aramaktadır. Amerika 2021 güncel asgari ücret ne kadar? Toprak genişliği ve bütünlüğü bakımından dünyanın en büyük yüz ölçümü olan ülkeleri arasında yer alır. ABD asgari ücreti merak edilen konuların başında geliyor özelliklede amerikada çalışmak isteyenler için geçinebilecekleri asgari miktarı öğrenmek oldukça önemli olmaktadır. Refah yaşam kalitesi isteyen kişiler için öncelikli olan bir konudur. Amerika 2021 güncel asgari ücret fiyatları Nedir? Amerika’da asgari ücret ne kadardır?

Amerika’da Asgari Ücret Ne Kadar?

Sözleşmeli işçiler için asgari ücret 15 USD/saat şeklindedir. Amerika’da asgari ücret7,25 USD/saat olarak bilinmektedir. Türkiye’deki gibi aylık olarak hesaplanmamaktadır. Saatlik uygulama ile belirlenmektedir. Amerikan vatandaşlarının temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde Amerika’da da standartlara uyacak şekilde verilmektedir. Açıklamada, federal kurumlarda çalışan işçiler için hali hazırda 10,95 dolar olan asgari saatlik ücretin 15 dolara çıkarılacağı bildirildi. Federal kurumlar 30 Ocak 2022’den başlayarak yeni asgari ücret oranını sözleşmelerine dahil etmeleri gerekmektedir, 30 Mart 2022’ye kadar tüm kurumların söz konusu oranı yeni sözleşmelerde uygulanması gerektiğide gelen bilgiler arasında yer almaktadır.

Her eyaletin kendine göre bir gideri dolayısı ile ona göre bir asgari ücreti bulunmaktadır. Doğru bir inceleme için Amerika’nın yüzde kaçı minimum, yüzde kaçı ortalama ve üzeri maaş alır, eğitim durumları nedir vb. kriterleri de göz önünde bulundurmakta fayda vardır. Eyaletten eyalete değişiklik göstermektedir.

İzlanda’da Asgari Ücret ve Ortalama Maaşlar Ne Kadar?

Finlandiya Asgari Ücret  ve Ortalama Maaşlar-2021

Finlandiya Güncel İş İlanları ve İş Başvurusu

İsviçre İş İlanları 2021


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir