Finlandiya Güncel İş İlanları ve İş Başvurusu

Finlandiya ya da resmi adı ile Finlandiya Cumhuriyeti, Kuzey Avrupa’da yer almakta olan bir ülkedir. 6 milyona yakın nüfusa sahiptir. Muhteşem bir doğaya sahip olan Finlandiya, ormanları ve bunları tamamlayan gölleri ile büyüleyici bir ülkedir. Resmi dili Fince ve İsveççedir. Ülkenin nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu şehir, başkent Helsinki’dir. Finlandiya kişi başı milli geliri 50 bin doların üzerindendir. Bu rakam dünyadaki en yüksek ülkelerden bir tanesidir. Yüksek refah seviyesi, eğitim kalitesi ve yaşam kalitesi gibi sebeplerden dolayı çok sayıda kişi Finlandiya’da yaşamak ve çalışmak istemekte ve bunun yollarını araştırmaktadır. Finlandiya’da iş arıyorum ya da Finlandiya’da çalışmak istiyorum diyorsanız doğru adrestesiniz. Bu yazımızda Finlandiya’da çalışma olanakları ve nasıl iş başvurusu gerçekleştirebileceğiniz hakkında detaylı bilgiler sunduk.

Finlandiya Personel Alımı ve İşçi Alımı 2021

Finlandiya, nüfus yoğunluğu az bir ülkedir. Ancak yaşam standartları olarak kıyasladığımızda dünyada en iyi ülkeler arasında yer almaktadır. Özellikle eğitim sistemi ve sağlık sistemi konularında adından sıklıkla söz ettirmektedir. İşsizliğin en az olduğu ülkeler arasında yer almaktadır. İşsiz vatandaşlarına ise aylık 600 Euro’ya yakın maaş vermektedir ki bunu Avrupa’da gerçekleştirebilmiş ilk ülkedir. Yüksek refah seviyesine sahip, suç oranlarının ve terör gibi sorunların en az olduğu bir ülkede yaşamak isteyen kişiler Finlandiya’da çalışmak istemektedirler. Bu yüzden de Finlandiya’da iş bulmak için araştırmalar gerçekleştirmektedirler. Finlandiya’da nasıl iş bulunur ve Finlandiya’da nasıl çalışabilirim detaylı olarak anlatmadan önce Finlandiya’da ne iş yapılır, hangi mesleklerde personel açığı fazladır bahsetmek istiyoruz.

Finlandiya Güncel İş İlanları ve İş Olanakları 2021

Finlandiya’da iş imkanları oldukça fazladır. Doktor, fizyoterapist, hemşire, öğretmen, psikolog, polis, makine mühendisi, elektrik elektronik mühendisi, vasıfsız işçi, güvenlik görevlisi, şoför, yazılımcı, sağlık elemanı, aşçı, diş hekimi, kuaför gibi sayısız meslekle açık bulunmaktadır. Finlandiya’da ne iş yapabilirim diyorsanız iş fırsatları sadece bu mesleklerle sınırlı değildir. Daha birçok meslek grubunda çok sayıda personel açığı bulunmaktadır. Finlandiya’da çalışmak istiyorum ve nasıl iş bulabilirim diyorsanız yazımız devamında anlattığımız iş bulma yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Finlandiya İşçi ve Personel Maaşları 2021

Bir ülkeyi yaşanabilir kılan çok sayıda etmen vardır. Kuşkusuz bu etmenler kimisi için iş olanakları, kimisi için rahat ve geniş evler, kimisi için erişilebilirlik ve kimisi için de ucuz gıda ve ulaşım gibi kalemler olabilir. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Çözüm Ağı bu konuyu araştırmış ve Dünya Mutluluk Raporu adında bir çalışmayı ele almış. Raporda listenin en başında Finlandiya yer alıyor. Üstelik Finlandiya bu raporda ilk kez birinci olmuş bir rapor değil. Gördüğünüz üzere yaşam kalitesi denince Finlandiya dünyadaki en iyi ülkeler arasında tartışmasız ilk sıralarda yer alıyor.

Finlandiya hakkında en çok merak edilen konuların başında ise işçi maaşları gelmektedir. Finlandiya para birimi Euro’dur ve maaşlar saatlik ücret üzerinden hesaplanmaktadır. Yükseköğrenim almış kişilerin ortalama maaşları 3 bin Euro’dan başlamaktadır ve bu maaşlar deneyiminize göre çok daha yüksek seviyelere çıkabilmektedir. Ancak maaşlar yüksek olsa da ev kirası ve gıda gibi çeşitli kalemler oldukça pahalıdır. Maaşınızın büyük bir kısmı kira gibi giderlere gitmektedir. Ülkede asgari ücret diye genel bir ücret bulunmamaktadır. Öğretmenler için farklı, mühendisler için farklı limitler belirlenmiştir.

Finlandiya’da Nasıl İş Bulunur, İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Finlandiya’da özellikle sağlık, bilişim ve eğitim sektörlerinde büyük bir personel açığı bulunmaktadır. Ülkede herkes her alanda eşit olarak kabul edilir ve göçmen olduğunuz için bir ayrımcılığa maruz kalmazsınız. Finlandiya yükselen ekonomisi ile son yılların gözde ülkelerinden birisi haline gelmiştir ve çok sayıda kişi burada çalışmak için iş başvurusu gerçekleştirmektedir. Sizler de anlattığımız yöntemler ile açık iş pozisyonlarını görebilir ve bu iş ilanları için iş başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Finlandiya’da iş aramak için kullanabileceğiniz yöntemlerin başında İŞKUR gelmektedir. Yanlış duymadığınız ülkemizdeki resmi iş ve işçi bulma kurumu olan İŞKUR’a çeşitli dönemlerde yabancı işçi açığını kapatmak için Finlandiyalı şirketlerce iş ilanları yayınlanmaktadır. Bu şirketler personel alımı, eleman alımı ve işçi alımı duyurularını ülkemizde İŞKUR vasıtası ile yayına almaktadır. Ancak bu iş ilanlarının sayısı bir hayli azdır.

Finlandiya’da nasıl çalışabilirim diyorsanız en sık başvurulan yöntemlerin başında yine burada uzun yıllardır faaliyet gösteren Türk şirketlerin insan kaynakları departmanlarına doğrudan müracaat etmektir. Son yıllarda iki ülke arasında ilişkilerin gelişmesinden dolayı burada faaliyet gösteren Türk firma sayısında da ciddi bir artış gözlemlenmiştir.

Finlandiya’da iş bulmak için en çok kullanılan yöntem ise Finlandiya iş arama siteleri yani iş bulma siteleri ile iş başvurusu yapmaktadır. Aşağıda vermiş olduğumuz bağlantılar aracılıgı ile Finlandiya iş ilanlarına ulaşabilirsiniz ve iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Finlandiya İş İlanları ve İş Başvurusu için Alternatif Site 1Alternatif Site 2

Kanal İstanbul Son Dakika 2021

Etkili bir CV Nasıl Yazılır? Öğrenmek için Tıklayın

   Ankara’da Evlere Ek iş Veren Firmalar    

     İzmir’de Evlere Ek İş Veren Firmalar     

     Bursa’da Evlere Ek İş Veren Firmalar    

     İstanbul’da Evlere Ek İş Veren Firmalar   

     Adana’da Evlere Ek İş Veren Firmalar   


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


3 Yorum

  1. Ben tekstil ustasıyım kalıp çıkarma model çıkarma ve dikim yapıyorum yaklaşık 35 yıldır tekstil sektöründeyim ve artık yurt dışında çalışmak istiyorum

      1. Slm.ben.saglik.personeliyim.profesyonel.hasta.bakim.belgem.var.su.anda.hastanede.7yildir.calismaktayim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir