Bilfen Okulları Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Bilfen Okulları Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Bilfen Okulları Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Bilfen Okulları bursluluk sınavı başvurusu  birçok öğrenci tarafından merak edilmektedir. Tam, yarım burs, özel durum bursu vs. gibi durumlar dikkate alınmaktadır.

Bilfen Okulları bursluluk sınavı başvurusu kurumun avantajlı eğitim süreçlerinden kapsamlı bir şekilde faydalanmayı sağlayacaktır. Müfredat açısından, sosyal faaliyetler ve spor etkinliklerinde genişletilmiş bir eğitim içeriği burs kazanan öğrencileri beklemektedir.

Bilfen Okulları Bursluluk Sınavı 2022 

Bilfen Okulları bursluluk sınavı 2022 ne zaman sorusunu birçok öğrenci merak etmektedir. Bursluluk sınavıyla giriş sınavı ikinci dönemde karıştırılmamalıdır.

5’inci, 6’ıncı, 7’inci, 8’inci sınıflar için okula giriş sınavları yapılmaktadır. Şubat ortasında giriş sınavları tamamlanmaktadır. Bursluluk sınavları birinci dönem ilk kayıtlarının ardından gerçekleşmektedir. Yeni dönemde bursluluk sınavı ise Ekim 2022 ortalarında kayıt dönemi takip edilerek bulunabilir. Bu süre bazı senelerde değişebilmektedir.

Bursluluk sınavı başvurusu özel okullar ÖSYM bursluluk başvuru takvimi takip edilmelidir. İstanbul, Kayseri, Antalya, İzmir, Hatay, Gaziantep, Ankara illerinde çeşitli ilçe ve semtlerde Bilfen Okulları kurumunu bulabilirsiniz.

Bilfen Koleji Bursluluk Sınavına Nasıl Girilir? 

Bilfen Koleji bursluluk sınavına giriş için başvuru şartlarını yerine getirmek gerekmektedir. Özel okullara bursluluk koşullarının okula doğrudan kayıt süreçleriyle karıştırılmaması gerekecektir. Form bilgilendirme aşamalarında da farklar bulunmaktadır.

Bilfen hem ilkokul hem de ortaokul düzeyinde eğitim veren kurum olarak, sınav ve mülakatla giriş sağlamaktadır. İlk üçüncü sınıfa kadar sadece mülakat bulunurken dördüncü sınıftan itibaren sınav ve mülakat bir arada yapılmaktadır.

Okula kaydını yaptıracak olan kişilerin ön kayıt işlemlerini form üzerinden eksiksiz şekilde tamamlaması gerekecektir.

  • Okul türü
  • Okul kampüsü
  • İsim soy isim
  • TC kimlik numarası
  • Doğum yeri vs. bilgileri
  • Veli isim bilgileri
  • Nüfusa kayıtlı olunan ilçedeki bilgiler girilmelidir.

Bursluluk başvurusunda bulunacak öğrencilerin bilgilerini doğru biçimde aktarması önemlidir. Resmi kayıtlarda görülen bilgiler kapsamında aktarım yapılmalıdır. Nüfus kaydınızın olduğu yerdeki okul için burs ve doğrudan eğitim ön başvurusu yapmalısınız.

Yeni kayıt döneminde birinci kayıtlara göre değerlendirme yapmalıdır. Birinci kayıt döneminde eğitim öğretim ortamı, burs türleri hakkında detaylı bilgilendirme alınması önerilir.

İELEV Okulları Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Mef Okulları Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Okyanus Koleji Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

TED Koleji Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Koç Üniversitesi Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Sabancı Üniversitesi Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir