Evde Oturarak Para Kazanmak | Nasıl Para Kazanılır? | Ek İş

Evde Oturarak Para Kazanmak

Şuraya Atla

Evde Oturarak Para Kazanmak

3,9 milyon ABD çalışanının evde oturarak para kazanmak konusunda başarılı olduğunu biliyor muydunuz? Bu doğru. Ve birçokları için evden para kazanmak (pijamalarıyla bile) hayallerindeki iştir. Neden evde kalıp istediğiniz zaman çalışarak para hedeflerinize ulaşmıyorsunuz? İşte evde ve kendi programınıza göre para kazanmanın 44 kolay yolu.

Hiç evden çalışmadıysanız, evde oturarak internetten para kazanmak sizin için yepyeni bir para kazanma yolculuğu olabilir. Hatta evden çalışma rutininize aşık olabilir, tam zamanlı olarak alabilir veya yalnızca bilgisayar başında oturarak para kazanmak da sizin için iyi bir tercih olabilir. Evde oturarak para kazanma yöntemleri yolculuğuna başlamadan önce, size en uygun şekilde evden nasıl para kazanılacağını öğrenmek için her uzak fırsatı gözden geçirin:

1. Çevrimiçi Anketleri Tamamlayın

Geri bildirim, şirketlerin ürünlerine, hizmetlerine ve tüketici ilgi alanlarına ince ayar yapmasına yardımcı olabilir. İşletmeler, bilgi toplamak için insanlara anket sorularını yanıtlamaları için ödeme yapacak ve bu da evden çevrimiçi para kazanmanın süper kolay bir yolu olacak. Markalı Anketler,  web siteleri, çeşitli şirketlerden ücretli anketler sunar. Çoğu durumda, kazanılan para Paypal veya hediye kartları aracılığıyla ödenir.

2. Favori Stok Görsellerinizi Satın

Evde oturarak para kazanmak için başka fikirlerimizde var. Fotoğrafçılık için bir gözünüz var mı? Tutkunuzu bir kenara bırakın ve en sevdiğiniz fotoğraflar için pasif gelir elde edin. Telif hakkı kazanmak için her fotoğrafı iStockPhotos, Dreamstime, Shutterstock ve Getty Images gibi web sitelerinde yayınlayın. Satın alınan her fotoğraf size 0,25-0,45 ABD doları arasında herhangi bir yerden kazanç sağlayabilir. Sık sık fotoğraf yayınlarsanız, çevrimiçi portföyünüz büyüdükçe daha fazla kazanabilirsiniz.

3. Sanal Asistan Olun

Çevrimiçi işletmeler büyüdükçe, ekstra yardıma ihtiyaçları da artar. Çevrimiçi para kazanmanın bir yolu, onlara becerilerinizi sunmaktır. Görevler, e-ticaret sitelerine resim yüklemeyi, randevuları planlamayı veya telefon görüşmeleri yapmayı içerebilir. Çoğu durumda, bu işler beceri seviyenize bağlı olarak kazanca dönüşür.

4. Yorumlarınızdan Para Kazanın

Giderek dijitalleşen bir dünyada, incelemeler bir markanın başarısında önemli bir rol oynuyor. İşletmelerin gelişmesi için, genellikle nakit karşılığında tüketici geri bildirimi isterler. Ürünlerini veya hizmetlerini denemeniz için size ödeme yapacak veya indirim karşılığında yaptığınız satın alma işlemlerini gözden geçirecek şirketleri bulabilirsiniz.

5. Letgo veya Dekopasaj ‘da Ev Eşyaları Satın

Kullanılmayan eşyaları satmak, evde para kazanmanın kesin yollarından biridir. Örneğin, artık kullanmadığınız bir kanepeniz veya düzenleme kutularınız olabilir – onları satın! Bir hesap oluşturarak başlayın, satılabilir ürünlerinizin fotoğraflarını çekin ve Letgo veya Dekopasaj gibi 2. el satan sitelerde yayınlayın. Her öğeyi sizin için en uygun fiyata listeleyin.

6. Alet Araç Gereçlerinizi Saatlik Olarak Kiralayın

2021’in 57 milyon tondan fazla elektronik atık ürettiği tahmin ediliyor. Buna karşı koymaya yardımcı olmak için, gezegene yardım ederken kullanmadığınız aletleri ödünç vererek evden para kazanabilirsiniz. Web siteleri yada sosyal medya aracılığı ile çeşitli ürünleri kiralamak isteyen kullanıcılar bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken profilinizi doldurmak, ürünlerinizi kiralık ilan vermek ve aylık ekstra gelir elde etmek.

7. Çevrimiçi Veri Girin

Veri girişi, evde para kazanmanın bir yolunu arayanlar için harika bir iştir. Birçok şirketin veritabanlarına dosya ekleme konusunda yardıma ihtiyacı vardır. Örneğin, bir tıbbi ofisin müşteri belgelerini her gün veri tabanına eklemek için zamanı olmayabilir. Yardımcı olmak için, boş zamanınızda çevrimiçi platformlara veri eklemek için saat başı ödeme alabilirsiniz. Saatlik ücret değişsede gelir elde edebilirsiniz.

8. Kullanmadığınız Giysilerinizi İnternetten Satın

Kullanılmayan kıyafetleri satmak, evden para kazanmanın birçok hızlı yolundan biridir! Biraz para kazanmak için bunları Dolap gibi web sitelerinde yayınlayın. Her sezon, dolabınızı temizleyebilir ve birkaç yeni parça satın alacak veya birikimlerinizi artıracak kadar para kazanabilirsiniz. İstemediğiniz öğelerin fotoğraflarını çekerek başlayın ve ne kadar kazanabileceğinizi görmek için onları çevrimiçi yayınlayın.

9. Basılabilir Tasarımlar Oluşturun ve Satın

Tasarım ve organizasyon için bir gözünüz var mı? Basılabilir tasarımlar satmak için bir hesap açabilir veya kendi dijital e-ticaret web sitenizi oluşturabilirsiniz. Dijital ürünler satmak, evde pasif gelir elde etmenin harika bir yoludur. Siz uyurken para kazanmak için en sevdiğiniz parçaları oluşturmak ve yayınlamak için ilk kez yapmanız gereken tek şey.

10. Ürün Test Uzmanı Olun

Ürün testlerini keşfederek çevrimiçi ortamda kolay para kazanın. Yeni buluşlar normalde sayısız test turundan geçer. Bu test aşamaları, ödeme yapan müşterilere ulaşmadan önce her hatanın çözülmesini sağlar. Çoğu durumda, markalar bu yeni ürünleri denemeniz için size ödeme yapar.

11. Başkaları İçin Pişirin (veya Yemek Hazırlayın)

Özel ikramlar yapmayı biliyorsanız ve mutfakta olmayı seviyorsanız, becerilerinize dayalı bir iş kurabilirsiniz. Haftada 20 saate kadar özel pişirme talepleri alarak kazanabilirsiniz. Ya da vakti olmayan veya yemek yapmayı sevmeyen komşularınız için yemek hazırlayabilirsiniz. Sizin ürünleriniz daha taze ve lezzetli olabilir ve küçük bir işletme dokunuşuna sahip olabilir.

12. Sesi Yazıya Dökerek Para Kazanma

Çok sayıda podcast, YouTube videosu ve film ile birçok içerik oluşturucu, çalışmalarının yazıya dökülmüş kopyalarına ihtiyaç duyar. Çoğu durumda, bunun için kiralarlar. İster yazma konusunda iyi olun, ister bu becerileri uygulamanın bir yolunu arayın, bir kopyalayıcı olarak serbest çalışın. Sesi yazıya dökerek kazanın.

13. Bir Bahçe Kurun ve Ürününüzü Satın

Yeşil bir parmağınız varsa, bunun için ödeme alın. Bahçenizi başlatmak ve ürünleri yerel olarak satmak, evden para kazanmanın en kolay yollarından biridir – bu aynı zamanda oldukça sevindiricidir. Ek işlerinizi sosyal medyada pazarlayarak başlayın veya yerel halkın kontrol etmesi için bir web sayfası oluşturun. Ürününüzü gıda maddesine göre satın veya her hafta stok yapmaya hazır olanlar için market kutularını bir araya getirin.

14. Giysilerinizi Kiralayın

Kullanmadığınız ama kurtulmak istemediğiniz kıyafetleriniz olabilir – belki eski balo elbiseniz veya takım elbiseniz? Eşyalarınızı hala saklayabilirsiniz, ancak onları kiralayarak biraz yer açabilirsiniz. Kostümlerden elbiselere, kullanmadığınız eşyalardan aylık kar elde edebilirsiniz.

15. Bir Çocuklar İçin YouTube Oyuncak Kanalı Başlatın

Bir YouTube kanalı başlatmak, para kazanma fikirleri listenizde olmalıdır. Sadece oyuncakları açmak yılda binlerce dolar getirebilir. Örneğin hızla büyüyen çocuklar için YouTube kanalından günde yaklaşık 9.600 dolar kazanılabiliyor. Unutmayın, bir YouTube kanalı başlatmak için 18 yaşından büyük bir velinin izni gerekir.

16. Çevrimiçi Oyunlar Oynayın

Oyun oynamak, özellikle bunun için ödeme alabiliyorsanız, rahatlamak için harika bir yol olabilir. Bir oyun kurulumunuz veya akıllı telefonunuz varsa, oyun ilgi alanlarınızdan bir yan hareket oluşturun. Cash Crate, Appcent, Applike ve AppNana, video oyunları oynamak için saatte 10 ila 15 dolar ödeyen birkaç platformdur. Sadece oturun, rahatlayın ve biraz eğlenerek ne kadar kazanabileceğinizi görün!

17. SkillShare’den Para Kazanın

Becerilerinizi sergilemek ve başkalarına yardım etmek için YouTube’a benzer şekilde SkillShare‘de nasıl yapılır videoları paylaşabilirsiniz. Bunu yapmak için bir hesap oluşturun ve istediğiniz herhangi bir konuda faydalı dersler yayınlayın. Örneğin, dijital olarak indirilebilir bir çıktının nasıl yazdırılabilir hale getirileceği bir ders olabilir. Kanalınızda izlenen her dakika size 0,05 ila 0,10 ABD doları arasında kazanç sağlayabilir.

18. Yatırıma Başlayın (Henüz Yapmadıysanız)

Yatırım yapmak, paranızı her yıl artırmanıza yardımcı olabilir ve risk toleransınıza bağlı olarak birçok farklı seçenek vardır. Bütçenizde yer varsa, neden bundan kâr etmeyesiniz? Birkaç yatırım fikri için yüksek getiri sağlayan en düşük riskli yatırımlarımıza göz atın.

19. Çizimlerinizi Tişörtlere Ekleyin ve Çevrimiçi Satış Yapın

Moda ve sanattan anlıyorsanız, çizimlerinizi bir tişört üzerinde satabilirsiniz. Tasarımlarınızı satmak için bir Etsy hesabı oluşturun veya kendi web sitenizi başlatın. Tişörtlerinizi oluşturmadan önce bir e-ticaret mağazasına yatırım yapmanız gerekecek.

20. Çevrimiçi Müzik Dersleri Öğretin

Sevdikleriniz sizi çoktan müzik derslerine sokmuş olabilir ve eğer öyleyse, başkalarının da aynısını yapmasına yardımcı olun! Topluluğunuzdaki çocuklara çevrimiçi olarak piyano, gitar ve hatta davul çalmayı öğretin. Bu yan koşuşturmayı okul sonrası programınıza sığdırabilir ve özgeçmişinize ekleyebilirsiniz.

21. Satmak İçin Kendi Hikayelerinizi Oluşturun

Okumayı ve hikaye anlatmayı sever misiniz? Kendi hikayenizi oluşturmak için sevdiklerinizle birlikte çalışın. Mükemmelleştirildiğinde, bir kitaba dönüştürün. Her kitabı elle yapabilir veya dijital ve ciltli kitaplar oluşturabilirsiniz. Hikayenizi en yakın sevdiklerinize satın veya yerel yayıncılara ulaşın.

22. Şeker Buketleri Yap ve Sat

Özel günler için çoğumuz kendimizi şımartmanın yollarını arıyoruz. Başkalarının başarıları, tatilleri veya özel günleri kutlamasına yardımcı olmak için şeker buketleri oluşturun. Buketinizi tamamlamak için şeker, vazo, küçük çubuklar ve bant satın alın. Her birini satarak şaheserinizi güçlendirin.

23. Satış Ortaklığı Pazarlamasını Test Edin

Alışveriş yapmayı seviyorsanız ve harika bir zevkiniz varsa, satın alımlarınızdan komisyon kazanabilirsiniz. Trendyol gibi alışveriş sitelerinde verdiğiniz bir bağlantı bir satın alma işlemi için her kullanıldığında, satıştan bir yüzde kazanırsınız. Bu linkleri ister sosyal medya hesaplarınıza ve site sayfalarınıza ekleyin, ister doğrudan sevdiklerinize gönderin.

24. Biraz Nakit İçin Redaksiyon

Yazmayı ve okumayı seviyorsanız, bir makaleyi düzeltmeye hak kazanabilirsiniz. İstediğiniz saatlik ücreti belirleyin ve boş zamanınız olduğunda projelere başlayın. Becerileriniz, birinin özgeçmişini veya araştırma raporunu iyileştirmeye yardımcı olabilir.

25. Özel Derste Kendinizi Deneyin

Uzmanlığınıza bağlı olarak, ekstra yardıma ihtiyacı olanlara özel ders vermenize yardımcı olabilirsiniz. Serbest çalışma platformunda bir profil oluşturun veya yerel topluluğunuzla iletişime geçin. En sevdiğiniz derslere özel ders verin: Yazma, sanat, müzik, matematik veya bilim. Özel ders hizmetlerinizi sosyal medya hesaplarınızda yayınlayın serbest çalışan bir sitede bir profil oluşturun.

26. Boş Zamanlarınızda Evcil Hayvan Bakıcılığı Yapın

Ekstra para kazanmak için boş zamanlarınızda veya tatillerde evcil hayvanlara bakın. Bölgenizdeki evcil hayvan sahipleriyle bağlantı kurarak onlar olmadığı zamanlarda evcil hayvanlarına kendi evinizde bakacaksınız, böylece başka birinin evinde koordine olma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. En sevdiğiniz tüylü dostlarınızla hem vakit geçirebilir hemde para kazanabilirsiniz.

27. Bir Blog Başlatın (ve Reklamlardan Para Kazanın)

Tutkunuzu paylaşmak için bir platform oluşturun. Bu tutku moda, kariyer, müzik, okuma ve hatta finans olabilir. Bir alan adı satın alın ve kendi web sitenizi nasıl oluşturacağınızı öğrenin. Tüm favori hikayelerinizi, ipuçlarınızı ve tavsiyelerinizi bu sitede paylaşın ve özgeçmişinize ekleyin. Sitenize reklam yerleştirin veya sponsorluklar kazanın. Zamanla, her gönderi size fazladan gelir kazandırabilir.

28. Bir Podcast Başlatın

Sohbet etmeyi sevenler için bir podcast başlatın. En sevdiğiniz konukları getirin veya sizin için önemli olan konular hakkında konuşmak için tek başınıza gidin. Bir isim seçerek başlayın, bir web sitesi oluşturun ve ilk 10 bölümünüz hakkında beyin fırtınası yapın. Başlamadan önce bir mikrofona, standa ve gereken diğer elektronik cihazlara yatırım yapmayı düşünün.

29. Çevrimiçi Staj Alın

Gelecekteki kariyerinize avantajlı bir başlangıç yapın ve çevrimiçi stajlar hakkında profesyonellere ulaşın. Sanal kariyer fuarlarına katılın, kolej kariyer merkezinizle iletişime geçin veya fırsatlar için profesyonel ağınıza ulaşın. Sadece ekstra para kazanmakla kalmaz, aynı zamanda stajlar özgeçmişinizi oluşturmanın harika bir yoludur.

30. Sosyal Medya Kralı Olun

Kendinizi sosyal medyayı gereğinden fazla kaydırırken bulursanız, birçok markanın işe aldığı bir beceri olan sosyal medya pazarlamacılığına göz atmış olabilirsiniz. Yerel işletmelere ulaşın veya serbest çalışma profilinize sosyal medya pazarlamasını ekleyin. Sosyal medyayı kullanarak topluluklarıyla bağlantı kurmak için para ödeyenlerle bağlantı kurun.

31. Sık Seyahat Edenler İçin Gezi Planlayın

Bu geziler ister iş ister eğlence amaçlı olsun, pek çoğu planlamayla uğraşamaz. Düzenlemeyi, program oluşturmayı ve araştırmayı seviyorsanız, sevmeyenler için geziler planlayın. Uzmanlığınızı arayanlarla bağlantı kurmak için becerilerinizi sosyal medyada veya serbest çalışan bir web sitesinde yayınlayın.

32. Müşteri Hizmetleri Temsilcisi Olun

Haftalık işlerinizi yaparken yabancılarla bağlantı kurmayı seviyorsanız harika bir müşteri hizmetleri temsilcisi olabilirsiniz. Birçok müşteri hizmetleri uzmanı şahsen çalışırken, birçoğu e-ticaret web siteleri için uzaktan çalışır. Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için yarı zamanlı, tam zamanlı veya serbest müşteri hizmetleri temsilcisi olarak çalışın. Tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve belki de bir telefon veya video yazılımı.

33. Web Sitesi Alan Adlarını Satın Alın ve Satın

Bir web sitesi alan adı satın alabilir ve satabilirsiniz. Kodlamaya ilginiz varsa, kullanılmış alan adlarını yenilemek için ucuza satın almayı düşünün. Sattığınız her alan adı için kazanmakla kalmaz, aynı zamanda kodlama becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

34. Becerilerinizi Serbest Bırakın

Video düzenleme, grafik oluşturma, yazma veya podcast yapma tutkunuz mu var? Serbest çalışan bir web sitesine başvurarak becerilerinizden yararlanın — başlamak için özgeçmişinizi, saatlik ücretinizi ve uzmanlığınızı ekleyin. Becerilerinize ihtiyaç duyanlar sizi işe almak için ulaşacak. Ayrıca bu, para kazanmanın ve yeni kariyer fırsatları bulmanın harika bir yoludur.

35. Diğerleri İçin Yönlendirici Araştırma

Bazı şirketler, farklı endüstriler, tüketici pazarları ve hatta kendi şirketlerinde yapılan yönlendirici araştırmalara ihtiyaç duyar. Yardım etmek için, işletmeler veya bağımsız çalışanlar için araştırma yapmak üzere işe alınabilirsin. Araştırma görevlerini tamamlamak için herhangi bir yerden kazanabilirsiniz. İşe alınmak için bir hesap oluşturun, profilinizi doldurun ve kendinizi sosyal medyada pazarlayın.

36. Çevrimiçi Bir Topluluk Başlatın (Ödeyen)

Sadık bir takipçi kitleniz varsa, sadece onlar için benzersiz bir platform oluşturabilirsiniz. Örneğin, Patreon gibi web siteleri, kullanıcıların aylık abonelik planı aracılığıyla topluluklar oluşturmasına yardımcı olur. Özel içerik paylaşabilir, topluluğunuzla bağlantı kurabilir ve para kazanabilirsiniz. Destek göstermek için bu fikri sosyal medyanızda ve en yakın sevdiklerinize pazarlayın.

37. Araç Paylaşımı ile Arabanızdan Para Kazanın

Arabanız olabilir ama zamanınızın çoğunu evde geçiriyorsunuz. Gününüzü aracınızı kullanmadan geçirirken aracınızı kiralayın. Bu para benzininize, araba sigortanıza veya (varsa) araba ödemenize gidebilir. Ayrıca, yatırım yapmak ve kazancınızı artırmak için yedek nakit kazanabilirsiniz.

38. Kullanmadığınız Yaşam Alanlarınızı Kiraya Verin

Kullanılmayan alana sahip olmak size kar sağlayabilir. Kullanılmayan bir misafirhaneniz, boş odanız, hatta tam bir daireniz olsun, kiralamayı düşünün. Bulunduğunuz yere, metrekareye ve olanaklara bağlı olarak, ipotek veya kira ödemelerinizden daha fazlasını kazanabilirsiniz. Web siteleri, kısa süreli kiracıları ev sahipleri ile buluşturmaya yardımcı olur.

39. Girişimcilikte Elinizi Deneyin

Bir hayalin peşinden gitmek için asla geç değildir! Bir çevrimiçi mağazadan veya kendi medya ajansınızı kurarak her şeye başlayabilirsiniz. Tutkularınıza yatırım yapmak sizi meşgul edebilir ve ek olarak size para kazandırabilir.

40. Ekstra Araba Park Alanınızı Kiralayın

Ekstra araba yolu alanınızı evde para kazanmanın bir yolu olarak kolayca kullanabilirsiniz. Kullanılmayan güvenli bir alanda bir araba yolunuz varsa, kiralayabilirsiniz. Müşteriler karavanlarını, teknelerini, dört tekerlekli araçlarını, arabalarını veya kamyonlarını park edebilir. Sizde evde oturarak para kazanmak için harika bir iş yapmış olursunuz.

41. Mobilyaları Yenileyin

Eski mobilyaları yenilemek size çok para kazandırabilir ve eğlenceli bir yan proje olabilir. Kendi yaşam alanınız için çevirmek için sık sık kullanılmış mobilyalar bulursanız, bir iş de kurabilirsiniz. Mobilyaları ters çevirmeyi ve sosyal medya platformlarınızda veya kendi web sitenizde satmayı düşünün.

42. Özgeçmiş Yazma Yardımı

Kariyerinizi zaten gözden geçirmiş ve bazı değerli dersler almış olabilirsiniz. Başkalarının kendi kariyer yolculuklarına başlamalarına yardımcı olmak için özgeçmiş yazmalarına ve düzenlemelerine yardımcı olun. Ekstra yan acele kar getirmek için özgeçmiş başına ücret alın. Bir adım daha ileri giderek, favori müşterilerinize premium bir fiyata satış yapmak için özgeçmiş şablonları tasarlayın.

Gördüğünüz gibi, evde oturarak para kazanmak için birkaç yol var. İster ek bir iş ister tam zamanlı bir işe başlamak isteyin, bunu koltuğunuzdan yapmak harika bir seçenektir. Dünyayı istediğiniz gibi gezebildiğinizi veya evden para kazanırken pijamalarınızla sabah kahvenizin tadını çıkarabildiğinizi hayal edin.

Üniversite Okumadan Yapılabilecek Meslekler Hangileri?

Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir?

Lise Öğrencileri İçin Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Evden Para Kazanma Yolları Evde Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten Para Kazanma Yolları

Öğrenciler İçin En Kolay Para Kazanma Yolları

Reklam İzleyerek Para Kazanma


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir