Ankara Anlaşması Almanya Başvurusu

Almanya Ankara Anlaşması  Şartları

Ankara anlaşması nedir? Ankara anlaşması ile almanyada iş kurmak mümkün çünkü bir iş kurma vizesi denilebilir. Ankara anlaşması almanya başvuru süreci için dil şartı aranmıyor çünkü bu projede dilden daha önemli olan şey bütçedir. Dil şartı yok ve üst yaş sınırıda bulunmuyor. Bu vize türünün en büyük avantajıda dil zorunluluğu olmaması. 18 yaş sınır fakat 22 yaşındaysanız daha avantajlı bir statüde görünürsünüz.

Bunun sebebi daha fazla deneyim ve daha fazla tecrübe olasılığından. Aynı zamanda üniversitede bitmiş olduğuda düşünülüyor. Kuracağınız işle ilgili bir planınız olması ve sermayeniz olması gerekiyor. Bu konuda ikna olmalarını sağlamak oldukça önemli. İşle ilgili titizlikle hazırlanmış bir bütçe planlaması yapmak istediğiniz işi ciddiyetle yapabileceğinize ikna olmalarını sağlayacaktır. 6 aylık ve 12 aylık periyotlarla hazırlanmış bir iş ve bütçe planı hazırlamanız olmazsa olmazdır. Başvurulacak meslekte en az 2 yıl bağkurlu yada sigortalı çalışmış olmanız gerekiyor.

Ankara Anlaşması Almanya Danışman Seçimi

Almanya Ankara Anlaşması, hayatımızı değiştirebilecek ve beklentilerimizin çok yüksek olduğu önemli bir süreçtir. Başvuruları kendileri yapabilecek olsalar da, Avrupa Göçmenlik Hukukunu genel olarak bilmeyen kişiler için iş planında ret verilme sebepleri olabilecektir. Bu nedenle, bir danışman veya ajans ile çalışmanızı şiddetle öneriyoruz. Gözlemlerimize göre, Ankara Anlaşması ile Almanya’ya gidenlerin çoğu profesyonel destek ve danışmanlık almıştır.

Ankara anlaşması Almanya için geçerlimi? Potansiyel sektörler hangileridir ve avantajları nelerdir? Almanya Ankara antlaşması için gerekli evraklar gibi konularda merak edilen soruları cevaplayacağız. Ankara Anlaşması girişimcilerin Avrupa ülkelerinde iş kurmalarına yardımcı olan bir anlaşma olarak biliniyor. Peki tam olarak Ankara Anlaşması nedir?

Bilindiği üzere bu anlaşma adını Ankara’da imzalanmış olmasından alıyor. 1963 yılı içerisinde imzalanmış olan Ankara Anlaşması, Türkiye ve Avrupa Birliği ülkeleri arasında bir ortaklık yaratıyor. Ortaya çıkan bu ortaklık ile pek çok Avrupa ülkesinde Türk vatandaşlarına iş kurma, oturum, çalışma ve dolaşım gibi haklar tanınıyor. Ankara Anlaşması ile Almanya’ya gidilip gidilemeyeceği ise pek çok kişi tarafından merak ediliyor.

Almanya Ankara Antlaşması Kimler Başvurabilir?

Ankara Anlaşması vizesi Romanya, Bulgaristan ve Türkiye vatandaşlarını kapsar. Bunun yanı sıra, Romanya ve Bulgaristan AB ülkesi konumunda bulunduğu için Ankara Antlaşması vizesi şu anda sadece antlaşmanın tarafı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına aktif olarak uygulanmaktadır.

Ankara Anlaşması Almanya Başvuru

Ankara Antlaşması Hangi Ülkeleri Kapsar?

 • Almanya
 • Belçika
 • Danimarka
 • Fransa
 • Hollanda
 • İrlanda
 • İspanya
 • İtalya
 • Lüksemburg
 • Portekiz
 • Yunanistan

Ankara Anlaşmasında Hangi Meslekler Var?

Peki Ankara Antlaşması Almanya hangi meslekler? Ankara Anlaşması Vizesi Almanya’da serbest meslek sahibi olma imkanı sağlar. Serbest meslek anlamında yapılabilecek her türlü işi yapabilirsiniz. Ancak Almanya’nın kendi özel sertifikasını gerektiren avukatlık, doktorluk, diş hekimliği ve mali müşavirlik gibi işleri bunların dışındadır. 

Aslında bu anlaşma ile yapacak olduğunuz başvurular için belli bir meslek şartı sunulmuyor. Pek çok sektörden farklı dallarda çalışmak için başvuru yapabilmeniz mümkün. Bunların yanı sıra otomotiv yazılım ve mühendislik alanındaki tüm meslek dalları Almanyada revaçta. Bunuda hatırlatalım.

Ankara Antlaşması ile Ab Göçü – AB ye En Kolay Yoldan Göç

Ankara Anlaşması Almanya’da Geçerli Mi? Ankara Anlaşması hangi ülkelerde geçerli 2022? Almanya’da çalışma izni almak pek çok kişinin hayali olabilir. Peki Almanya’da çalışma izni nasıl alınır? Aslında bu hayalinizi gerçekleştirebilmek için yararlanabileceğiniz bazı fırsatlardan bahsedebilmek mümkün. Bu fırsatlardan biri ise Ankara Anlaşması olarak karşımıza çıkıyor. Ankara Anlaşmasının geçerli olduğu ülkelere bakacak olursak aşağıdaki liste ile karşılaşmaktayız:

 • Almanya
 • Hollanda
 • Danimarka
 • Belçika
 • Fransa
 • İspanya
 • Portekiz
 • İrlanda
 • İtalya
 • Yunanistan
 • Lüksemburg

Dolayısıyla yukarı ülkelerden herhangi birinde kendi işinizi kurarak çalışmanız ve bu süre içerisinde oturum izni alabilmeniz mümkün. İşinizi Almanya’da kurmak istiyorsanız Ankara Anlaşması ile başvuru yapabilirsiniz.

Ankara Antlaşması Almanya Başvurusu Nereye Yapılır?

Ankara Antlaşması Almanya Başvurusu Nereye Yapılır? Ankara Antlaşması kapsamında Almanya’ya gitmek isteyen kişilerin, Türkiye’de bulunan Almanya dış temsilciliklerine başvurmaları gerekmektedir.

Ankara Antlaşması ile Almanya’ya Nasıl Gidilir?

Almanya’da yaşamak ve çalışmak isteyen kişilerin, Ankara Antlaşması ile aranan koşulların sağlanması halinde, serbest çalışan vizesi alarak Almanya’ya gitmeleri mümkündür. Serbest çalışan vizesi sahipleri, Almanya’da herhangi bir kuruluşa bağlı olmadan çalışabilmekte veya iş kurabilmektedir. Ankara Anlaşması Almanya vizesinin olumlu sonuçları arasında ise bir çok noktaya değinebilmek mümkün.

 • Anlaşma kapsamında Almanya’da iş kurduktan sonra diğer Avrupa ülkelerinde de oturum ya da çalışma izni alabilirsiniz.
 • Oturum izni ile ücretsiz bir şekilde sağlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
 • Almanya pasaportuna sahip olduktan sonra pek çok ülkeye vizesiz bir şekilde giriş yapabilirsiniz.
 • Ailenizdeki diğer bireyleri de Almanya’ya götürebilirsiniz.

Almanya Ankara Anlaşması Başvuru Şartları Nelerdir?

Elbette Ankara Anlaşması ile Almanya’ya başvuru yapabilmek için bazı şartları sağlıyor olmanız gerekiyor. Peki Almanya Ankara Anlaşması başvuru şartları neler? Dil bilmek zorunlu mu?

 • Anlaşma kapsamında Almanya’da iş kurabilmek için ilk olarak 18 yaşından büyük olmanız gerekiyor.
 • Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip olmanız isteniyor.
 • Elinizde lise ya da üniversite diploması olması gerekiyor. Aynı zamanda MEB onaylı ustalık ya da uzmanlık belgeleri de geçerli oluyor.
 • Kurmak istediğiniz iş ile ilgili olarak detaylı bir plan yapmış olmanız bekleniyor.
 • Kurmayı planladığınız iş için gerekli sermayeye sahip olduğunuzu ya da bir kredi yardımı ile bu sermayeyi karşılayabilecek olduğunuzu belgelendirmeniz gerekiyor.
 • Adli sicil kaydınızın temiz olması isteniyor.
 • Herhangi bir dil şartı ise aranmıyor.

Peki Ankara Anlaşması için ne kadar para lazım? Aslında anlaşmadan yararlanabilmek için net bir tutardan söz edebilmek mümkün değil. Ancak bütçenizin kurmak istediğiniz iş ile ilgili giderlere ve orada bir süre yaşamınızı devam ettirmeye yetiyor olması bekleniyor.

Ankara Antlaşması ile Almanya’da Süresiz Oturum İzni Alınır Mı?

Ankara Anlaşması ile ticaret ve yerleşim hakkı elde etme yolları arasında karşımıza çıkan seçeneklerden biri de Almanya’ya başvurmak. Gerekli şartları sağlıyor iseniz kolay bir şekilde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Almanya’da iş kurduktan sonra geçici olarak 3 yıllığına oturum izni verilmektedir. Ancak 3 yılı doldurduktan sonra süresiz oturum izni için başvuru yapabilmeniz mümkündür.

Ankara Antlaşması ile Almanya Vatandaşı Olunur Mu?

Anlaşma kapsamında onay alıp işinizi kurduktan sonra belli koşulları sağlıyor olmanız halinde Almanya’da vatandaşlık almak amacı ile başvuru yapabilmeniz mümkündür. Bu koşullardan en önemlisi ülkede geçirdiğiniz süre olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra ülkede geçiminizi sağlayabiliyor olduğunuzu da kanıtlamanız gerekir. 

Vatandaşlık aldıktan sonrasında 16 yaşından küçük olan çocuklarınız ve eşiniz de vatandaşlık hakkından yararlanabilir. Ankara Antlaşması başvurusundan red aldım tekrar başvurabilir miyim? Elbette yeniden başvuruda bulunabilmeniz mümkündür. Başvurunuzu detaylandırarak tekrarlayabilirsiniz. Ancak yeni başvurunuz üzerinde öncekinden neden red aldığınız önemli rol oynayacaktır.

Almanya Havalimanı İş İlanları İş Başvurusu ve Personel Alımı

Almanya Türk Sağlık Personeli Alımı

Almanya’da Asgari Ücret Ne Kadar? Almanya’da Maaşlar Ne Kadar?

Almanya’ya Nasıl Gidilir? Almanya’ya Gitmek İçin Gerekenler

Almanyada Türk İş İlanları Almanya da Türk İşçi Arayanlar

Getir Almanya İş İlanları ve İş Başvuru Formu

Almanya’da İş Arama Siteleri ve İş Başvurusu


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir