WhatsApp Web nasıl kullanılır? WhatsApp Web nedir?

WhatsApp Web nasıl kullanılır?

WhatsApp Web nasıl kullanılır? Whatsapp Web görüntülü arama!

Tüm dünyanın belkide en fazla kullanıcısına sahip mesajlaşma ağı olan WhatsApp’ın web sürümü 2015 yılından beridir kullanılmaktadır. Peki, WhatsApp Web nedir? WhatsApp Web nasıl kullanılır? WhatsApp Web, 2015 Ocak’dan beridir hayatımızda önemli bir yer edinmiştir. WhatsApp kullanıcılarının mesajlarını masaüstü yada dizüstü bilgisayarlarından kolaylıkla kullanabilmelerini sağlayan bir uygulama servisidir. Fakat bir çok kullanıcı bu servisi nasıl kullanacağını bilmemektedir. WhatsApp Web her geçen gün kullanıcı sayısını arttırsa bile pek çok kişi “WhatsApp Web nasıl kullanılır?” sorusuna yanıt arıyor. WhatsApp Web nedir? WhatsApp Web nasıl kullanılır? sorularını yanıtlamaya çalıştık.

WhatsApp Web nedir?

İsminden anlaşıldığı gibi WhatsApp uygulamasını bilgisayarınızda da kullanabilmenizi sağlayan WhatsApp Web kullanıcılarına mesajları bilgisayardan cevaplamalarına imkan tanımaktadır. WhatsApp Web üzerinden mesaj göndermek yada gelenleri görmek için her defasında telefonunuza bakmanıza gerek kalmıyor. Bilgisayarınızın ekranına düşen mesajları kolayca yanıtlayabilmenizi sağlıyor.Ayrıca her türlü gönderimide bilgisayarınızdan çok kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz. Resim, video, ses kaydı vs. gibi gönderimlerin her birini WhatsApp Web üzerinden kolayca yapabiliyorsunuz. WhatsApp Web’in avantajlardan bahsedecek olursak elbette en başta zaman sıralanabilmektedir. Bilgisayarınızın ekranına düşen mesajları kolayca yanıtlayabilmenizi sağlıyor. En Çok Kazandıran Youtube İçerikleri

WhatsApp Web masaüstü nasıl kullanılır?

WhatsApp Web’i bilgisayarınızdan kullanabilmek için iki seçenek bulunuyor. Bunlardan ilki “www.whatsapp.com” adresine giderek buradan Mac ya da Windows için masaüstü uygulamasını bilgisayarınıza indirmeniz. Kısa bir sürede indirilebilen uygulamanın kurulumuna tıklayarak WhatsApp Web’i masaüstünüze kurabiliyorsunuz. Sonrasında kurulumun ardından QR kodu telefonunuzdaki  WhatsApp uygulamasından eşleştirerek tanıtarak uygulamayı kullanmaya başlıyorsunuz.

İkinci bir seçenekteyse web.whatsapp.com web adresine girerek, mobil WhatsApp uygulamanıza barkod QR kodu tanıtıyorsunuz. Böylelikle WhatsApp Web uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.
Bilgisayarınızda https://web.whatsapp.com adresini açın.
Telefonunuzda WhatsApp’ı açın.
Android’li telefonlarda Sohbet ekranındayken Menü > WhatsApp Web yolunu izleyin.
Telefonun kamerasını bilgisayarınızın ekranına yönlendirerek QR kodunu okutun.
iPhone’da Ayarlar > WhatsApp Web’e dokunun.
Windows Phone’da ve Nokia S60’ta Menü > WhatsApp Web yolunu izleyin.

QR Kod Nasıl Tanıtılır?

Bunun için WhatsApp mobil uygulamasına girin. Ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun ve açılan bölümde WhatsApp Web’i seçin. Ardından kameranız yardımı ile QR kodu tarayarak tanıtın. İşleminiz tamamlanıştır. WhatsApp Web, telefonla entegre çalıştığından dolayı telefonunuzun internet bağlantısı açık olması gerekmektedir. WhatsApp’ı hangi bilgisayarlarınızla bağladığınıza telefonda WhatsApp Web ekranından göz atabilir, dilediğiniz bağlantıları sonlandırabilirsiniz. Bilgisayarınıza sizden hariç kişiler ulaşabiliyorsa ve WhatsApp’tan çıkış yapmayı unuttuysanız, bu seçeneği kullanarak erişimi kaldırabilirsiniz.

En Çok Kazandıran Youtube İçerikleri

AİS-ÖSYM Aday Şifresi Nedir, Nasıl Alınır?

Üniversite Taban Puanları 2021

Özel Üniversite Fiyatları Ne Kadar?


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir