Milli Savunma Bakanlığı İş İlanları ve İş Başvurusu Formu

Milli Savunma Bakanlığı İş İlanları

Milli Savunma Bakanlığı İş İlanları arasında (MSB) sözleşmeli bilişim personeli ilanlarıda yer almaktadır! Milli Savunma Bakanlığı yapılan açıklama ile duyurdu! MSB, KPSS’den min. 70 puanla sözleşmeli bilişim personeli alacak. İlan Cumhurbaşkanlığı’nın Kariyer Kapısı Kamu İş İlanları sitesinde yayınlandı. Peki, MSB personel alımı başvurusu nasıl yapılır? MSB sözleşmeli bilişim personeli alımı başvuru şartları ne? İşte MSB personel alımı ilanı ve başvuru şartları!

Milli Savunma Bakanlığı İşçi Alımı Ne Zaman?

Millî Savunma Bakanlığında istihdam edilmek üzere açıktan işçi alımı yapacaktır. Başvurular İŞKUR internet sitesi üzerinden yapılacaktır. İlanlar güncel olarak yayınlanmakta olup tarihler değişebilmektedir. İlanları güncel olarak takip ederek yayınlanan iş ilanlarının tarihlerini öğrenebilirsiniz. Milli Savunma Bakanlığı, muvazzaf subay alımı başvuru kılavuzu ilanlar yayınlandığı zaman erişime açılmaktadır.  Adaylar ön başvurularını, https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet şifreleri ile yapabileceklerdir.

Milli Savunma Bakanlığı İş İlanları
Milli Savunma Bakanlığı İş İlanları

Millî Savunma Bakanlığında oluşan personel ihtiyacı dolayısıyla çalıştırılmak üzere açıktan işçi alımı yapılacaktır. Başvurular İŞKUR internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Bir çok aday bu konuda detaylı bilgi edinmek için internette araştırma yapıyor, son zamanlarda popüler aramalar arasında yer alıyor.

Milli Savunma Bakanlığı personel alımı sonuçları açıklandı mı?

Milli Savunma Bakanlığı‘nda (MSB) istihdam edilecek personel ilanları için alınan ön başvuru sonuçlarını personeltemin.msb.gov.tr internet adresinde açıklamaktadır.

MSB işçi alımı başvurusu nasıl yapılır?

Adaylar, https://personeltemin.msb.gov.tr sitesine girerek E-devlet şifresi ile başvuru ekranını açtıktan sonra başvuru sihirbazını kullanarak ilerleyip gereken aşamaları tamamladıktan sonra ‘Tercih Yap’ ekranına yönlendirilecek ve ilgili alımı tıklayarak tercihlerini bu şekilde  yapabilecektir.

Bakanlık sürekli işçi alacak! KPSS şartı yok!

Bakanlık (MSB) açıkladı. Daimi süreli işçi alınacak. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak. Açık olan iş pozisyonlarına sözlü uygulamalı sınav yapılacak. Peki, Milli Savunma Bakanlığı işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? Milli Savunma Bakanlığı işçi alımı başvuru şartları neler? Milli Savunma Bakanlığı sürekli işçi alımı detayları!

MSB İşçi Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bakanlığın yayınladığı ilanlara yapılacak olan başvurular İŞKUR tarafından alınacaktır. Bakanlık işçi alımında açık iş pozisyonları için sözlü/uygulamalı sınav uygulayacaktır. Yönetmelik gereği kura çekimi yapılacak. Bu nedenle açık iş gücü miktarının 4 katı asil 4 katı yedek aday kura yöntemiyle belirlenecek. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylar arasından açık iş gücü miktarının 4 katı asil, 4 katı yedek aday kurayla belirlenecek.

Msb Subay Alımı 2022
Msb Subay Alımı 2022

Msb Subay Alımı 2022 Ne Zaman?

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) muvazzaf subay personeli alınacaktır. Kurum tarafından yayımlanan ilanda, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na oldukça fazla sayıda kadın ve erkek subay personeli alınacaktır. Başvuru tarihleri için ilanları güncel olarak takip etmek gerekmektedir.

Milli Savunma Bakanlığı İş Başvuru Şartları

 •  18 yaşını tamamlamak.
 • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar,
 • Devlet sırlarına karşı suçlardan mahkûm olmamak,
 • Özel kanun, mevzuatında yer alan şartları taşımak.
 • Kamusal haklarından yoksun bırakılmamış olmak.
 • Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.
 • Askerlik ile ilişiği olmamak .
 • Her aday, İŞKUR’da yayımlanan listede bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilir.
 • İŞKUR da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibariyle belirtilen bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir.
 • Talep şartlarını taşımadığı anlaşılan başvuruları idare sonlandırabilecektir.
 • Yapılacak sınavdan sonra başarılı olan adaylardan “işe alınacağı meslek kolunda”çalışmasında sakınca yoktur şeklinde SGK tarafından sağlık raporu.
 • İkamet adresi
 • İŞKUR’da ilan edilecek nihai listede yer alan adaylar sözlü sınava katılmak için İstenilen belgeleri teslim etmeleri gerekmektedir. 

MSB’YE ALIM YAPILACAK KADROLAR!

Savunma Bakanlığına alımı yapılacak olan pozisyonlar :

Kıdemli veri tabanı uzmanı Veri tabanı uzmanı Java yazılım uzmanı
Kıdemli JAVA yazılım uzmanı, Yazılım geliştirme takım lideri ve çözüm mimarı Yazılımcı
Kıdemli yazılımcı Web önyüz geliştirme uzmanı Mobil geliştirme uzmanı
Sistem uzmanı Kıdemli sistem uzmanı Yazılım analiz ve tasarım uzmanı
Yapay zekâ uzmanı Kıdemli yapay zekâ uzmanı Veri bilimi uzmanı
Yazılım uygulamaları geliştirme uzmanı Yazılım proje yöneticisi Proje yöneticisi
Ağ (network) yönetim uzmanı Linux sistem yönetim uzmanı Sızma testi uzmanı
Zararlı yazılım analiz uzmanı Siber operasyon merkezi uzmanı Kıdemli bilgi güvenliği mimarı uzmanı

Bedelli Askerlik Başvurusu 2022

TGS Personel Alımı İş İlanları ve İş Başvurusu

Pedagojik Formasyon Başvuru Şartları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı İş İlanları ve İş Başvurusu Formu

İçişleri Bakanlığı İş İlanları ve İş Başvurusu Formu


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir