DGS Sınavı Ne Zaman Saat Kaçta? DGS Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

DGS Sınavı Ne Zaman Saat Kaçta – 2023

DGS Sınavı Ne Zaman Saat Kaçta? DGS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

DGS Sınavı Ne Zaman 11 Temmuz 2022-DGS sınavı için  düzenlenen sınav giriş belgeleri, adayların erişimine açıldı. Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden erişebilmek mümkün. ÖSYM tarafından yapılan,  meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programları mezunlarının lisans öğrenimine geçişi için yapılan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tarihi 3 Temmuz 2022‘de olacak.

Dikey Geçiş Sınavı – DGS Giriş Yerleri Sorgulama Ekranı

ÖSYM’nin yayınladığı duyuruda sınav giriş belgeleri adayların erişimine açıldığını bildirdi. Adaylar, sınava gireceği yer bilgisini gösteren belgelere, ÖSYM’nin ‘https://ais.osym.gov.tr/ adresinden ulaşabileceklerdir. Sınava girecek adaylar sınav giriş belgesi ve T.C. kimlik belgelerini yanında bulundurması gerekiyor.

Peki, DGS Saat Kaçta?

16 Temmuz 2023 tarihinde uygulanacak 2023-DGS  sınavı için adayların  saat 10.00’a kadar sınav binalarında olması gerekiyor. Adaylar, saat 10.00’dan sonra sınava alınmayacaktır. Sınav sonuçları 11 Ağustos‘ta açıklanacak.

Konuyla ilgili soru ve görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı Facebook ve instagram hesaplarımızdan takip ederek güncel olarak yayınladığımız personel, memur, işçi alımlarını takip edebilirsiniz ve ayrıca kamu ve özel sektördeki firmalara nasıl iş başvurusunda bulunulacağınızı da detayları ile öğrenebilirsiniz

Psikoteknik Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?

Ek Gelir İş Fikirleri

Havalimanı’nda Unutulan Eşyalar Nelerdir Nerede Satılır?


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir