Yarı Zamanlı İş Başvurusu Nasıl Yapılır? İş Başvuru Rehberi

Part Time İş Başvurusu Nasıl Yapılır? İş Başvuru Rehberi

Öğrenciler İçin Yarı Zamanlı İş Nasıl Bulunur?

Öğrenci Kredinizi tamamlamak için yarı zamanlı bir iş bulmak, size sadece oynamak için daha fazla nakit sağlamakla kalmaz, aynı zamanda CV’niz için de harikadır. İşte nasıl yapıldığı…
Öğrencilerin her ay ortalama nakit olarak bir eksiklik yaşadığı göz önüne alındığında, Öğrenci Kredilerinin  öğrenci masraflarını karşılamaya yetmediği açıktır.

Öğrencilerin yaklaşık %66’sı üniversitede yarı zamanlı işlere sahiptir. Bir iş bularak, düzenli ve güvenilir bir gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Diğer birçokları gibi, öğrenci Kredinizin yeterince büyük olmadığını fark ederseniz, bu çok büyük bir fark yaratacaktır. Ancak, yarı zamanlı işlerin öylece gökten inip kucağınıza düşmediğini belirtmekte fayda var. İlk önce ne yapmak istediğinize karar vermeli ve ardından bir iş bulmak için çaba göstermelisiniz.

Yarı Zamanlı İşleri Çok Önceden Arayın

Bir iş ararken, aramaya mümkün olduğunca erken başlamak en iyisidir. Hemen bir iş bulamayabilirsiniz, bu nedenle başvurularınızı göndermeye başlamak için gerçekten çalışmaya başlamanız gerekene kadar beklemeyin.

En yoğun iş arama sezonundan kaçınmak için üniversiteye başlamadan önce çevrimiçi olarak yarı zamanlı pozisyonları keşfederek ve birkaç iş başvurusunda bulunarak işe başlayın. Yeni başlayan her kes okulun ilk haftasında herkes iş arayacaktır, ancak zaten görüşme aşamasındaysanız, büyük bir şansınız var.

Yarı Zamanlı İş İçin Mükemmel Bir CV Yazın

Başvurduğunuz iş türü ne olursa olsun, sizi diğer adaylar arasında öne çıkaracak harika bir özgeçmişe ihtiyacınız olacak. İlk durağınız, mükemmel cv yazmak için rehberimiz olmalıdır. Özgeçmişinizi şimdiden hazırladığınızı düşünüyor olsanız bile, A+ kalitesinden emin olmak için ipuçlarımızı okumaya değer.

Standart CV’nizin bir kopyasını saklayın, ardından her uygulama için özelleştirin. Örneğin, bir iş ilanı özellikle iletişim ve organizasyon becerileri istiyorsa, özgeçmişinizin bu niteliklere sahip olduğunuzu (ilgili herhangi bir deneyimle desteklenmiş) açıkça gösterdiğinden emin olun.

Bilgilerinizi Üç Kez Kontrol Edin

Öğrenciler kayıtta iletişim bilgilerini değiştirmeleriyle ünlüdür, bu nedenle potansiyel işverenlere verdiğiniz bilgilerin güncel olup olmadığını her zaman kontrol ettiğinizden emin olun.

Ayrıca, yazım hatalarından kaçınmaya dikkat edin – bu, başvurunuz boyunca, ancak özellikle iletişim bilgilerinizin olduğu bölümde böyle olmalıdır. Başvurunuza eklediğiniz e-posta adresine ve telefon numarasına özellikle dikkat etmelisiniz – bunlar, işe alım görevlilerinin görüşmeler hakkında sizinle iletişim kurmak için kullanacağı ayrıntılar olacaktır.

Ayrıca bir Hotmail e-posta adresi listelememenizi de tavsiye ederiz – muhtemelen en az profesyonel görünenler bunlardır. Bunun yerine bir Outlook veya Gmail adresi alabilirsiniz.

Ders Dışı Etkinliklerde Yer Almak

Bunun bir kısır döngü gibi göründüğünü biliyoruz, ancak özgeçmişinizde biraz deneyim sahibi olmak, iş bulmayı çok daha kolay hale getirir. Ancak, daha önce bir işiniz olmadıysa endişelenmeyin – iş başvurularınızı geliştirmek için yapabileceğiniz birçok başka şey var.

Hangilerini deneyeceğinizden emin değil misiniz? Seçtiğiniz sektöre bağlı olarak sizin için en iyi ders dışı etkinlikleri araştırmanızda faydalı olacaktır. Ayrıca gönüllü olmayı, bir aile dostuna işlerinde yardım etmeyi veya hatta işverenlerin dikkatini çekmek için bir web sitesi oluşturmayı deneyebilirsiniz.

İş Başvurusunda Bulunan Biri Olarak Hevesli Olun

Başvurunuzu takip ederek ve güncellemeler isteyerek işverenlerin iş için istekli olduğunuzu bilmelerini sağlayın. İşverenlerle asla uğraşmamalısınız, ancak süreç boyunca iletişimde kalmak için biraz çaba sarf etmek size uzun bir yol kat ettirecektir.

Ve bir iş görüşmeniz varsa, görüşmeciye zaman ayırdığı için teşekkür etmek için sonrasında her zaman hızlı bir e-posta göndermeye değer. Bu, yalnızca işle gerçekten ilgilendiğinizi değil, aynı zamanda kibar, sıcak ve fırsatı takdir ettiğinizi de gösterir.

Sosyal Medya Ayarlarınızı Gizli Yapın

Elbette, iş ve özel hayatınız arasında bir ayrım olsa da, sosyal medyanızda tüm görebildikleri sarhoş gecelerin fotoğrafları ve Facebook’ta küstah sözler varsa işverenlerin sizi işe alması pek olası değildir. Bunun yerine, sosyal medyayı doğru şekilde kullanmak, iş bulmanızda yardımcı olmak için elinizden gelen her şeyi yaptığınızdan emin olun.

Öğrenciler İçin En Kolay Para Kazanma Yolları

Kız ve Erkek Öğrenci Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Üniversitelerin Öğrenci İşleri Çalışma Saatleri

İnternetten Para Kazanma Yolları

Köpek Gezdirerek Para Kazanmak Ek İş İlanları

Online Ders Vererek Para Kazanmak

Reklam İzleyerek Para Kazanma 2022

Sanal Arsa Alarak Nasıl Para Kazanılır?

YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Shutterstocktan Nasıl Para Kazanılır?

Neobux nedir? Neobux Reklam İzleme ile Nasıl Para Kazanılır?


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir