İşkur Yurtdışı İş İlanları - İŞKUR Yurtdışı İstihdam

İşkur Yurtdışı İş İlanları

Yurtdışı iş başvurusu, bir ülkenin vatandaşı olarak başka bir ülkede iş arama sürecidir. Bu süreç, ülkeye gitmeden önce iş arama sitelerinde veya direk olarak şirketlere başvuruda bulunarak başlar. Başvuru yaparken, özgeçmişinizi ve mevcut yeteneklerinizi iyi bir şekilde sunmanız gerekir. Ayrıca, yurtdışı iş başvurusunda dil bilgisi önemlidir, çünkü yabancı dil bilmeniz iş arama sürecini kolaylaştırabilir.

İşkur Yurtdışı İş İlanları, Türkiye’den işçi götürerek yabancı bir ülkede çalıştırmak isteyen firmaların işçi teminine veya yurtdışında işçi olarak çalışmak isteyenlerin yurtdışına gönderilmesine aracılık etme konusunda, İŞKUR ve İŞKUR tarafından akredite edilmiş Özel İstihdam Büroları yetkilidir.
İşkur Yurtdışı İş İlanları ile İŞKUR üzerinden Almanya‘da işçi olarak gitmek isteyenler, kuruma kayıtlı olması gerekir. Buradaki süreç de İŞKUR sadece yurt dışında faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmaların talebi olması halinde işçi göndermektedir.

İŞKUR yurtdışı iş başvurusu nasıl yapılır? İŞKUR yurtdışı personel alımı başvuru şartları neler?

İşkur Yurtdışı İş İlanları ile yurtdışında istihdam edilmek üzere iş ilanları yayınlamaktadır. Peki İŞKUR yurtdışı iş başvurusu nasıl yapılır? İŞKUR yurtdışı personel alımı başvuru şartları neler? İŞKUR yurtdışı iş başvurusu ne zaman yapılacak?

İŞKUR yurtdışı personel alımı başvuru şartları neler?

  • 18-40 yaş arası, Bay-bayan, en az lise mezunu
  • Dil sertifikası (çalışmak için gidilecek ülkeye göre değişebilir)
  • Yurt dışı çıkış yasağı olmayan

Yurt Dışında Nasıl Çalışılır? Yurt Dışında Nasıl İş Bulunur?

1) Gönüllülük Projeleriyle Başlayın.

2) Dilinizi Geliştirin.

3) Bol Bol Sertifika Alın.

4) Nasıl Çalışma İzni ve Vizesi Alabileceğinizi Öğrenin.

5) Farklı Kültürlere Açık Olun.

6) Mesleğiniz İçin En Doğru Adresi Belirleyin.

7) Doğru İlişki Ağını Kurun.

Kanada, Almanya, Finlandiya, Danimarka, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri gibi işçi açığı olan ülkeler diğer ülkelerden işçi alımı yapıyor. Geçen yıl Kanada, Almanya ve Finlandiya’daki sektörlerin açık işçi pozisyonlarının toplamda 1 milyondan fazla olduğu ifade edilmişti. İşçi alımlarıyla ilgili alım yapan ülkeler değişebilmektedir.

Yabancılar Işkur’a başvurabilir mi?

Türkiye’ de bulunan tüm yabancı uyruklu kişiler bir işverene bağlı çalışmak için; Doğrudan Hizmet Merkezinden, www.iskur.gov.tr adresi üzerinden veya en yakın İŞKUR Hizmet Merkezi’ne giderek İşkur Yurtdışı İş İlanları iş başvurusuna  ulaşabilir, İŞKUR’a kayıt yaptırabilir.

Işkur’a internetten nasıl kayıt yapılır?

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) online şubesine kayıt olmak için; * İŞKUR resmi web adresi iskur.gov.tr adresini tarayıcınızda açın.  İŞKUR web sitesinin üst menüsünün en sağında bulunan “İnternet Şubesi” seçeneğine tıklayın.  Açılan İŞKUR e-Şube sayfasında “İş Arayan” ve “İşveren” şeklinde iki bölüm bulunmaktadır. Buradan işlemlerinizi kolayca tamamlayabilirsiniz.


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir