Para Kazandıracak Ek İşler | Nasıl para kazanılır | Ek Gelir

Bol Para Kazandıracak Ek İşler

Tam Zamanlı Bir İşten Daha Fazla Para Kazandıracak Ek İşler

Para kazandıracak ek işler nelerdir? Ne tür fırsatlar arayacağınızı bildiğinizde, ek olarak ekstra para kazanmak kolay olabilir. İster öğrenci kredisi borcunu ödemek, ister büyük bir şey satın almak için biriktirmeye başlamak veya gelecek için bir fon oluşturmak isteyin, en iyi ek işlerden birini bulmak hedefinize ulaşmanın harika bir yoludur.

Para Kazandıracak Ek İşler

Bazı ek işler o kadar iyi para ödüyor ki, bu işlere daha fazla zaman ayırmak için tam zamanlı işinizden vazgeçmeyi bile düşünenler olabiliyor. Pandemi sırasında bu işlerden bazılarını yapmanın daha zor olabileceğini, ancak gelecekte üstlenmek isteyebileceğiniz işler olabileceğini unutmamak önemlidir. Ek gelir elde etmek için bir ek işe ihtiyacınız varsa, kendi programınızı oluşturmak ve 9’dan 5’e eziyetinden kurtulmak için bu uygun ek işler listesini okuyun.

1- Çim Bakım Uzmanı (Bahçe bakımı)

Çim ve bahçe bakımı için verilen hizmeti para kazanma fırsatına çevirin. Çim bakımı yapanların çoğu yarı zamanlı hatta saatlik çalışıyor – bazıları itfaiyeci, bazıları yazın ekstra para kazanmak için çalışan öğretmenler; diğerleri öğleden sonraları ve hafta sonları çalışan üniversite öğrencileri ve bu onlar için ekstra para kazanmanın mükemmel bir yolu.

2- Şehir Rehberi Yazarı

Şehrinizi seviyorsanız ve yazma tutkunuz varsa, şehir rehberi yazarı olarak ek bir iş ideal olabilir. Emlak ve turizm işletmeleri genellikle şehir ve mahalle rehberleri hazırlamak için yerel yazarları işe alıyor. Bir şehir rehberi yazarı olarak, şehir hakkında benzersiz bir yerel bakış açısı, nüfus demografisi hakkında istatistikler ve alışveriş, kültür, eğlence, etkinlikler, toplu taşıma ve daha fazlası için içeriden ipuçları sağlarsınız.

3- Çevrimiçi Eğitmen

Çevrimiçi bir eğitmen olarak bilginizi uzaktan ve kendi programınıza göre dünyayla paylaşın. Bu pandemi sonrası oldukça fazla kullanılan bir yöntemdir. Bir konuda uzmanlığınız varsa bu fırsatı kaçırmayın.

4- Moda Danışmanı

Güncel trendleri takip eden moda tutkunları, üst düzey alışveriş yapanlar için moda danışmanı olarak yan işler bulabilirler. Bazı müşteriler moda yardımı için oldukça yüksek ücret ödemeye razıdır ve hatta kişisel alışveriş yapanlardan farklı mevsimler için tüm gardıropları seçmelerini isteyecektir.

Bir moda danışmanı olarak, beğenilerini, hoşlanmadıklarını, kişiliklerini ve stil hedeflerini keşfetmek için müşterilerle buluşarak deneyimleriniz karşılığında kazanç elde etmeniz mümkün.

5- İşaret dili tercümanı

Lisanslı işaret dili tercümanları, sağır veya işitme güçlüğü çeken kişilerin iletişimini kolaylaştırmak için işletmeler ve diğer kuruluşlar tarafından işe alınır.

6- Eğitim Uzmanı

Bu iş, atölye çalışmaları, seminerler veya kurslar düzenlemeyi veya öğretmeyi, ayrıca katılımcıları değerlendirmeyi ve öğrettikleriniz için müfredat geliştirmeyi içerir.

7- Yönetici Asistanı

Zaten birkaç yıllık deneyiminiz varsa, uzak ve yarı zamanlı yönetici asistanı pozisyonları bulmak mümkündür. Görevler, toplantılar ayarlamayı, e-postaları yanıtlamayı, randevuları takip etmeyi ve daha fazlasını içerebilir.

8- Danışman

Danışmanlık işi ile uzmanlık alanınızı cebinizde fazladan paraya çevirin. Bu profesyoneller, bir kuruluş tarafından süreçlerini gözden geçirmek ve performansını iyileştirmek için tavsiyelerde bulunmak üzere işe alınır.

9- Potansiyel Müşteri Oluşturma Uzmanı

Şirketler ve iş geliştirme ekipleri, olası satışları bulmak, nitelendirmek ve oluşturmak için bu uzmanları işe alır. Bir çeşit pazarlama uzmanlığıda denilebilir.

10- IT Geliştirici

Şirketlerin iş süreçlerini tek bir sistemde yönetmek için kullandıkları bir IT uzmanlık bilgisi, ek iş potansiyeli açısından değerli olabilir. Bu uzmanlar, özel alanlar, raporlar oluşturma; iş akışları geliştirmek; ve yazılım sistem çözümlerinin tasarlanması ve uygulanmasını içerir.

11- Proje Müdürü

Proje yönetimi becerilerini kullanmak için tam zamanlı bir işe ihtiyacınız yok. Zaman çizelgelerini denetleme, bütçeleri takip etme ve ekip üyelerini koordine etme gibi bu becerilerden yararlanan serbest pozisyonlar arayın.

12- Yetkili Muhasebeci

Muhasebe işleri almak büyük bir para kazancı sağlayabilir. Bu iş, beyannamelerin ve denetimlerin hazırlanmasını, işlemlerin belgelenmesini ve ay sonu görevlerinin yerine getirilmesini gerektirecektir.

13- Sosyal Medya Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, işletmeler ve markalar için güçlü bir satış aracı haline geldi ve bu şirketler, sosyal medya kampanyalarının başarılı olmasını sağlamak için pazarlama uzmanlarına güveniyor. Bu kişiler kampanyalar oluşturur, stratejiler geliştirir ve sosyal medya içeriği yazar.

14- Yazılım geliştirici

Bu geliştiriciler, uygulamaların bakımı ve güncellenmesinden, otomasyon tasarımının test edilmesinden ve yazılım sorunlarının giderilmesinden sorumludur.

15- Web tasarımcısı

Bu konseptte tasarım gözü ve teknoloji geçmişi bir araya geliyor. Web tasarımcıları genellikle CSS, WordPress veya jQuery gibi platformlar hakkında bilgiye ihtiyaç duyacaktır.

16- WordPress Geliştiricisi

Birçok kişi ve işletme, web siteleri için WordPress kullanıyor, bu nedenle platformda ustalaşmak, yüksek ücretli bir yan iş olabilir. Bu geliştiriciler temalar oluşturur ve düzenler, eklentiler kurar ve kullanır ve kod yazar.

17- DJ

Kurumsal etkinlikler, doğum günü partileri ve düğünler arasında DJ olarak iyi bir yaşam sürmeye yetecek kadar ek konser bulmak mümkündür.

18- Çevrimiçi Bayi

Bir pazarlık gözüne sahip olmak, bir bayi olarak sizi zengin edebilir. Tutkunuz ister kıyafet, ister ayakkabı veya daha belirsiz bir şey olsun, ürünleri e-ticaret gibi uygulamalarda ödediğinizden daha fazlasına satmak kazançlı bir ek iş olabilir.

19- Bakıcı

Yaşlı bakımı ve bebek bakıcılığı, insanların yanında olmayı sevenler için en önemli ek işlerdir. Belirli bir dereceye sahip olmak, bakıcı olmak için ihtiyacınız olan en önemli şey değildir. İnsanlar için empati ve merhamete ihtiyacınız var.

20- Evcil hayvan bakıcısı

Evcil hayvanlarla vakit geçirmeyi seviyorsanız, evcil hayvan bakıcılığı sizin için ideal bir ek iştir. Evcil hayvanlar için iyidir ve sizi stresten de kurtarır. Gündüzleri tam zamanlı bir işe sahip olabilir ve akşamları köpek gezdirici olarak çalışabilirsiniz. Bu, tam zamanlı çalışırken muhtemelen en iyi yan işler arasındadır.

Mahallenizin kendisine sorarak başlayabilirsiniz. Arkadaşlarınız ve aileniz için gönüllü olmayı deneyin, onlar sizin için haberi yayacaklardır.

21- Ev yardımcısı

Ek işlerde para kazanmanın bir başka yolu da insanların görevlerini yönetmek ve ayak işlerini üstlenmektir. Vaktinize göre farklı hizmetler sunabilirsiniz.

22- Serbest Çalışan

Bir serbest çalışan olarak, veri girişi ve belge dönüştürme gibi temel hizmetlerden, işletme lideri oluşturma kadar özel hizmetlere kadar çeşitli hizmetler sunabilirsiniz. Talep edilen becerilere ve boş zamana sahipseniz, serbest çalışabilir ve ekstra para kazanabilirsiniz.

23- Ev organizatörü

Dolapları temizlemek ve yeniden düzenlemek eğlenceli geliyorsa, bir ev düzenleyici muhtemelen sizin için en iyi yan işler arasındadır.

24- Kiralık tatil yeri

Evdeki boş ve fazla alanı kiralamak da başlayabileceğiniz kazançlı bir ek iştir. Evinizi kiralık yazlık olarak listelemek için herhangi bir eğitim derecesine ihtiyacınız yoktur.

Üniversite Okumadan Yapılabilecek Meslekler Hangileri?

Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir?

Akşam Ne İş Yapabilirim?  Akşam Ek İş Yapmak

Evde Oturarak Para Kazanmak

Motorlu Kurye İş İlanları

Lise Öğrencileri İçin Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Evden Para Kazanma Yolları Evde Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten Para Kazanma Yolları

Öğrenciler İçin En Kolay Para Kazanma Yolları

Köpek Gezdirerek Para Kazanmak Ek İş İlanları


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir