Havalimanı'nda Unutulan Eşyalar Nelerdir Nerede Satılır?

Havalimanında Unutulan Eşyalar Nelerdir Nerede Satılır?

Havalimanında Unutulan Eşyalar

Bilindiği üzere her yolculukta insanlar havalimanlarında bir çok eşya unutabiliyor.Bu eşyalar arasında  bilgisayardan, gözlüğe, ayakkabıdan ve parfüme kadar birçok eşya unutulabiliyor yada faturaları bulunmayan mallar gümrükte kalabiliyor.Bu eşyalar daha sonra ne oluyor?  Nerelerde satılıyor? Havaalanlarında en çok bulunan eşyalar neler? Birlikte inceleyelim. Avrupa havalimanları yolcu sayısı olarak 23,4 milyonu aşan yolcuları ile 1. sırada olan ve Cumhuriyet tarihimizin en önemli yatırımlarından olan İstanbul Havalimanı’nda unutulan eşyalar ihale yolu ile satılıyor. Eşyaların büyük bir bölümü sıfır gibi tertemiz oluyor. Eşyalar uzun bir süre sahiplerine ulaşamazsa havalimanı yönetimi tarafından açılan ihalae ile satışa sunuluyor.

Havalimanında unutulan eşyalar neler ve nerede satılıyor?

THY’nin Bagaj Hizmetleri Yönetim Müdürlüğü kayıp eşya deposunda 1 yıl bekletilen eşyalar daha sonra açılan ihalede açık arttırma ile satılmaktadır. Kayıp eşyalar arasında telefon, tablet, kulaklık, fotoğraf makinelerive başka bir çok farklı ürünün bulunduğu  3 bine yakın elektronik parça olduğu bildirildi. Valizde taşınabilir her şey unutulmuş olabiliyor. Kablo ve diğer eşyalarla ürün sayısı 4 bin 500’ü bulmuştur. Bavul yada valizlerden çıkarılan eşyaların, ikinci el olarak Avcılar’daki mağazalarda satıldığı, burada akla gelebilecek her türlü ürünün yer aldığı bildirildi. Çanta, Bilgisayar
Müzik çalar, Gözlük, Ayakkabı, Fotoğraf makinesi, Oyuncaklar ve daha bir çok ürün satışa çıkarılıyor. Yaz aylarında kullanılan güneş gözlükleri en çok unutulan eşyaların başında yer alıyor. Havalimanı’nda Unutulan Eşyalar dinlenme yada yemek molası sonrasında masaya bırakılan gözlüğü uçağa yetişme telaşesiyle olduğu yerde bırakabiliyoruz. Bu şekilde bulunan ve sahiplerine tekrar ulaşamayan gözlükler  havalimanı tarafından açılan ihalaeyi kazanan dükkan sahibi tarafından piyasa değerinin çok altına alınıp satılabiliyor.

İstanbul Havalimanı’nda Kayıp ve Bulunan Eşya Ofisini nasıl bulabilirim? diyorsanız, detaylı bilgi için kayıp, hasarlı, eksik ve geç teslim edilen bagaj sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Konuyla ilgili soru ve görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı Facebook ve instagram hesaplarımızdan takip ederek güncel olarak yayınladığımız personel, memur, işçi alımlarını takip edebilirsiniz ve ayrıca kamu ve özel sektördeki firmalara nasıl iş başvurusunda bulunulacağınızı da detayları ile öğrenebilirsiniz.


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir