Dubai İş Başvurusu

Dubai İş İmkanları

Dubai’de nasıl iş bulunur? Dubai’de iş mi arıyorsunuz? Dubai iş başvurusu nasıl yapılır? Çalkantılı birkaç yıldan sonra, iş piyasası pandemi öncesi kadar hareketli hale geliyor. LinkedIn’in BAE raporundaki 2020 Gelişen İşler Raporuna göre, Dubai’nin iş piyasası da çeşitleniyor bu, güvenlik ve soruşturma, pazarlama ve reklamcılık ve konaklama gibi sektörlerin de daha fazla çalışan aradığı ve boşluğu doldurmaya hazır olduğu anlamına geliyor.

Dubai’de İş Bulmak

Bununla birlikte, Veri bilimcisi, yazılım mühendisi ve Müşteri ilişkileri uzmanı gibi pozisyonlarla teknoloji endüstrisi en üst sıralara hâlâ hakim. Yani, Dubai’nin teknoloji endüstrisinde bir iş bulmak istiyorsanız, şanslısınız.

Ancak, Dubai’nin gelişmekte olan iş piyasasında nereden başlamalısınız? Bu kılavuz, vizeler, sponsorluk, nerede iş arayacağınız ve mülakat ipuçları dahil olmak üzere en önemli adımlar ve bilgiler konusunda size yol gösterecektir.

Dubai iş başvurusu nasıl yapılır?

Dubai’de çalışmayı planlıyorsanız, çalışma vizesine ihtiyacınız olacaktır. İyi haber şu ki, bir Dubai şirketinde çalışıyorsanız, bunları elde etmek oldukça kolaydır.

Çalışma vizesi gerekli olduğundan, size bir pozisyon teklif edildikten sonra Dubai’ye gitmek en kolay yoldur. Bununla birlikte, iş aramanız için bir ziyaretçi veya turist vizesiyle emirliğe girmek ve ardından iş bulduktan sonra vize durumunuzu transfer etmek mümkündür.

Gerekli şartlar nelerdir?

Bu turist vizeleri, iş aramanızı gerçekleştirmek için ülkeye girmenin iyi bir yolu olsa da, iş bulmanız koşuluyla bir çalışma vizesi almanız veya vizenizin süresi dolduğunda ülkeyi terk etmeniz çok önemlidir. Vize süresinin bitiminden sonra 10 günlük bir ek süre vardır, ancak turist vizesi üzerinde çalışırken yakalanırsanız hapse atılabilir veya para cezasına çarptırılabilir ve sınır dışı edilebilirsiniz.

İyi haber şu ki, bir iş bulduğunuzda vize süreci büyük ölçüde bizim elimizde değil. İşvereninize pasaport numaranız gibi bazı belgeleri sağlamak zorunda kalmanın dışında, sizin için tüm sponsorluk ve vize süreciyle ilgileneceklerdir.

Çalışma izni nasıl alınır?

Dubai iş başvurusu konusunda çalışma vizeniz işlenirken tıbbi kayıtlarınızı, pasaport kopyalarınızı, fotoğrafınızı, eksiksiz doldurulmuş dubai iş başvuru formu ve vize başvurunuzu Sağlık ve Tıbbi Hizmetler Departmanına sunmanız gerekecektir.

Ayrıca HIV ve tüberküloz gibi hastalıkları ekarte etmek için bir kan testi yaptırmanız gerekir. Şu anda BAE, bu hastalıkların yabancı taşıyıcılarının Emirliklerde ikamet etmesine izin vermiyor. Tüm testleri geçtikten sonra, Dubai’deki yabancı işçiler için zorunlu olan bir sağlık kartı alacaksınız.

Ayrıca vesikalık fotoğrafınızı, iş sözleşmenizi, giriş vizenizi, tıbbi kayıtlarınızı ve işvereninizin çalışma ruhsatını İnsan Kaynakları Bakanlığı’na göndermeyi içeren bir çalışma iznine ihtiyacınız olacak.

Son olarak, Dubai’nin İkamet ve Yabancılar İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen bir oturma vizesine ihtiyacınız olacak. Bunun için çevrimiçi olarak başvurabilir veya AMER merkezine şahsen gidebilirsiniz. Bir form doldurmanız, pasaportunuzu, sağlık kayıtlarınızı, sağlık belgenizi, giriş izninizin aslını, vesikalık fotoğraflarınızı, çalışma izninizin bir nüshasını ve çalışma izninizin işleme alındığına dair dekontu ibraz etmeniz gerekmektedir. Elinizde çalışma vizeniz, sağlık kartınız, çalışma izniniz ve oturma vizeniz ile Dubai’de yasal olarak çalışmaya başlamaya hazırsınız.

Dubai’de kaç Türk var?

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Türkler, Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşayan Türk vatandaşlarıdır. 2014 yılında nüfus 10.000 civarındaydı ve artıyor. Son yıllarda birçok Türk doktor Dubai’ye taşındı. Her yıl Türkiye’den bir çok Türk vatandaşı Dubai iş başvurusu için adım atıyor.

Dubai Türk İş ilanı Siteleri

Dubaide en çok aranan meslekler?

Dubaide popüler olan meslekler hangileri? Emirlik’in genel finansal sağlığı istikrarlı hale gelirken, tüm iş piyasaları toparlanmaya hazır değil. Dubai’de bir Kaynakçı ne kadar maaş alır? Aylık ortalama 4.956 AED. İş arayanların başarılı olabileceği bazı meslekler şunlardır:

 • Teknoloji
 • İnsan kaynakları
 • Otel ve konaklama
 • Bankacılık
 • Danışmanlık

Dubai yaşam şartları

Yukarıdaki sektörlerin çoğu o kadar iyi performans gösteriyor ki, maaşların artmaya devam etmesi bekleniyor. LinkedIn’in Yükselen İşler 2022 raporu, bu sektörlerde aşağıdaki rolleri üstlenmek isteyen iş arayanların Dubai’de iş bulma konusunda en iyi şansa sahip olduğuna dikkat çekerek daha fazla ayrıntıya giriyor.

 • İçerik Koordinatörü
 • It ve Yazılım Geliştirici
 • Veri Bilimcisi
 • İş Geliştirme Ar-ge Sorumlusu
 • E-ticaret Koordinatörü

Dubai İşçi Alımı Yapan Firmalar

Dubai’de sıkı işe alımları ve çalışılacak yerler olarak mükemmel konumlarıyla tanınan bazı şirketler var. LinkedIn’in En İyi Şirketler 2021 raporuna göre, çalışılacak en iyi işletmelerden bazıları perakende zincirleri Landmark Group, Majid Al Futtaim, muhasebe firması PwC, yatırım yönetimi şirketleri Mubadala, ADIA ve yönetim danışmanlığı firması Deloitte ve diğerleri.

Dubai İş İlanları ve İş Başvurusu için ipuçları

İş aramanızdaki en önemli araç CV’nizdir. Dubai’nin iş piyasası son derece rekabetçi ve ortalama olarak, bir işe alım görevlisi özgeçmişinizi kontrol etmek için yalnızca altı saniye harcar. Monster, biraz daha fazla yardım arayanlar için CV ipuçları ve tavsiyeler ile harika bir kaynak sunuyor.

Çevrimiçi profilinizi oluşturun. Çevrimiçi varlığınız, iş ararken başarınızı etkileyebilir. Potansiyel olarak zararlı gönderileri ve resimleri temizlemenin yanı sıra, bir özgeçmiş oluşturarak, LinkedIn ve Bayt gibi web sitelerinde iş arayan profillerini doldurarak çevrimiçi etkinliğinizi artırmalısınız. Bununla birlikte, hobileriniz veya aileniz hakkında gönderiler paylaşarak biraz karakter göstermek de faydalı olabilir.

Nitelikli olmadığınız işlere başvurmayın. Bir şirket hakkında heyecanlı olmanız, becerilerinize uygun olmayan işlere başvurmanız gerektiği anlamına gelmez.

Dubai iş ilanı web siteleri- Dubai iş bulma web siteleri

Dubaide iş aramak için bazı web sayfalarından mutlaka faydalanmalısınız. Dubai’de hangi şirketlerin işe alındığı hakkında daha iyi bir fikir edinmek için bazı çevrimiçi iş sitelerine ve hangi pozisyonları sunduklarına bakmaya başlayın. İş ve staj bulmak için iyi siteler mevcut bunlar en popüler olan siteler,

Dubai’de Ortalama Maaş – Dubai İşçi Maaşları

Dubai’de Ortalama Maaş Ne Kadardır? Dubai sadece gökdelenleri olan popüler bir turistik yer değil. Aynı zamanda gelişen bir iş ekonomisine sahip bir şehir. Ve Dubai’nin ortalama maaşının ne olduğunu veya şehirdeki bir işgücünü dışarıdan temin etmenin ne kadara mal olacağını merak ediyorsanız,  2021’de Dubai’deki ortalama maaş ayda yaklaşık 21.500 AED’dir (Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi). Bu, Temmuz 2021’deki döviz kurlarına göre aylık 5.853,54 USD’dir.

Bu sayı oldukça yüksek olmasına rağmen, Dubai’nin ortalama maaşı ABD (7,900 ABD Doları) ve İngiltere (8,163 ABD Doları) gibi gelişmiş ülkelere göre önemli ölçüde düşüktür. Bu yazıda Dubai’deki ortalama maaşa, şehrin asgari ücretine ve yaşam maliyetine derinlemesine bakacağız.

Bununla birlikte, size daha net bir resim sunmak için medyan maaş ve Dubai’deki ortalama maaş aralığı dahil olmak üzere daha fazla maaş bilgisini de ele alacağız:

Not: Bu makalede bahsedilen tüm maaş tahminleri yalnızca kılavuz niteliğindedir. Bireysel maaşlar eğitim, deneyim, konum ve iş unvanına göre değişebilir.

Dubai’de Ortalama Yıllık Maaş Artışı

Dubai, aylık 4.810 AED (1.309.56 USD) ile aylık 99.000 AED (26.953.44 USD) arasında değişen iyi bir ortalama maaş aralığına sahiptir. Ortalama maaş aralığı, yalnızca Dubai’deki ortalama asgari maaş ile ortalama azami maaş arasında kalan maaşları dikkate alır.

Bu nedenle, gerçek asgari maaş çok daha düşük olabilir. Benzer şekilde, Dubai’deki en yüksek ücretli iş, verilen rakamdan daha yüksek bir maaş skalasına sahip olacaktır. Ortalama maaş ve ortalama maaş aralığı, Dubai’nin ekonomisini, ücret beklentilerini ve daha fazlasını anlamanıza yardımcı olabilir.

Yıllık maaş artışı, dünyadaki herhangi bir maaş yapısının önemli bir bileşenidir. Dubai’de farklı değil. Maaş Gezgini’ne göre, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) her 17 ayda bir ortalama %8 maaş artış oranına sahip. Dünya ortalaması her 16 ayda bir %3’tür.

Sektöre Göre Ortalama Yıllık Artış Oranı

 • Sağlık 8%
 • Bilgi Teknolojisi 6%
 • Eğitim %5
 • Enerji %4
 • İnşaat 3%

Dubai’de iyi bir maaş ne kadar?

Ayda 10.000 – 15.000 AED (2.700 – 4.000 ABD Doları) maaş, iyi bir miktar tasarruf etme potansiyeli ile oldukça iyi kabul edilirken, ayda 15.000 – 20.000 AED (4.000 – 5.400 ABD Doları) ve daha fazlası çok çekici kabul edilir .

Dubai’de Çalışanlara Sağlanan Haklar

Birleşik Arap Emirlikleri Tazminat Kanunları BAE’nin gurbetçiler için ulusal bir asgari ücreti yoktur, ancak BAE vatandaşlarının eğitimlerine göre belirli maaş gereksinimleri vardır. Birleşik Arap Emirlikleri’nin tazminat yasalarındaki bir diğer faktör de fazla mesai. Kanuni izin günü olarak belirlenen Cuma günü çalışan çalışanlar, ücretlerinde %50 veya daha fazla artış veya başka bir izin günü hakkına sahiptir.

Çalışanlar, ülkenin resmi tatil günlerinde tam ücretli izin hakkına sahiptir. Tatil izni, çalışanın şirkette ne kadar süre çalıştığına bağlıdır, ancak piyasa normu 30 takvim günü ücretli tatildir. BAE’de hamile olan çalışan kadınların 60 gün tam ücretli, 45 gün tam ücretli ve 15 gün yarım ücretli doğum izni hakları vardır. BAE’de, 5 iş günü ücretli Babalık izni verilir ve doğumdan sonraki ilk altı ay içinde ardışık veya ardışık olmaksızın alınabilir (anne ve babaya verilir).

Fransa İş Başvurusu Fransa’da Çalışmak

Belçika İş Başvurusu Belçika’da Çalışmak

Danimarka Asgari Ücret 2022

Avustralya İş Başvurusu Avustralya’da İş Bulmak

İsviçre İş Başvurusu İsviçre’de İş Bulmak

İsveç İş Başvurusu İsveç’de Çalışmak

Almanya’da En Çok Aranan Meslekler 

Kuveyt İş Başvurusu Kuveyt İşçi Alımı İş İlanları

İtalya İş Başvurusu İtalya’da Çalışmak


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


2 Yorum

 1. Insaat ustasıyım elimden her iş gelir işimin ehliyim daha çok su üzerine çalışıyorum 15 senelik geçmişim var iş arıyorum yurt dışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir