Konya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 

İç Anadolu bölgemizin yüzölçümü olarak en geniş alana sahip ili olan Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalıştırmak üzere farklı kadrolarda personel alımı yapacaktır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Personel alımı yapacak,  yapacağı alımda çeşitli kriterlere göre değerlendirmelerden sonra bünyesinde çalıştıracağı personeli tespit edecektir. Peki Büyükşehir hangi kadrolarda personel alacak, personel alımında başvuru şartları neler olacak ve başvuru için nasıl bir iş başvuru formu doldurulması gerekecek bu detayları öğrenmek için aşağıya göz atalım.

Konya Büyükşehir Belediyesi Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapacak?

Her Büyükşehir Belediyesinde alt hizmet birimi gibi görev yapan iştirak şirketleri mevcuttur. Konya Büyükşehir Belediyesinin bünyesinde bulunan Konya Şehir Hizmetleri A.Ş. iştiraki şirket bünyesinde çalıştırılmak üzere öğrenim şartı olarak en az ilkokul mezuniyetini gerekli görerek birden fazla kadroda çok sayıda kadın ve erkek daimî personel alımı yapılacağı ilanını paylaştı. İŞKUR internet sitesinde yayınlanan personel alımı ilanında  Konya Şehir Hizmetleri A.Ş.  iştiraki şirket bünyesinde çalıştırılmak üzere farklı pozisyonlarda olmak üzere toplam  daimi personel ve işçi alımı yapılacağı ilanda yer almıştır. İŞKUR internet sitesinde yayınlanan ilana göre gerçekleştirilecek personel alımında Operatör,  İşçi, Usta ve şoför pozisyonunda çalıştırılacaktır.

Başvuru Şartları Neler?

Konya Büyükşehir Belediyesinin iştirak şirketi olan Konya Şehir Hizmetleri A.Ş.’de çalıştırılmak üzere belirli başvuru şartları istenmiştir. Bu başvuru şartlarını taşıyan başvuru sahipleri arasından personel alımı gerçekleştirilecektir.

  • Görevini yapmasına mani olabilecek, 4857 sayı ve 22/05/2003 tarihli iş kanunun ilgili maddesindeki hükümler saklı kalacak halde, akıl hastalığı bulunmaması.
  • İlgili kanun maddesinde belirtilen süre sınırları dolmuş da olsa; kasten işlenen suçlardan hapis cezasına çarptırılmış devletin güvenliğine karşı işlenmiş suçlardan mahkum edilmemiş olması.

Operatör Başvuru Şartları

Konya Büyükşehir Belediyesi İştirakinde çalıştırılacak personel alımında yer alan pozisyonlardan operatör başvuru şartları yukarıda saydığımız genel şartlara ek olarak şunlar da istenmektedir.

  • Başvuracak erkek adayların ilan tarihinde askerlikle ilişiklerinin bulunmaması,
  • İşini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi ya da kronik hastalığı olamaması,
  • Öğrenim şartı olarak ilkokul mezunu veya ilköğretim mezunu, ortaokul mezunu veya lise mezunu olması,
  • Dönüşümlü saatlerde çalışmasına mani bir durumu olmaması,
  • Konya il sınırları içinde ikamet ediyor olmak şartlarını taşıyan başvuru sahiplerinin başvuruları kabul edilip değerlendirilmeye alınacaktır.

Konya Büyükşehir Belediyesi İş Başvuru Formu

Konya Şehir Hizmetleri A.Ş. bünyesinde çalıştırılma üzere personel alımı yapılma sürecinde istenen bir belge de iş başvuru formu olup bu belgenin doğru bilgilerle eksiksiz olarak doldurulup istenilen yere teslim edilmesi gerekmektedir. Söz konusu iş başvuru formunu İŞKUR resmi internet sitesinde yer almaktadır. Tüm başvuru yapacaklara başarılar dileriz.

Konya Karatay Şehir Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu

Turizm Otel Personel Maaşları 2022-2023

TGS Personel Alımı İş İlanları ve İş Başvurusu

Ankara Esenboğa Havalimanı Personel Alımı İş İlanları ve İş Başvurusu


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir