YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Youtubeden Para Kazanmak

Günümüzde bir çok kullanıcı Youtube üzerinden nasıl para kazanılır? YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır? Konusunu merak ediyor. Ancak YouTube üzerinde içerikler üreterek para kazanmak için bazı şartlar bulunuyor. YouTuber olmak ve içerik üreterek para kazanmak günümüzde popülerliğini arttırmış ve çoğu kullanıcı tarafından bilinmekte olan bir kariyer fikri haline gelmiştir.—– TÜM EK İŞ İLANLARI BURADA ———

Youtube’da para nasıl kazanılır? Youtube para kazanma şartları nelerdir?

Aklınıza gelebilecek her türlü içerik üzerinden para kazanabilirsiniz. YouTube, içerik üreticileri için YouTube Akademi sitesinden para kazanma desteği veriyor. Dünyanın her yerinden binlerce içerik üreticisi, YouTube kanalında kaliteli içerikler üreterek para kazanıyor. Başarılı bir içerik üreticisi olursanız sizde Youtube üzerinden para kazanabilirsiniz.

Youtube para kazanma özelliğini aktifleştirme şartları:

 • Sahip olduğunuz kanalın son 12 ay içerisinde en az 4000 saat izlenmesi gerekir.
 • Kanalın en az 1000 aboneye sahip olmalıdır.
 • YouTube kurallarına uymanız gerekir.
 • AdSense hesabınız bulunmalıdır.

YOUTUBE’DAN KAÇ SAAT İZLENMEDEN SONRA PARA KAZANILIR?

İçerik üreticileri YouTube ‘da  her 1,000 izlenmeye yaklaşık 2,5 dolar-10 dolar kazanabilmekte. 1 yılda 4000 saat izlenme alan kişiler para kazanmaya başlayabilmekte.

YOUTUBE NE KADAR PARA ÖDÜYOR?

YouTube’da para kazanmak oldukça popüler hale geldi. Sizde youtube’de içerik ve video yükleyerek takipçi artırabilir, para kazanabilirsiniz. Kazanç elde etmeye başlamanız için 1000 görüntüleme olması gereklidir.

YOUTUBE PARA KAZANMA ETKİNLEŞTİRME

Para kazanmayı etkinleştirmek için ilk önce YouTube hesabınıza girmeniz daha sonra ise soldaki menüden videolar seçeneğine gelin. Sonrasında para kazanmayı etkinleştirmek istediğiniz videoyu seçin. Seçtiğinizvideolarınızın küçük resminin solundaki gri kutuya tıklayın. Buradan video listenizin üst kısmındaki siyah çubuktaki düzenle açılır listesini ve ardından para kazanma yazan seçeneğe tıklayınız. Bu şekilde YouTube para kazanmayı etkinleştirmiş olursunuz.

Para kazanma özelliklerini etkinleştirebilmek için koşullar

Şartlar
Reklam kazancı
 • 18 yaşında olmak veya ödemelerini AdSense ile yönetebilecek, 18 yaşından büyük bir yasal vasi bulunması.
 • Reklam verenlere uygun içerik kuralları doğrultusunda içerik oluşturulması
Kanal üyelikleri
 • 18 yaşında olmak
 • 1.000’den fazla abone
Ürün rafı
 • 18 yaşında olmak
 • 10.000’den fazla abone
Süper Chat ve Süper Etiketler
 • 18 yaşında olmak
 • Süper Chat’in kullanılabildiği bir ülkede/bölgede yaşıyor olmak
YouTube Premium geliri
 • Oluşturduğunuz içerikler YouTube Premium abonesi olan izleyiciler tarafından izlenmesi

 

Bu şartları sağladıktan sonra YouTube’dan gelir elde etmek zor değil. YouTube İş Ortağı Programı’na başvurarak bu kazanç türünden yararlanabilirsiniz. Başvuru sonrasında Youtube tarafından kanalınız ve içerikleriniz inceleme altına alınır. Onay sonrasında para kazanmaya başlayabilirsiniz. Abone sayısı ve izlenme süresi  haricinde de uyulması gereken bazı kurallar vardır. YouTube Topluluk Kurallarına uygun içerikler oldukça önemlidir. Kaliteli içerikler üreterek gelirinizi arttırabilirsiniz. Hedeflediğiniz kitleye hitap eden, ilgi çekici içerikler sayesinde sürekli bir kazanç elde edebilirsiniz. En Çok Kazandıran Youtube İçerikleri

Youtube Sitesi Hakkında

Youtube 2005 yılında yayına açıkladı. Site üzerinde ilk olarak kullanıcılar eğlenceli içerikler paylaşıyordu. Google 2006 yılında Youtube sitesine satın aldığı zaman işler tamamen değişti. Youtube, içerik oluşturucularına ödeme yaparak onların da kazanmasını sağlıyor.  Youtube popülerliğini günümüzde de korumaya devam ediyor. Youtube’da para kazanmak için neler yapabilirsiniz. Para Kazanmayı Aktif Hale Getirin Youtube sitesi üzerinden İş Ortağı Programı‘na kayıt olmanız gerekir. YouTube’de kanal açmak oldukça kolaydır.

Popüler Videolara Göz Atın

Youtube milyonlarca kanala sahip olan sitelerden bir tanesidir. Youtube üzerinden para kazanmak için popüler videolara göz atabilirsiniz. Bu videolar gibi içerikler üreterek belirli bir kullanıcı kitlesine erişebilirsiniz.

YouTubeda Kanal Kurun

YouTube’de bir kanalınız olmadan para kazanamazsınız. Youtube üzerinde ücretsiz olarak kanal oluşturabilirsiniz. Hesabınızı etkinleştirdikten sonra içerik yükleyebilirsiniz. Popüler nişler şu şekilde sıralanabilir: Güzellik, oyun, DIY, vloglar ve ürün incelemeleri. Eğitici ve çocuk videolarıda önemli bir yere sahiptir. Nişiniz için bir talep var mı emin olmakta fayda var. Öne çıkabilmenize yardımcı olacaktır..

Takipçilerinizi Arttırın

Youtube üzerinde her gün milyarlarca görüntüleme yapılır. Site üzerinde izlenme sayınızın artması için sadık takipçilerinizi korumanız gerekir. Kitlenizi elinizde tutmak için mutlaka kaliteli içerikler yapmalısınız. Takipçilerinizle iletişim halinde olarak kitlenizi daha da büyütebilirsiniz. YouTube bin izlenme kaç para? Bir çok kanal için ortalama her 1000 görüntüleme 0.5 Dolardır. Bu rakam lokasyona göre değişmektedir. Youtube’da kaç aboneden sonra para kazanılır? 1000 Aboneden sonra para kazanabilirsiniz.

Youtube Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Youtube üzerinden gelir elde etmenin farklı yolları bulunuyor. İlgi çekici videolar her zaman popüler olmaktadır. Peki, videolarınız üzerinden nasıl para kazanabilirsiniz? Youtube kanalınıza bağlı AdSense hesabınızı oluşturmanızın ardından başvuru yaparak ilerleyebilirsiniz. Bir aylık gibi sürede Youtube tarafından dönüş sağlanıyor uygun bulunursa youtube kanalınızdan para kazanmaya başlıyorsunuz. Siz tüm koşulları sağladığınızda gerekli incelemeler sonrasında YouTube kanalınızı İş Ortağı Programı’na eklemeyebilir. Böyle bir durum olduğunda reddedildikten 30 gün sonra tekrar başvuru yapılabilmektedir. Bu süreçte içeriklerinizi tekrardan gözden geçirmenizde fayda olacaktır.

YouTube İş Ortağı Programı

YouTube İş Ortağı programı hakkında tüm detayları bilmeniz gerekir. YouTube içerik oluşturucuları, bu programa kayıt olmadan para kazanamaz. YouTube kanalınızda 1.000 abone ve 4.000 görüntülenme sağlandığı zaman İş Ortağı Programı’na katılabilirsiniz.

YouTube Premium

YouTube Premium, kullanıcıların reklamsız videolar izlemelerini sağlar. YouTube Premium üyeleri, içerikleri izlediği zaman ikinci bir gelir akışı daha fazla para kazanma sağlar. Reklamda olduğu gibi Premium üyelik ücretleri yoluyla elde edilen gelirler de içerik üreticilerine verilir. Premium üyeler ayrıca videolarınızı çevrimdışı olarak indirme hakkına da sahip oluyor.

Super Chat

Super Chat, en çok tercih edilen para kazanma yöntemlerinden bir tanesidir. Bu özellik, videonuza yorum yapan kişinin öne çıkmasını sağlıyor. YouTube’da canlı yayına başladığınız zaman, Super Chat özelliğini kullanabilirsiniz.

Görüntüleyenleri Ürünlerinize Yönlendirin: E-ticaret yapıyorsanız ürünlerinizi içeriklerinizde yer verebilirsiniz. Böylece satış gelirlerinizi arttırabilirsiniz.

Kanal Üyelikleri

YouTube kanalınız 30.000’den fazla olursa site üzerinden diğer gelir desteğinden de yararlanabilirsiniz. Detay gibi gözüksede önemli gelişme elde etmenizi sağlayacaktır.

Tanıtım Videosu İçeriği

Youtube üzerinde önemli bir aboneniz bulunuyorsa işletmeler sizinle iletişime geçecektir. Bu da ekstra gelir elde etmeniz anlamına gelir. YouTube markayla ilgili içerikler üretebilirsiniz. Kanalınıza reklam alabilirsiniz. 1000 Görüntüleme Başına Ne Kadar Para Kazanılır? Yapılan araştırmalara göre Youtube üzerinde 1000 video görüntüleme başına yaklaşık 3-5 dolar kazanırsınız.

YouTube Kullanıcıları Paralarını Nasıl Alıyor?

Youtube’dan para kazanmak için ilk olarak, Gmail kimliğinizi kullanarak Google AdSense hesabınız olmalıdır. Daha sonra ödeme seçeneklerinizi belirleyerek para kazanmaya başlayabilirsiniz. YouTube nasıl para kazanılır? Konusunu araştırırken, diğer girişimcilerle rekabeti de göz ardı etmemeniz gerekir. Bu platformda rakiplerinizin sayısı oldukça fazladır. Kanalınız için içerik oluştururken her türlü kriteri göz önünde tutmalısınız. İlgi çekici video resimleri oluşturarak rakiplerinizin arasından sıyrılabilirsiniz. Youtube üzerinde görsellere yer vermek içeriklerinizin daha fazla ilgi görmesine neden olur.

Youtube üzerinde paylaşacağınız içeriklerin ses ve video kalitesi de başarı da önemli bir rol oynayacaktır. Markanızın profesyonel görünmesini istiyorsanız, video içeriğinizin yüksek kalitede olmasına özen göstermeniz gerekir. Youtube SEO hizmetlerinden yararlanarak rekabette bir adım öne geçme hakkınızda bulunuyor. Video açıklamalarında özellikle SEO’dan yararlanabilirsiniz. Bu uygulama site üzerinde organik trafik oluşturmanıza katkıda bulunacaktır. Youtube üzerinden kanal açmayı planlıyorsanız, video izlenme sayınızı arttırmanız gerekir.

Youtube Para Kazanma İpuçları 

YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır? Youtube videolarından nasıl para kazanacağınızı merak ediyorsanız, içeriklerinizde bazı detaylara dikkat etmeniz gerekir. YouTube kanalının daha popüler hale gelmesi için yapmanız gerekenler şu şekildedir;

Videolarınızı 10 Dakika Yapın

Youtube üzerinde 10 dakikadan daha uzun videolar yaptığınız zaman, reklam gelirleriniz artacaktır. 10 dakikadan uzun YouTube videoları daha uzun izlenecektir. İzlenme sürelerinin artması reklam gelirinin de artmasına yardımcı olur. Ortalama izleme süresi daha yüksek olan videolar, Youtube sitesinin arama sonuçlarında üst sırada yer alacaktır.

Özgün İçerikler Oluşturun

Youtube üzerinde mutlaka ilgi çekici içeriklerin oluşturulması gerekir. Youtube kullanıcıları her zaman onların ilgisini çeken ve bilgilendiren içerikleri merak eder. Sizi takip eden kullanıcılara bu tarz video içerikleri sunabilirsiniz. Böylece her geçen gün daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Hangi videoların daha fazla izlendiğini analiz yaparak öğrenebilirsiniz. Doğru analiz uygulaması ile ilgi çekici video içerikleri oluşturabilirsiniz.

YouTuber’larla İşbirliği Yapın

YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır? Youtube videoları üzerinden para kazanmak için bir çok taktik bulunuyor. Bu taktiklerden bir tanesi diğer Youtube kullanıcılarıyla işbirliği yaparak para kazanmaktır. İşbirliği sayesinde kanalınızı daha fazla büyütebilir ve içeriğinizi farklı kişilere de ulaştırma imkanına erişebilirsiniz.

Açıklamaları Doğru Yapın

Video açıklamaları, Youtube videolarının daha fazla izlenmesine yardımcı olabilir. Kullanıcıların içeriğinizi keşfetmelerine yardımcı olacak açıklamaları özenli bir şekilde doldurmanız gerekir. Videolarınız için açıklamalar oluştururken, ana konuyu belirledikten sonra detayları girmeye başlayın. Açıklama bölümünde videoyu izleyen kişilere bu içerikle neler elde edeceğini belirtebilirsiniz. Ayrıca Youtube üzerinde potansiyel kitlenizin anlayacağı bir dil kullanmaya özen gösterin. Videolarda açıklama kullanırken SEO’ya uygun bir şekilde bilgi girmelisiniz. Doğru anahtar kelimeler üzerinden videolarınızı gerçek izleyici kitlenize daha kolay bir şekilde ulaştırabilirsiniz. Youtube içerik üreticileri video açıklamalarının ne kadar önemli olduğunu günümüzde de tam olarak kestiremiyor. Bu önemli adımdan yararlanarak kendinizi daha fazla öne çıkarabilirsiniz.

Düzenli Gönderi Yapın

Youtube kanalınız üzerinde içeriklerinizi düzenli bir şekilde yayınlamanız gerekir. İzleyicileriniz için düzenli bir içerik akışı oluşturmanız durumunda kanalınız üzerinde etkileşim oranı da artmaya başlayabilirsiniz. Düzenli içerik paylaşımı kanalınızın tutarlı bir şekilde büyümesine yardımcı olacaktır. Youtube kanalınızda belirli bir görüntüleme sayısına eriştikten sonra kanalınızı geliştirmeyi bırakmamanız gerekir. Kanalınızı ne kadar iyi pazarlarsanız kazanma potansiyeliniz de o kadar yüksek olacaktır. Youtube üzerinden para kazanmak için bu adımları takip edebilirsiniz. Youtube reklamdan para kazanma, youtube reklam izle para kazan, ile ilgili yazılar hazırlamaya ve sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

En Çok Kazandıran Youtube İçerikleri

En İyi Para Kazandıran Gerçek Oyunlar

Öğrenciler İçin En Kolay Para Kazanma Yolları


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir