Motorlu Kurye İş İlanları | Motor Courier Jobs

Motorlu Kurye İş İlanları

Motorlu Kurye İş İlanları

Motorlu kurye iş ilanları genellikle şirketler tarafından açılır ve bu işlerin en kazançlı olanları, genellikle daha fazla çalışma saatine ve daha fazla teslimat yapmaya sahip olanlardır. Bunun yanı sıra, motorlu kurye işlerinin kazançları ayrıca, işverenin ödeme politikasına, kuryenin mesleki deneyimine ve kuryenin sahip olduğu araçlara da bağlı olabilir.

Nasıl Moto Kurye Şoförü Olunur?

Kurye şoförü sektörü, eve teslim hizmetlerine olan talebin artması nedeniyle son zamanlarda birçok kişi için kazançlı bir seçenek haline geldi. Serbest meslek sahibi olma veya bir şirkette çalışma potansiyeli olan hızlı tempolu bir kariyerdir.

Motorlu Kurye şoförleri ne kadar kazanıyor?

Yıllık maaş aralıkları, üstlendiğiniz işin miktarına ve çalıştığınız sektöre göre değişir. Ne kadar kazanabileceğiniz de deneyiminize bağlıdır. Moto kuryeler aylık ortalama 7 bin 250 TL ile 20 bin TL arasında para kazanıyor.

Bir kurye şoförü olarak nasıl başlanır

Öncelikle bir kurye şoförü olarak kendiniz için mi yoksa bir şirket için mi çalışacağınıza karar vermelisiniz. Serbest çalışan bir teslimat şoförü olarak teslimat yapmak ve kendi programınızı ve iş yükünüzü kontrol etmek için kendi aracınızı kullanabilirsiniz.

Çoğu şirket, yerleşik sigortası olan bir kiralık araç sunacaktır, ancak bunun çok pahalı bir seçenek olduğunu düşünebilir ve kendi aracınızı ve kurye arabası veya kurye minibüsü sigortasını yaptırmak isteyebilirsiniz. Serbest çalışan bir kurye olarak kendi işinizin patronu olma özgürlüğüne sahipsiniz. Bu, şunları seçebileceğiniz anlamına gelir:

Hangi sektör ve teslimat türleri gibi yapmak istediğiniz iş türleri
Günler, geceler, hafta sonları ve resmi tatil günleri dahil olmak üzere kendi çalışma saatleriniz
İkinci olarak, büyük iş kararları vermeden önce bir deneme süresi deneyebilirsiniz. Daha büyük bir araç kiralamadan önce, uygun araç muhafazasını sağlayabileceğinizden ve bunun uygun maliyetli olduğundan emin olun. İşinizi güvence altına alabileceğiniz farklı sektörler şunları içerir:

Perakende
Nakliye ve lojistik
Yönetim ve sekreterlik
Müşteri Hizmetleri
Maaş aralıkları sektörden sektöre değişiklik gösterebilir. Önceden çok sayıda araştırma yapmak, daha iyi bir anlayış kazanmanıza ve kazanç potansiyeliniz hakkında bilinçli bir karar vermenize yardımcı olabilir.

Kurye şoförü olmak için gereken şartlar nelerdir?

Bir kurye şoförü olarak başarılı olmak için araba kullanma yeteneği dışında aşağıdakilere sahip olmanız gerekir:

Fiziksel uygunluk – ağır eşyalar, onları dikkatle taşıyacak kadar formda olmanızı gerektirir
Müşteri hizmetleri – gülümsemek, göz temasını sürdürmek ve kalıcı bir izlenim bırakmak
Zaman yönetimi – akıllı çalışma ve daha az zamanda daha çok iş yapma becerisi
Kayıt tutma – faturaların, teslimatların, imzaların vs. tam, açık ve doğru kayıtlarını tutun
Başlangıç seviyesindeyseniz, gerekli deneyimi zamanla oluşturacaksınız. Sektörde herhangi birini tanıyorsanız, işi yaparken hangi en iyi uygulamaları izlediklerini sorun. Kurye sürücülerinizin içgörüsü size büyük ölçüde fayda sağlayabilir.

Kurye şoförü olmak için gerekenler

Kurye şoförü olmak için gerekli resmi nitelikler yoktur. Eksiksiz ehliyetiniz, kazanma potansiyelinizin kilidini açmanın anahtarıdır. Tercihen, ehliyetinizde herhangi bir puan olmayacak, çünkü bu, arabanızın veya kamyonet kurye sigortanızın maliyetlerini düşürmenize yardımcı olabilir. Bazı şirketler ayrıca sigorta amacıyla sürücülerinin 25 yaşın üzerinde olmasını ister, bu nedenle bu yaşın altındaysanız, onlardan herhangi bir iş kabul etmeden önce iki kez kontrol ettiğinizden emin olun.

 • Dinamik, pozitif ve profilini önemseyen
 • Gündüz vardiyası için uygun
 • Ekip çalışmasına yatkın
 • En az lise mezunu
 • Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek

Kurye arabası veya kurye motoru: Seçim sizin

Başlangıçta, amacına uygun olması koşuluyla, daha büyük bir araç taahhüt etmeden önce halihazırda sahip olduğunuz aracı kullanabilirsiniz. Mevcut işlerin hızı, talebi ve çeşitliliği hakkında fikir edinin ve daha büyük bir aracın daha fazla kazanç potansiyeli ortaya çıkarıp çıkaramayacağını değerlendirin.

Daha büyük bir araç, daha fazla seyahat etme kapasitesine sahip daha büyük yükler anlamına gelir. En önemlisi aracınızın güvenilir olması ve yaşadığınız bölgenin uzak noktalarına güvenle ulaşabilmenizdir.

Motorlu kurye iş ilanları en çok hangi şehirdedir?

Motorlu kuryelere her şehirde yoğun ihtiyaç duyulan bir sektör haline geldi. Genellikle büyükşehirlerde yoğun ihtiyaç duyulan bu mesleğe diğer bütün şehirlerde de ihtiyaç vardır. Türkiye genelinde bütün şehirlerde ilanlar bulunabilmektedir.

En kazançlı motorlu kurye iş ilanları nelerdir?

Motorlu kurye iş ilanları genellikle şirketler tarafından açılır ve bu işlerin en kazançlı olanları, genellikle daha fazla çalışma saatine ve daha fazla teslimat yapmaya sahip olanlardır. Bunun yanı sıra, motorlu kurye işlerinin kazançları ayrıca, işverenin ödeme politikasına, kuryenin mesleki deneyimine ve kuryenin sahip olduğu araçlara da bağlı olabilir.

Moto kurye arayanlar

Moto kurye arayanlar genellikle, günlük teslimat ihtiyaçları olan şirketler veya kişilerdir. Örneğin, yiyecek veya küçük eşyalar gibi hızlı teslimat gerektiren ürünlerin dağıtımı için motorlu kurye hizmeti arayan şirketler olabilir. Ayrıca, bireyler de, özel bir teslimat gereksinimi olan özel bir hediye gibi ürünlerin teslimatı için motorlu kurye hizmeti arayabilirler.

Motorlu kurye arayan firmalar

 • https://tr.indeed.com/Motorlu-Kurye-jobs-in-Istanbul?vjk=04a759831254f4ff
 • https://www.sahibinden.com/restoran-ve-konaklama-moto-kurye-is-ilanlari
 • https://www.kariyer.net/is-ilanlari/motorlu+kurye
 • https://www.eleman.net/is-ilanlari/istanbul-avrupa/?aranan=moto+kurye
 • motor kurye iş ve eleman arayanlar Türkiye

Part time motorlu kurye is ilanları

 • Yarı Zamanlı (Part Time) Moto Kurye İş İlanları – Sahibinden
 • İstanbul Motorlu Kurye İş İlanları – İşin Olsun
 • part time motorlu kurye için İş İlanları – Secretcv
 • Motorlu Kurye İş İlanları – Kariyer.net
 • Gece kurye İş İlanları – 820 İş İlanı – Jooble

Moto kurye evrak iş ilanları

İstanbul geneli evrak kuryeligi personeli için oluşturulmuş olup restoran paket servis yapan işletmeler için uygun değildir…

 • Evrak Kurye İstanbul İş İlanları – Facebook
 • Evrak dagitim personeli kurye için İş İlanları – Secretcv
 • İstanbul Evrak dağıtım İş İlanları – 687 İş İlanı – Jooble

Üniversite Okumadan Yapılabilecek Meslekler Hangileri?

Çukurova Havalimanı İş Başvurusu

Yakındaki İş Getirİş Nasıl Başvurulur?

Getir Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır? Kazancı Ne Kadar?

Getir Çalışma ve Mesai Saatleri 2022

Getir Güncel İş İlanları ve İş Başvurusu

Turizm Otel İş İlanları İş Başvurusu ve Personel Alımı


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir