İETT İş İlanları, İş Başvurusu Formu ve Şoför Alımları

İETT Personel Alımı İş İlanları 2021

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer almakta olan İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel işletmeleri kısa adıyla İETT, şehir içi ulaşım hizmetleri olarak faaliyet göstermektedir. İstanbul’un yoğun trafiği ve araç sayısının fazla olması nedeniyle, toplu ulaşım araçlarına duyulan ihtiyaç oldukça fazladır. Belediye bu nedenle heryıl otobüs sayısını arttırmaya, yoğun trafiği rahatlatmaya çalışmakta. Tabiki bunun sonucu olarak şoför eksikliği ortaya çıkmakta. Yeni sefere çıkmaya hazırlanan otobüslerde ise deneyimli şöförlere oldukça ihtiyaç duyulmakta. Peki İETT’ye iş başvuru nasıl ve nereden yapılır. Başvuru tarihleri ne zaman detaylar yazımızda.

İETT Şöför Alımı Başvuru Şartları 2021

İETT, alacağı şöför adayları için bazı kurallar ve şartlar koymuştur. İETT, tarafından önceki dönemlerde yayımlanmış ilanlar göz önüne alındığında şoför adaylarında aranılan başlıca iş başvurusu şartları şu şekilde yer almaktadır;

 • T.C vatandaşı olmak,
 • Herhangi bir suçtan sabıka kaydı olmamak veya hüküm giymemiş olmak
 • Mesleğini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak
 • En az E sınıfı ehliyete sahip olmak. Yani şöförün 3 yıldır E sınıfı ehliyeti olması gerekmektedir.
 • E sınıfı şöförlükte deneyimli olmak,
 • En az lise ve benzeri okullardan mezun olmak,
 • Sabırlı ve sakin olmak.

İETT İş Başvurusu Formu 2021

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi İETT’de şöför olarak çalışmak istiyorsanız bazı özelliklere sahip olmanız gerekmektedir. Başvurular ise hem internet hem de birebir olarak yapıldığı gibi belediye yılın belirli dönemlerinde yayımlamış olduğu ilanlar ile alımları yapmaktadır. İnternetten başvuru yapmak isteyen adaylar ” www.iskur.gov.tr ” adresini kullanmaktalar. İnternetle fazla arası olmayanlar ise yakınında bulunan İETT şubesinden destek alabilmekte. Başvuru yapan adaylar lise mezunu olmakla birlikte Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) en az 70 puan almış olmaları gerekiyor. Bu adımı geçen adaylar ise İETT’ye eğitim, dil ve referanslarını göndermesi gerekmekte. Adaylar, belirlenen başvuru tarihinin sonunda yazılı sınava tabi tutulmakta. Aralarından başarılı olanlar ise sözlü mülakata alınmakta. Bu adımıda başarılı olarak geçen şöför adayları İETT’de işe başlayabiliyor. İETT Şoför İş Başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için İETT Beyaz Masa birimiyle görüşebilir, ayrıca iş ilanlarını kaçırmamak için sitemizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


5 Yorum

 1. Mesleğim şoför İett de çalışıyordum özel halk otobüsü ve işsizim işimi bırakma sebebim de anlaşmaz sızlık dan

 2. Merhabalar 6 yıldır istanbulda toplu taşıma olarak personel taşımacılıgı yapıyorum
  5 yıllık E ehliyet piskoteknik src toplu taşıma kullanma kartım bütün evraklarım vardır
  İett şöförü olarak çalışmak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir