Nüfus Müdürlüğü Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

Nüfus Müdürlüğü Saat Kaçta Açılıyor, Kapanıyor?

Çoğu vatandaşımızın şimdiye kadar en az bir kere nüfus müdürlüklerine çeşitli sebeplerden dolayı işi düşmüştür. Nüfus cüzdanının kaybedilmesi, değiştirilmesi veya yenilenmesi ile adres değişikliği veya çeşitli sebeplerden dolayı nüfus müdürlüklerine gideriz. Nüfus müdürlükleri genel itibariyle kaymakamlık binalarında bulunmaktadır. Nüfus müdürlükleri ülkemizde yer alan kamu binaları içerisinde neredeyse en kalabalık olanlardan bir tanesidir. İl ve ilçe nüfus müdürlükleri her gün binlerce kişinin işlemlerini halledebilmek adına çalışmaktadır. Peki nüfus müdürlükleri açılış saatleri ve kapanış saatleri ne zaman, sabah saat kaçta açılır, öğle tatili ne zamandır, akşam saat kaçta kapanır, saat kaça kadar açık? Nüfus müdürlüğü çalışma saatleri ve nüfus müdürlüğü mesai saatleri ve çalışma günleri hakkında detaylı bilgi haberimizin devamında yer almaktadır.

Nüfus Müdürlüğü Açılış Kapanış Saati 2021

Nüfus Müdürlüğü bazı istisnai durumlar haricinde sadece sabah 08:30’da açılmakta ve 16:30’da kapanmaktadır. Nüfus müdürlüğü öğle arası ise 12:30 ile 13:30 arasındadır.  Nüfus müdürlüğü öğle tatili arasında hizmet vermemektedir. Nüfus müdürlüğü sadece hafta içi hizmet verse de LYS, YGS, KPSS gibi çeşitli sınav dönemlerinde ve yeni kimlik başvurusu gibi dönemlerde aşırı yoğunluktan dolayı çalışma saatleri değişebilmektedir. Bu durum hakkında detaylı bilgiyi haberimiz devamında verdik.

Nüfus Müdürlüğü Sabah Saat Kaçta Açılıyor : Nüfus Müdürlükleri hafta içi her gün sabah saat 08:30’da hizmet vermeye başlarlar.

Nüfus Müdürlüğü Öğle Arası : Nüfus Müdürlükleri saat 12:30 ile 13:30 arasında öğle tatiline girerler ve bu süre zarfında hizmet vermezler.

Nüfus Müdürlüğü Akşam Saat Kaçta Kapanıyor : Nüfus Müdürlükleri akşam saat 16:30’da kapanmaktadır. Hizmet vermemektedir.

Nüfus Müdürlükleri Hafta Sonu Açık Mı : Nüfus Müdürlükleri genel itibariyle hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri hizmet vermezler. Ancak bazı dönemlerde, özellikle sınav ( YGS, LYG, SBS, KPSS, DGS … ) zamanlarında öğrencilerin kimlik yenileme veya yeniden kimlik çıkartma gibi işlemlerini sorunsuz olarak halletmeleri ve sınava girebilmeleri için sınav gününde 07:00 ile sınav saatine kadar açık durumda bulunurlar.

Nüfus Müdürlüğü Bayramda Açık Mı / Çalışıyor Mu : Nüfus Müdürlükleri, Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde kapalıdır.

Bunun dışında yeni çipli kimliklerin alınması gibi süreçlerde de nüfus müdürlüğü çalışma saatleri uzatılmaktadır. Bu dönemde de nüfus idaresi çalışma saatleri hafta içi saat 19:00’a kadar uzatılmış olup, hafta sonu da 09:00 ile 17:00 arasında hizmet vermeleri sağlanmıştır. Bu gibi durumlarda basvuruadresi.net olarak gerekli duyuruları siz değerli okurlarımız ile paylaşmaktayız. Nüfus müdürlüğü saat kaça kadar açık, ne zaman açık gibi konularda detaylı bilgiler sunduk.


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir