Valilik Çalışma, Mesai Saatleri 2022 | Güncel Açılış, Kapanış Saatleri

Valilik Çalışma ve Mesai Saatleri

Her ilin idari amirinin bulunduğu ve o ilin önemli birçok işleminin yapıldığı devlet kurumu olan valilik çalışma saatleri birçok kişi tarafından merak ediliyor. Bir devlet kurumu olmasına rağmen 8-5 kavramının dışında hizmet veren valiliklerde mesai saatleri 08:30’da başlayıp 17:30 da bitmektedir. Bu mesai saatleri dışında gidenlere herhangi bir hizmet vermeyen valilik resmi bir yer olmasından dolayı çalışma saatleri kavramına oldukça büyük önem verilen bir kurumdur.

Valilik Çalışma Saatleri 2022

Valiliklerin çalışma saatleri, diğer kamu kurumlarının çalışma ve mesai saatleri ile genel olarak aynıdır. Belirlenen saatlere göre, valilikler sabah saat 08:30‘da açılmakta olup, akşam saat 17:30‘a kadar açık durumdadırlar.

Valilik Sabah Saat Kaçta Açılıyor : Valilikler sabah saat 08:30’da açılmaktadırlar.

Valilik Akşam Saat Kaçta Kapanıyor : Valilikler akşam saat 17:30’a kadar açık durumdadırlar.

Valilik Hafta Sonu Açık Mı / Çalışıyor Mu : Valilikler hafta sonu genel itibariyle hizmet vermemektedir. Cumartesi ve Pazar günlerinde kapalıdır. Açık değildir.

Valilik Bayramda Açık Mı, Kapalı Mı : Valilikler Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda kapalıdırlar hizmet vermemektedir. Arefe gününde ise valilikler öğlene kadar hizmet verir yani açıktırlar. Bunun dışında 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde de valilikler kapalıdır.

Bu yazımızda Valilik çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler sunduk. Diğer firmaların mesai saatleri haberlerine göz atmak için TIKLAYIN!


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir