İETT İş İlanları, İş Başvurusu Formu ve Şoför Alımları 2022

İETT İş İlanları, İş Başvurusu Formu ve Şoför Alımları

İETT Personel Alımı İş İlanları 2022

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer almakta olan İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel işletmeleri kısa adıyla İETT, şehir içi ulaşım hizmetleri olarak faaliyet göstermektedir. İstanbul’un yoğun trafiği ve araç sayısının fazla olması nedeniyle, toplu ulaşım araçlarına duyulan ihtiyaç oldukça fazladır. Belediye bu nedenle her yıl otobüs sayısını arttırmaya, yoğun trafiği rahatlatmaya çalışmakta. Tabi ki bunun sonucu olarak şoför eksikliği ortaya çıkmakta. Yeni sefere çıkmaya hazırlanan otobüslerde ise deneyimli şoförlere oldukça ihtiyaç duyulmakta. Peki İETT’ye iş başvuru nasıl ve nereden yapılır. Başvuru tarihleri ne zaman detaylar yazımızda.
———————————————————————
EN İYİ YURTDIŞI İŞ İLANLARI
PARA KAZANMA ve KARİYER FİKİRLERİ

———————————————————————

İETT Şoför Alımı Başvuru Şartları 2022

İETT, alacağı şoför adayları için bazı kurallar ve şartlar koymuştur. İETT, tarafından önceki dönemlerde yayımlanmış ilanlar göz önüne alındığında şoför adaylarında aranılan başlıca iş başvurusu şartları şu şekilde yer almaktadır;

 • T.C vatandaşı olmak,
 • Herhangi bir suçtan sabıka kaydı olmamak veya hüküm giymemiş olmak
 • Mesleğini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak
 • En az E sınıfı ehliyete sahip olmak. Yani şoförün 3 yıldır E sınıfı ehliyeti olması gerekmektedir.
 • E sınıfı şoförlükte deneyimli olmak,
 • En az lise ve benzeri okullardan mezun olmak,
 • Sabırlı ve sakin olmak.

İETT İş Başvurusu Formu 2022

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi İETT’de şoför olarak çalışmak istiyorsanız bazı özelliklere sahip olmanız gerekmektedir. Başvurular ise hem internet hem de birebir olarak yapıldığı gibi belediye yılın belirli dönemlerinde yayımlamış olduğu ilanlar ile alımları yapmaktadır. İnternetten başvuru yapmak isteyen adaylar ” www.iskur.gov.tr ” adresini kullanmaktalar. İnternetle fazla arası olmayanlar ise yakınında bulunan İETT şubesinden destek alabilmekte. Başvuru yapan adaylar lise mezunu olmakla birlikte Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) en az 70 puan almış olmaları gerekiyor. Bu adımı geçen adaylar ise İETT’ye eğitim, dil ve referanslarını göndermesi gerekmekte. Adaylar, belirlenen başvuru tarihinin sonunda yazılı sınava tabi tutulmakta. Aralarından başarılı olanlar ise sözlü mülakata alınmakta. Bu adımı da başarılı olarak geçen şoför adayları İETT’de işe başlayabiliyor. İETT Şoför İş Başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için İETT Beyaz Masa birimiyle görüşebilir, ayrıca iş ilanlarını kaçırmamak için sitemizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


15 Yorum

 1. Mesleğim şoför İett de çalışıyordum özel halk otobüsü ve işsizim işimi bırakma sebebim de anlaşmaz sızlık dan

 2. Merhabalar 6 yıldır istanbulda toplu taşıma olarak personel taşımacılıgı yapıyorum
  5 yıllık E ehliyet piskoteknik src toplu taşıma kullanma kartım bütün evraklarım vardır
  İett şöförü olarak çalışmak istiyorum

 3. D sınıfı ehliyet src2 piskoteknik İBB şoför kartı belgelerim mevcuttur

 4. Merhaba 25 yıllık mavinlikten yetişme turizm otobüs kapataniyim yurt içi yurt dışı evraklarim full. Pisikoteknik src. Dijital ehliyet şehir içi taşımacılık kartı v.s ieet de metrobus şoförlüğü yapmak istiyorum.

 5. İSTANBUL ANADOLU YAKASINDA OTURUYORUM DAHA ÖNCE SERVİS ŞÖFÖRLÜĞÜ, GEÇİCİ GÖREV METEOROLOJİ MAKAM ŞÖFÖRLÜĞÜ,VİP TRANSFER ŞÖFÖRLÜĞÜ VE KAMYON TIR ŞÖFÖRLÜĞÜ YAPTIM B,C,D SINIFI EHLİYETİM SRC2,4 PİSİKOTEKNİK,İBB ŞÖFÖR KARTIM MEVCUTTUR İETT ŞÖFÖRLÜĞÜ YAPMAK İSTİYORUM

 6. Merhabalar.istanbul Anadolu yakası ikamet ediyorum 1996 dan beri şoförlük ve iş makinesi operatörü yapıyorum B.E.C.G sınıf ehliyelerim serece 2 serece,4 pisko teknik İBB kartım mevcut İETT otobüsü kullanmak isterim şimdiden teşekkürler.

 7. 2006 dan beri özel halk otobüsünde şoförlük yapıyorum bu tecrübemle İETT statüsünde şoförlük yapmak istiyorum

 8. 1999 dan beri E ehliyetim var disiplimli ve çalışkanlık verilen hergöreve disiplinli olarak yaparim src piroteknik var ibb çalışmak istiyorum

 9. Iett sözleşmeli olarak körüklü otobüs şöförlüğü yaptım işsizim İett otobüs şöförlüğü konusunda tecrübeliyim

 10. Slm ben Mevlüt Köksal güneş tokatliyom.E ve G sınıfı ehliyetlerine sahibim,acil işe ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

 11. Meraba B sınıfı ehliyetim var adım aysun belediye şoförü olmak istiyorum şoförlüğünü guveniyorum neden İstanbul’da bir bayan şoför olmasinki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir