Polis Akademisi Başvurusu Ne Zaman? PMYO Başvuru Ne Zaman?

Polis Akademisi Başvurusu Ne Zaman?

Polis Akademisi öğrenci alacak! PMYO Sınav başvurusu ne zaman? şartlar neler 2023? Polis Akademisi başvuru 2023 ne zaman?

PMYO öğrenci alacak! PMYO giriş sınavı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru tarihleri ve sınav kılavuzu, Polis Akademisi öğrenci alımı ne zaman? Resmi Gazete’den tarih duyuruldu Polis Akademisi öğrenci alacak! 2023 yılı PMYO giriş sınavı ilanı yayınladı! Polis Akademisi Başkanlığı resmi web sayfasından açıklanan habere göre, yayımladığı ilanla Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Yüksekokullarına 2022-2023 eğitim-öğretim yılında öğrenci alacağını açıkladı. Bu alımlar için gerekli PMYO giriş sınavı başvuru şartları ve detaylarıda açıklandı. PMYO giriş sınavı başvuruları ne zaman? Lise mezunu polis alımı, Pmyo başvuru nasıl yapılır 2023? Polis Akademisi Başvurusu Ne Zaman? Kariyer fikirleri arasında polis olmayı hedefleyenlerin en merak ettiği konuyu ayrıntılarıyla ele aldık.

PMYO giriş sınavı kılavuzu ve başvuru tarihleri

2022-2023 eğitim-öğretim yılı için 2.000 erkek, 500 kadın olmak üzere toplamda  2.500 öğrenci alacağını yayınladı. Sınava girmek isteyen adayların başvurmak için http://www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile başvuruda bulunabilecekler. Polis Meslek Yüksekokullarında eğitim alan ve eğitimlerinde başarılı adayların polis memuru atamaları yapılacağı da bildirildi. Başvuru şartları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Pmyo kaç puan? Polislik için TYT kaç puan?

PMYO  alımları, YKS birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) puanı sonuşlarına göre belirlenmektedir. Buna göre PMYO taban puanları 2023 yılında 250 olarak belirlendi.

PMYOdan mezun olunca ne olur?

(PMYO), iki yıllık eğitim-öğretim sonunda öğrencilerini polis memuru yetiştiren Polis Akademisidir. PMYO okullarından mezun olanlar önlisans mezunu sayılırlar. Eğitime hak kazananlar, yatılı olarak eğitim alacaklardır. PMYO Yatılı zorunlu mu? Eğitime hak kazananlar, yatılı olarak eğitim alacaklardır. PMYO 2 Yıl yatılı eğitim vermektedir.

PMYO BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

-TC vatandaşı olmak.
-Lise ve dengi mezunu olmak,
-ÖSYM tarafından yapılan 2023 YKS – TYT puan türünden en az (250.000) ham taban puan ve üzeri puan alanlar,
şehit ve vazife malulü olanların eş ve çocuklarından ise 2023 yılı YKS – TYT puan türünden en az (200.000) ham taban puan ve üzeri puan almak
-18 yaşını tamamlamış olmak
-Bayanlar 162 cm. erkekler 167 cm. kısa olmamak,
-Beden kitle indeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak,
-Sağlık durumu olarak, Sağlık Şartları Yönetmeliğindeki koşullara sahip olmak
-Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adlî veya idarî soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idarî yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak.
-26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, adayın kendisinin ve evli ise eşinin;
-Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak,
-Affa uğramış veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan dolayı mahkûm olmamak veya bu suçlardan dolayı devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak.
-Geçici kayıt tarihi itibarıyla herhangi bir siyasî partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak.h) Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,
-Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,
-Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak.
-Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.
-Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak.

PMYO GİRİŞ SINAVI BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

İnternetten başvuru yapacakların Sınav başvuru ücreti olan 150.00 TL, 13 Ağustos 2023 günü saat 09:00’dan 27 Ağustos 2023 günü saat 17:00’a kadar Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “2023 Yılı PMYO Giriş Sınavı” isimli hesabına yatırılacaktır. Başvuru ödeme işlemleri yanlız Halkbank şubelerinden, ATM’lerinden ve internet bankacılığından yapılacaktır.

UYARI: ŞEHİT, VAZİFE MALULÜ OLAN KİŞİLERİN EŞ VE ÇOCUKLARI SINAV ÜCRETİ ÖDEMEYECKLERDİR.

UYARI: KENDİ ADLARINA T.C. KİMLİK NUMARASI İLE BİRLİKTE, 2023 YILI POLİS MESLEK YÜKSEKOKULLARI (PMYO) GİRİŞ SINAVI İÇİN ÖDEME YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.

POLİS MESLEK YÜKSEKOKULLARI ADAY BAŞVURU, SEÇME ve DEĞERLENDİRME SINAVI KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ.

Polis Akademisi Başvurusu Ne Zaman?

TBMM İş İlanları ve İş Başvurusu Formu

Bedelli Askerlik Başvurusu 2023

Bekçi Nedir, Nasıl Olunur??, Görevleri Nelerdir?

Bekçi Alımı Olacak mı? Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Finlandiya Güncel İş İlanları ve İş Başvurusu


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir