İDATA Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

İDATA, Almanya ve İtalya vizesi ve konsolosluk işlemleri için aracılık hizmeti sunmakta olan, ilgili elçilikler tarafından bu konu için yetkilendirilmiş ve ülkemizde 7 ilde başvuru ofisi bulunan özel bir kurumdur. Vize başvurusu ve çeşitli diğer işlemler için başvuru yapmayı düşünen bireyler, kurumun Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Trabzon illerindeki ofislerini ziyaret edebilirler. Peki İDATA saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, kaça kadar açık? İDATA çalışma günleri, mesai saatleri ve çalışma saatleri haberimiz devamında yer almaktadır.

İDATA Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri 2021

Çeşitli illerimizde bulunan İDATA ofisleri hafta içi her sabah saat 08:00‘de açılmakta olup, akşam saat 17:30‘da kapanmaktadır. Kurum ayrıca 12:30 ile 13:30 arasında öğle tatili sebebi ile kapalıdır. İDATA ayrıca Cumartesi ve Pazar günü yani hafta sonu çalışmamaktadır.

İDATA Sabah Saat Kaçta Açılıyor : İDATA hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) sabah saat 08:00’de açılmaktadır.

İDATA Öğle Arası Ne Zaman : İDATA ofisleri saat 12:30 ile 13:30 arasında öğle arası sebebi ile çalışmazlar.

İDATA Akşam Saat Kaçta Kapanıyor : İDATA akşam 17:30’da kapanır.

İDATA Pasaport Dağıtım Saatleri : İDATA ofisleri sabah 08:00 ile Akşam 17:30 saatleri arasında pasaport teslim işlemlerini gerçekleştirmektedir.

İDATA Hafta Sonu Açık Mı : İdata ofisleri Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu çalışmazlar. Vize ve çeşitli işlemlerinizi hafta içi mesai saatleri içerisinde yapmak durumundasınız.

İDATA Bayramda Açık Mı, Kapalı Mı : İdata ofisleri Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi dini tatiller ile 1 Ocak, 1 Mayıs, 23 Nisan, 19 Mayıs, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde çalışmamaktadırlar.

İDATA Çağrı Merkezi Çalışma Saatleri :  İDATA hakkında tüm sorularınızı kurumun çağrı merkezi telefon numarası olan “4448493” numarasından gerçekleştirebilirsiniz. Çağrı merkezi sadece hafta içi ve 8.00-12.30 ve 13.30-18.00 saatleri arasında çalışmaktadır.

Bu yazımızda İDATA çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebileceğiniz gibi yukarıda vermiş olduğumuz çağrı merkezi telefon numarası üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir