YÖK Atlas Tercih Robotu 2022

YÖK Atlas Tercih İşlemleri Nasıl Yapılır?

Üniversite tercih süreci başlıyor. 2022-YKS tercihleri 5-13 Ağustos’ta tamamlanacak. ÖSYM Başkanından yapılacak açıklamaya göre “Adaylarımızın tercihler başlamadan önce daha sağlıklı bir değerlendirme yapmalarına İmkan vermek amacıyla 2022-YKS değerlendirme işlemlerini hızlandırarak sınav sonuçlarını ilan edilen tarihten daha erken açıkladık.” dedi. Adayları tercih sürecinde oldukça heyecanlılar. Peki YÖK Atlas nedir? İşte tercih ekranı…

YKS Tercih Robotu Ekranı-YÖK Atlas Tercih Robotu Nasıl Kullanılır?

ÖSYM  YKS sınav sonuçlarını açıkladı. 2022 YKS sınavı sonuçları sonuc.osym.gov.tr adresinden görüntülemektedir. Tercih yapacak adaylar işlemlerini YÖK Atlas programı üzerinden yapıyor. İşte YÖK Atlas tercih robotu ekranı…

YÖK Atlas Nedir? Nasıl Kullanılır? YKS puan hesaplama 2022…

YÖK Atlas tercih ekranından 2022 YKS ile öğrenci alan lisans programlarının kontenjan bilgilerine  erişilebiliyor. Geçtiğimiz yılın taban puanlarına YÖK Atlas üzerinden ulaşabilirsiniz. YÖK tarafından yayımlanan Atlas tercih robotu, ÖSYS ile öğrenci alan lisans programlarının, kontenjan, yerleşen sayısı, taban puan ve taban başarı sırası bilgilerine ulaşımında adaylara oldukça kolaylık sağlıyor. YÖK Atlas robotu ile son 3 yılın taban başarı sıralamaları, şehre, üniversite türüne, burs oranlarına, öğretim türüne göre arama yapılabiliyor. YÖK Atlas robotu, üniversiteye yerleşecek olan adayların, üniversite ve meslek tercihi esnasında bilinçli tercihler yapabilmeleri için hazırlanmıştır.

YKS 2022 Sonuç Sorgulama

ÖSYM Başkanı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “26-27 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) sonuçlarını http://sonuc.osym.gov.tr sayfamızdan açıkladık. Sonuçların tüm adaylarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını dilerim.” açıklamasında bulundu. Adaylarımız tercihlerini 6-14 Ağustos tarihleri arasında http://ais.osym.gov.trden yapacaklardır. Adaylarımıza hayırlı olmasını dilerim.”

YÖK Sınav Takvimi ÖSYM Sınav ve Sonuç Takvimi 

AİS-ÖSYM Aday Şifresi Nedir, Nasıl Alınır?

Üniversite Taban Puanları 2021

Özel Üniversite Fiyatları Ne Kadar?

Eczacılık Fakültesi Taban Puanları 2021

YÖK Atlas Lisans Tercih Sihirbazı için tıklayınız.

YÖK Atlas Önlisans Tercih Sihirbazı için tıklayınız.


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir