Fransa İş Başvurusu

Fransa’da Çalışmak

FRANSA’DA NASIL İŞ BULABİLİRİM? Fransa İş Başvurusu  nasıl yapılır? Yabancıların Fransa’da iş bulmasının birçok yolu vardır. Uyruğunuza bağlı olarak, geçici oturma iznine ihtiyacınız olmayabilir. Fransız işverenlerin gerektirdiği belirli formatı ve gelenekleri öğrendikten sonra, Fransa’da bir iş başvurusu yapmak kolay olabilir. Bu yazıda, istediğiniz işi almak için iki ana adımda size yol göstereceğiz, bozulmamış bir ön yazı ve özgeçmiş göndermek ve başarılı bir röportaj yapmak.

Fransa’da iş bulmak

Ülkede yabancıysanız, Fransa’da iş bulmak nispeten daha zor olacaktır. Ancak, imkansız değil. Kararlılık, gerekli beceriler ve eğitim ile ülkede bir iş bulabilirsin.

Fransa İş Başvurusu süreci

Fransa’da iş başvurusu süreci, özgeçmişinizi ve mevcut yeteneklerinizi iyi bir şekilde sunmanız gerektiği gibi, Fransızca bilmeniz veya öğrenmeniz gerektiği bir dil bilgisi gerektirir.

Fransa’da yarı zamanlı işler nelerdir?

Fransa’da öğrenciler için birkaç yarı zamanlı iş vardır. Bazıları öğretim görevlisi olmayı veya üniversite kütüphanesinde çalışmayı içerirken, diğerleri kafelerde çalışmayı, dadı olmayı, yemek dağıtmayı vb. içerir.

Fransa’da bir şefin maaşı ne kadar?

Fransa’da mutfak sektörü oldukça popüler. Burada bir şefin ortalama yıllık maaşı 30.000€-40.000€ civarında olacaktır. Ancak, bu miktar aynı zamanda işyerinin türüne ve role de bağlı olacaktır.

Fransa’da medya sektörüne yönelik işler nelerdir?

Fransa’daki medya işleri için sosyal medya pazarlamacısı, PR yöneticisi, medya direktörü vb. için başvurabilirsiniz. Daha spesifik konserler için internette gezinmek veya Fransa merkezli medya evlerinin web sitelerine bakmak en iyisi olacaktır.

Fransa’da bir işe başvurmak ne gerekir?

Sadece başvurmak istediğiniz işe bağlıdır. Farklı kuruluşların farklı gereksinimleri vardır; ancak, bazı temel olanlar arasında Fransa çalışma vizesine sahip olmak ve orta düzeyde Fransızca bilmek sayılabilir.

Fransa İş Başvurusu için CV oluşturma

Fransa’da Cv başvurular için çok önemlidir. Her şeyden önce, Fransızca olarak yazılmalıdır. İşe alım görevlisine neden işe başvurduğunuzu ve onların gereksinimlerine nasıl uyduğunuzu açıklamalıdırlar. Ayrıca, en son iş deneyiminize dayanarak buna örnekler vermelisiniz.

Cv kısa olmalı ve bir sayfanın dörtte üçünü geçmemelidir. Son olarak, eğitim ve aldığınız nitelikler Fransa’da çok değerlidir, bu nedenle bunları kesinlikle dahil etmelisiniz, ancak işle ilgili değilse dereceniz hakkında konuşmaktan kaçının.

Ayrıca, önceki bir işten bir referans da ekleyebilirsiniz. Fransa’da işverenlerin aday seçerken en çok kullandıkları kriterler arasında referansların olduğu kanıtlanmıştır. Başvuruyu gönderdikten sonra

Şirketlere CV göndermeye başladığınızda arkanıza yaslanıp şirketlerin sizi aramasını beklemeyin. Proaktif olun ve telefon görüşmelerini takip edin. Bir hafta sonra, başvurunuzun alınıp alınmadığını soran ilk aramayla başlayın. Şirketten biri sizi arayacağınıza söz verir ve bunu yapmazsa, onları tekrar aramaktan korkmayın. Kalıcı olmak önemlidir.

Son olarak LinkedIn başta olmak üzere sosyal medya profillerinizi güncellemeyi unutmayın. Günümüzde çoğu şirket muhtemelen birini işe almadan önce bu tür profilleri kontrol edecektir.

Fransada çalışma izni nasıl alınır?

Fransa’da 90 günden fazla kalmayı ve çalışmayı planlıyorsanız, oturum izni vizesi olan uzun süreli vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Fransa’da üç aydan fazla bir süre kalmayı düşünüyorsanız, başvurunuzla birlikte bir iş sözleşmesi sunmanız ve işvereninizin çalışma izni başvurusunda bulunması gerekir. Size, 12 aya kadar geçerli olan, oturma izni işlevi gören uzun süreli bir vize verilecektir.

Fransa’ya gitmek için ne kadar para lazım?

Türk vatandaşları için, Fransa veya Schengen ülkeri için, kısa süreli vize ücreti, geçerlilik süresine bağlı olmaksızın, 80 Euro’dur. Fransa‘da kalmaya yönelik uzun süreli vizelerin ücreti ise 99 Euro’dur.

Artık COVID-19 ile enfekte olmadıklarına test vermeleri gerekmiyor. Bu aynı zamanda anakara Fransa ile denizaşırı bölgelerin her biri arasındaki seyahat için de geçerlidir.

Fransa’ya gitmek için dil şart mı?

Fransa’ya taşınmayı düşünüyorsanız, göçmenlik için Fransızca bilmenin gerekli olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Göç sürecinin farklı aşamalarında ve belirli oturma izinleri için farklı seviyelerde Fransızca gereklidir. 

Fransa’da işçi maaşları ne kadar?

Fransa’da Ortalama Ücretler 2019’da 3183 EUR/Ay’a (3078.039 USD/Ay) yükseldi. Çalışanlar için maksimum ortalama ücret oranı 3137 EUR/Ay ve minimum 1752 EUR/Ay idi. Ulusal İstatistik ve Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü tarafından Yıllık olarak yayınlanan veriler.

Fransa iş ilanları en çok aranan meslekler

Kariyerinizle ilgili doğru kararı vermek, özellikle Fransa gibi yabancı bir ülkede sıkıcı olabilir. Doğru uyumu bulmanın yanı sıra, makul bir ücret aldığınızdan da emin olmanız gerekir. Fransa’daki en yüksek ücretli işler hakkında bilgi edinmek için bu yazımızı okuyun.

Fransa’da en çok kazanan meslekler

Fransa İş Başvurusu yapmadan önce meslekler konusunda net bilgi sahibi olmak önemlidir. Fransa dünyanın en güzel ülkelerinden biridir. Orada kalma ve çalışma fikri pek çok insanı heyecanlandırır. Ancak, Fransa’daki işlerle ilgili birkaç yanlış anlama, birçok kişinin hayallerini gerçekleştirmesini engelliyor. Pek çoğu, Fransa’da iyi bir kariyerin, mutfak endüstrisinde çalışmak zorunda olduğunuz anlamına geldiğine inanıyor. Neden? Niye? Çünkü mutfak endüstrisi ve Fransız mutfağı ayrı bir sınıf!

Paris’te şef olma arzusunun birçok kişinin hayali olduğu doğru olsa da, oradaki tek kazançlı iş bu değil. Nitekim, Fransa’da tıp, yönetim, eğitim ve daha fazlası gibi sektörlerde çok sayıda iş fırsatı bulacaksınız! 

Fransa’da en yüksek maaşlı işler

1. Doktor/Hekim: Herhangi bir ülkede doktor veya doktor olmak saygın ve kazançlı bir iş olarak kabul edilir. Fransa’da da durum aynı. Fransa’da çalışmak isteyen tıp öğrencileri oraya taşınabilir ve zahmetsizce pratik yapabilirler. Aslında, ülkedeki en yüksek ücretli iş. Yıllık ortalama maaş kabaca 133.220 € civarındadır.

2. Avukatlar: Sırada, kanun memuru olmak isteyenler için bir seçenek var. Avukatlık veya avukatlık kariyeri Fransa’da oldukça kazançlı bir iştir. Hukuk uzmanları için ortalama yıllık maaş 107.960 € civarındadır.

Ancak bir uyarı var. Burada avukatlık yapabilmek için Fransızca bilmeniz gerekiyor. Bu yüzden, yapmak istediğiniz bir şeyse, bir Fransızca dil eğitimi almalısınız.

3. Ticari Pilot: Bulutların arasında uçmak ömür boyu hayalinizse, bunu Fransa’da gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Ülke, havayolu endüstrisindeki en güçlü oyuncular arasındadır ve çok uluslu bir Havacılık ve Uzay şirketi olan Airbus tarafından desteklenmektedir.

Ticari pilotlar, Fransa’daki en yüksek ücretli profesyonellerden biridir. Ancak burada havacılık işleri çok kolay değil. Geçerli bir sertifikaya ve pratik bilgiye sahip olmanız gerekecektir. Tüm engelleri atlamayı başarırsanız, başlangıç paketiniz yıllık yaklaşık 80.300 € olacaktır.

4. Sağlık profesyonelleri: Fransız tıp endüstrisi muazzamdır ve doktorlar ve hemşireler dışında birkaç profesyonel istihdam etmektedir. Sağlık sektöründeki bu en yüksek ücretli işlerden bazıları, laboratuvarlardaki teknisyenleri, eczacıları, terapistleri vb. içerir. 

Terapist veya eczacı olmak belirli bir uzmanlık seviyesi gerektirirken, bu sektördeki diğer işler sadece birkaç yıllık eğitim ve deneyime ihtiyaç duyar. Ortalama maaş 74.000 €.

5. Fransa’da bankacılık işleri: Hiç işinizin bir parçası olarak sayılarla ve insanlarla uğraşmak istediniz mi? Cevabınız evet ise, banka müdürü olmak tam size göre! Rol, büyük miktarda parayla başa çıkmak gibi önemli bir işi gerektirir ve bu nedenle haklı olarak, 62.000 € ile 180.000 € arasında değişebilen kazançlı bir maaşı vardır.

 Fransa’daki diğer kazançlı işler

1. CEO: Bir şirketin CEO’su olmak oldukça prestijli bir iştir. Fransa’da aynı rolü alırsanız, bundan iyi bir yaşam kuracaksınız. Bir CEO’nun maaşı genellikle 58.600 € ile 168.000 € arasında değişmektedir. Tüm şirketin sorumluluğu, Fransa’da yüksek ücretli bir iş olmasının nedenlerinden biri olan sizin omuzlarınızda olacak.

2. Üniversite profesörü: Fransa’nın eğitim kurumlarının birçoğu dünya çapında ünlüdür. Bu üniversiteler ve okullar, yetenekli profesörler için sürekli bir arayış içindedir. Bilgilerini paylaşmak ve araştırma beklentilerini ilerletmek isteyenler bu mükemmellik merkezlerine başvurabilirler. İş, yaklaşık 47.000 € ila 134.000 € arasında bir ücret ödüyor.

3. Endüstri mühendisi: Fransız sanayi sektörü, dünyanın önde gelen oyuncuları arasında oldukça popülerdir. Metalurji ve mühendislikte liderdir, bilim, maden mühendisliği, inşaat mühendisliği ve yönetim alanlarında işler sunar. Ayrıca birçok önde gelen şirkette Ar-Ge profesyonelleri olarak katılabilirsiniz. Tüm uzmanlığınız ve sıkı çalışmanız için yaklaşık 45.900 € alacaksınız.

4. Fransa’da İngilizce öğretmenliği işleri: Fransa’daki okullar, dilin evrenselliği nedeniyle her zaman İngilizce konuşan öğretmenler arar. Eğitim sektöründe çalışmanın yanı sıra, dili anadili olan kişilere öğreten bir öğretmen de olabilirsiniz. Bu tür öğretmenlik işleri için ortalama maaş 42.500 € civarındadır.

5. Fransa’da vasıflı işgücü işleri: Fransa’daki birçok iş fırsatı, vasıflı işgücü etrafında dönmektedir. Elektrikçiler, tesisatçılar, çatı ustaları, yoga ve sağlık eğitmenleri bu tür örneklerdir. Bu işler listenin sonunda görünebilir ancak maaşları finansal istikrarı sağlayacak kadar yüksektir. Kalifiye işçi olarak, ortalama 42.000 € maaş alacaksınız.

İnsanlara İngilizce öğretmekten bir şirketin başında olmaya kadar, Fransa dünyanın en iyi ve en yüksek ücretli işlerinden bazılarını sunuyor. Fransa’daki işler sadece ilginç değil, aynı zamanda kazançlı, lüks bir hayatın tadını çıkarmanıza izin veriyor. Artık Fransa’daki kazançlı işleri öğrendiğinize göre, sonraki adımlarınızı planlamaya başlayabilirsiniz.

Fransa İş İlanı Siteleri

Mesleğinizi birden fazla iş ilanı sitesinde paylaşmak, güçlü bir aktif yetenek havuzunu çekmenin en iyi yollarından biridir. Burada, yalnızca Fransa’da değil, aynı zamanda yurtdışında Fransız şirketleri için çalışmak isteyen diğer ülkelerden yetenekli profesyoneller edinirken, işlerinizi ücretsiz olarak yayınlayabileceğiniz Fransa’daki en iyi iş ilanı siteleri için seçtiklerimiz yer almaktadır.

Belçika İş Başvurusu Belçika’da Çalışmak

Danimarka Asgari Ücret 2022

Avustralya İş Başvurusu Avustralya’da İş Bulmak

İsviçre İş Başvurusu İsviçre’de İş Bulmak

İsveç İş Başvurusu İsveç’de Çalışmak

Almanya’da En Çok Aranan Meslekler 

Kuveyt İş Başvurusu Kuveyt İşçi Alımı İş İlanları


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir