Muhtarlık Çalışma Saatleri 2021 | Kaçta Açılıyor, Kapanıyor?

Muhtarlık Açılış, Kapanış ve Mesai Saatleri

Muhtarlık Saat Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor?

Köy veya mahalle tüzel kişiliğinde idarenin başı olan kimselere muhtar denilmektedir.  Seçmen kağıtlarının dağıtımı, çeşitli harç ve ödemelerin toplanması, cadde, sokak, meydan levhası gibi levhaların kontrolü, nüfus cüzdanını kaybeden vatandaşların bilgilerini düzenlemek, mahallelerinde muhtaç, yaşlı, sakat gibi kişilerin tespit edilmesi gibi muhtarların çeşitli görev ve yetkileri vardır. Sizler de saymış olduğumuz sebeplerden veya başka bir sebepten dolayı muhtarlığa gitmeniz gerekiyor olabilir. Bu durumda vatandaşlarımız muhtarlıklar kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor merak etmektedirler. Yazımız devamında muhtarlık ne zaman açık, muhtarlık çalışma günleri, hangi günler açık, hangi günler kapalı, mesai saatleri, muhtarlıklar kaça kadar açıkbugün muhtarlık açık mı gibi çeşitli konularda detaylı bilgiler sunduk.

Muhtar Çalışma Saatleri 2021

Muhtarlıklar hafta içi her gün sabah saat 09:00’da açılmakta ve öğle tatiline 12:00’de girmektedir. 13:00’de tekrar mesaiye başlayan muhtarlık 17:00’da tamamen kapanmaktadır. Aşağıda merak edilen bazı soruların cevaplarını sizler için yanıtladık.

Muhtarlık Saat Kaçta Açılıyor : Muhtarlık hafta içi her sabah 09:00’da açılmakta ve vatandaşlara hizmet vermeye başlamaktadır.

Muhtarlık Öğle Tatili Arası Ne Zaman : Muhtarlıklar genel itibariyle saat 12:00 ile 13:00 arasında öğle tatili arasına girerler ve kapalıdırlar.

Muhtarlık Saat Kaçta Kapanıyor : Mahalle Muhtarlıkları saat 17:00’de kapanmaktadır. Hizmet vermemektedir.

Muhtarlık Hafta Sonu Açık Mı : Birçok kişi tarafından Muhtarlıklar Cumartesi ve pazar açık mı sorusu merak edilmekte. Muhtarlıklar genel itibariyle Cumartesi ve Pazar yani hafta sonu kapalıdır. Ancak bazı muhtarlar Cumartesi günü de hizmet verirler. Acil işlemleriniz için mahalle muhtarının telefon numarasını alarak, şayet muhtarlık binasında yoksa bile aramanız durumunda işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Muhtarlık Bayramda Açık Mı : Muhtarlıklar Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve ayrıca 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos, 1 Ocak ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde kapalıdır.

Muhtarlıklar genel itibariyle en esnek çalışma saatleri olan kamu kurumlarıdır. Devlet dairelerinde muhtarların işi çıktığında veya başka herhangi bir sebepten dolayı muhtarlık çalışma saatleri ve mesai saatleri içerisinde kapalı olabiliyor. Bu durumlarda zaman kaybı yaşamamak için muhtarlarımızın iletişim adresini almanızı önermekteyiz. Muhtarlık çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi bizlere iletebilirsiniz.


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir