Bayilik Veren Marketler ve Franchise Veren Firmalar Ek İş İlanları

Bayilik Veren Firmalar Ek İş İlanları

Bayilik Veren Marketler ve Franchise Maliyetleri

Bayilik Veren Marketler firmalar günümüzde market bayiliği veren birçok firma bulunmaktadır. Market bayiliği almak ve işletmek için firmalar tarafından belirlenen bazı şartların sağlanması gerekmektedir. Firmalar hakkında gerekli bilgileri hemen öğrenerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Kendi işini kurmak isteyenler için her gün yeni iş fikirleri eklenmektedir. Kendi işini açmayı düşünenler için küçük bir kafeden süpermarketlere kadar birçok iş fikri var. İster bu pazarları kendiniz için sıfırdan kurabilir, isterseniz de haberimizde size vereceğimiz market franchise veren firmalar aracılığı franchising sistemi ile franchise alabilirsiniz.

—– TÜM EK İŞ İLANLARI BURADA ———

Sıfırdan Pazara Başlamak İle Franchise Almak Arasındaki Farklar

Sıfırdan bir işletme açarak yeni bir müşteri tabanına ulaşmak biraz zaman alabilir. Ancak mevcut bir Bayilik Veren Marketler aracılığıyla aldığınızda, hazır bir müşteri kitlesi ve bilinen ürünlerle başlama fırsatınız olacaktır. Müşteri kazanmak için çok fazla çaba harcamanıza gerek yok. ŞOK, Bim, A101 gibi kurumsal marketlerde bayilik bulunmamaktadır. Bu pazarlar için sadece mevcut bir mağazayı kiralayabilirsiniz. Bayilik veren firmalar hakkında detaylı bilgiye sahibiz.

Bayilik Veren Marketler Sisteminin Avantajları

 • Mevcut Bir Pazarın Bayiliğini Alırsanız;
 • Ürünler, bayiliği aldığınız firmadan veya mevcut tedarikçilerden gelmektedir.
 • Bilinen ürün ve bilinen yerler olduğu için tekrar bir çaba sarf etmenize gerek kalmayacaktır.
 • Mevcut müşteri tabanı ile 1-0 önde başlayacaksınız.
 • Bayilik firmaları genellikle tüm dekorasyonu kendileri üstlenirler. Her mekan için sabit süslemeler vardır.
 • Dekorasyon, tabela ve reklam gibi unsurlarda destek sağlanmaktadır. Depozitonuz sabitlenecektir.
 • Bayi firmalar tarafından gerekli eğitimler verilmektedir.

Sıfırdan bir market açarsanız;

 • Sıfırdan ürünler için toptancılar ve tedarikçiler edinmelisiniz.
 • Pazarı tanıtmak ve bilinen bir yer haline getirmek için ekstra çaba göstermeniz gerekecek.
 • Sıfırdan bir müşteri tabanı kazanmak için zaman harcayacaksınız.
 • Mağaza kurulumu için sıfırdan dekorasyon yapmanız gerekecek.

Mağaza dekorasyonu, tabela gibi harcamalar için harcayacağınız maliyet daha fazla olacaktır. Paranın nereye harcandığını anlayamayabilirsiniz. Piyasa yönetimi ve finans hakkında yalnızca kulaktan dolma bilgilerle başlarsınız.

Bayilik Veren Marketler 2022

Mevcut bazı marketler, girişimci ruha sahip olan ve kendi işini kurmak isteyen girişimcilere isimlerini duyurmak, halka daha fazla hizmet vermek ve şube sayısını artırmak amacıyla istihdam ve bayilik sağlamaktadır. Girişimciler dışında pazarlara girecek olanlar da dahil olmak üzere birçok vatandaşın elini tutuyor. Firmaların belirli koşullar ve uygun fiyatlar karşılığında kendi işlerini kurmalarına yardımcı olur. Birikmiş sermayeniz varsa, bu fırsatlardan yararlanmanın şimdi tam zamanı. Franchise veren firmalardan franchise almak isteyen girişimciler için firmaların koşulları hakkında bilgi vereceğiz.

Seç Market Bayilik

SEÇ market, Yıldız Holding bünyesinde yer alan Bizim Toptan Satış Mağazaları’nın ortağı olarak çalışmalar ve faaliyetler yürütmektedir. Bu iki şirket arasında karşılıklı ticaret ortaklığı bulunmaktadır. SEÇ Market, Bizim Toptan Marketlerin bir franchise’ıdır. Toptancılığın öncüsü olan Bizim Toptan Mağazaları ve Şok marketler zinciri SEÇ Market’in tek tedarikçisidir. SEÇ Market oldukça büyümüş ve birçok il ve ilçeye bayilikler vermektedir.

Türkiye’nin birçok ilinde 1.000’e yakın bayisi bulunmaktadır. Esnafı gözeten güvenli bir ortaklık için iş teklifi sunan Seç Market, zamanla değişime ayak uyduramayanların ortadan kaybolduğu bir pazarda bayilik vermeye devam ediyor. Seç market bayilik modeli, iş ortaklarına sürdürülebilir kâr, güvenli ticaret ve güçlü bir tedarik zinciri sağlar.

Seç Market Bayilik Koşulları Nelerdir?

Bayilik Veren Marketler arasında SEÇ Market firmalarından bayilik alma şartları ve başvuru için uyulması gereken sıra aşağıdaki gibidir;

Seç Market şirketleri, bu işe giriş için belirli bir süre telif ücreti veya herhangi bir katkı payı ücreti almamaktadır. Mekan seçimi için firma tarafından belirlenen şartlar; İnsan trafiğinin yoğun olduğu yerlerde otopark girişi ve düz yerleri tercih etmektedir. Dükkan büyüklüğü olarak 150-250 m2 alan gerekmektedir.

Firmanın bu iş için aradığı kriterler arasında işletme sahibi olacak kişinin girişimci ruha sahip olması, ekip çalışmasına yatkın olması, yeterli sermayeye sahip olması, finans alanında bilgi sahibi olması, liderlik vasıflarına sahip olması ve lekesiz olması gerekmektedir. ticari işlerle uğraşma konusundaki geçmiş sicili hakkında.

Mağazanın kurulumu için sağlanan desteğe ürünleri yerleştirmek için mağazaya bir destek ekibi gönderilir. Pazarın ürün tanıtımına yönelik afiş, insert ve broşürlerin işlem ücretlerinden işletme sahipleri sorumlu değildir. Firmadan düzenli olarak tüm bayilere ücretsiz olarak gönderilir.

Gelen ürünler için işletme sahibinin herhangi bir şey yapmasına gerek yoktur. Firma ürünleri bayilerin kapılarına kadar göndermektedir.

Bayi sahipleri, sipariş işlemleri için firmadan verilen şifre ile SEÇ Market Portalı üzerinden sipariş verebilecekler. Reklam ve tabela gibi mağaza ekipmanları firma tarafından ücretsiz olarak gönderilir. Harici yani dışarıdan satın alınan ürün grupları; ekmek, gazete, meyve, sebze, kredi. Şirket, işletme sahipleriyle 3 yıllık bir sözleşme yapar.

Seç Market Bayilik Kar Marjı Ne Kadardır?

Seç Market, bayilik bedeli için herhangi bir ücret ve katılım ücreti talep etmemektedir. Ancak bir market bayiliği için ortalama 50.000 TL ile 100.000 TL arasında bir sermayeye ihtiyacınız olacaktır. Bayilik için gereken sermaye miktarı mağazanızın konumuna göre değişiklik gösterecektir. Girişimcilerin lokasyon, dekorasyon, personel, ürün ve elektrik gibi ekstra işlemler için harcayacakları miktar değişeceğinden maliyetler 2-3 kata kadar çıkmaktadır.

Seç Market ile kazanacağınız cirolar değişiklik gösterecektir. Buna göre kar marjı oranınız diğer şubelerden farklı olabilir. Bu nedenle aylık ve yıllık bazda kar miktarını belirlemek sağlıklı olmayacaktır. Ancak Select marketin ortalama kar marjı oranı %25 desek bile bu her ürün için geçerli olmayacak yani %1 kar marjı olan ürünleri bile satmış olacaksınız. Dolayısıyla kar oranınız ve kazancınız değişecektir. Müşterilerinizden alacağınız ödeme şekli de kar oranlarınızı arttırabilir. Açılan manav, şarküteri ve marketlere Kosgeb desteği verilmektedir. İçeriğimizde nasıl başvurulacağına dair detaylı bilgiler var.

Ekomini Market Bayilik Fiyatı Nedir?

2012 yılında kurulmuş ve birçok ilde hızla büyümüş ve 76 ilde 942 bayiye ulaşmıştır. Franchise ücretlerinin 50.000 TL ile 60.000 TL arasında değiştiği bilinmektedir. Ancak net fiyat bilgisini firmadan alabilirsiniz. Ekomini Market tanınmış bir şirkettir. Bu firma sadece bayilikler vererek ve işyerine giderek işletme sahiplerine bayilik vermemektedir. Bayi olmanın yanı sıra ürün gruplarında ve mağaza dekorasyonunda da işletmecilerin yanında yer almaktadır.

Ucz Market Bayiliği

2014 yılında Ciner Holding’den Yıldız Holding’e devredilen bu market zinciri, Bizim Toptan Marketler üzerinden bayilik imkanı sunmaktadır. Hali hazırda 2000 bayisi bulunan Ucz Marketler, bayilik vermeye devam ederek 5000’e yükseldi. UCZ Market de diğer iki market gibi tam istihdam ve iş sahibi olmak isteyenlere bayilikler vererek iyi fırsatlar sağladı. Ancak UCZ piyasası günümüzde franchise vermemektedir.

Hakmar Bayilik Şartları Nelerdir?

Hakmak marketler zincirinden bayilik almak isteyenler 0216 307 44 40 numaralı telefonu arayarak Hakmar yetkilileri ile görüşebilirler. Ancak yaptığımız araştırma ve yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamalar sonucunda Hakmar franchise vermiyor. Ayrıca şirketin resmi sayfasındaki kiralık mağaza bildirim sekmesinde kendinize ait mağazalarınız varsa, bildirim yaparak onları kiralayabilirsiniz .

CarrefourSA Bayilik Şartları Bayilik Başvurusu

CarrefourSA bayilik veren süpermarket zinciridir. CarrefourSA franchise alabilmek için bir çok neden sıralamak mümkün. Hazır müşteri tanınmış sektör ve güvenilir markalar.

 1. CarrefourSA Avrupa’nın öncü perakende market firmasıdır
 2. CarrefourSA markasının kendine özel ürettirdiği ürünlerin satışını yapmak mümkün
 3. Sabancı Holding ile Carrefour birlikteliğinin gücüyle yola çıkmış olursunuz
 4. CarrefourSA Süper ve CarrefourSA Mini farklı konseptler sunmaktadır.

CarrefourSA Franchise Bedeli

 • CarrefourSA Mini: M2 hesabına 2.500 TL – 4.000 TL değişebilmektedir. Ortalama  500 bin TL ile 750 bin TL arasıdır.
 • CarrefourSA Süper: M2 hesabına 2.000 TL – 3.000 TL değişebilmektedir. Ortalama 750 bin TL ile 1,250 Milyon TL arasıdır.

Getir Bayilik

Getir bayilik almak market bayiliğine benzemektedir. Yatırım yapmak ve yenilikçi girişimler hedefleyenler için Getir bayilik modelini de oldukça avantajlı olabilmektedir. Bayilik veren marketler arasında Getir de bulunmaktadır.

Getir Bayilik Şartları Franchise Bedeli

 • Getir deposu açmak için İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli gibi şehirlerde olunması
 • En az 500 bin TL bütçe
 • Temiz ticari sicil
 • Temiz adli sicil
 • Vizyoner bir kişiliğe sahip olmak. Getir franchise bedeli 500 bin TL- 750 bin TL arasındadır.

Migros Bayilik Veriyor Mu? Franchise veriyor mu? Migros bayilik veriyor mu? Sorusu Migros dışarıya franchise vermeyen bir markadır.

BİM Bayilik Veriyor Mu? Franchise veriyor mu? BİM şubelerini kendi açmaktadır ve bayilik vermemektedir.

ŞOK Bayilik Veriyor Mu? Franchise veriyor mu? ŞOK marketler zinciri franchise vermemektedir.

A101 Bayilik Veriyor Mu? A101 Franchise veriyor mu? A101 Marketler şubelerini kendi açmaktadır ve franchise vermemektedir.

Tarım Kredi Kooperatifi Market Bayilik Veriyor Mu? Franchise veriyor mu? Tarım Kredi Kooperatifi Market şubelerini kendi açmaktadır ve franchise vermemektedir.

UCZ Market Bayilik Veriyor Mu? Franchise veriyor mu?  UCZ Market ŞOK Marketlerin bünyesinede ve bayilik vermemektedir.

Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar

Tepeçay

Çaytaze Çay

Tudors Gömlek

Marmara Mantar

Flames Pizza

Arsamiea Çiğköfte

Metal Box (%3 reklam ücreti)

Köftey’s Köfte

Sena Stone

Lezizhan Çiğköfte

By Dado Tantuni

Franchising veren kahve firmaları;

Ganitto Coffee: 50.000 TL isim hakkı.

Systa Kahve: 100.000 TL

Çıtır Kahve: 12.000 TL-150.000 TL

Şehri Aziz Dibek Kahvesi: m2 başına 1.500 TL

Kahveci Efendi

Kavrulmuş İstanbul Kahve Satışı

Ayneş Kahve

Osso Kahve

Almanya’dan Türkiye’ye Bayilik Veren Firmalar

Almanya’da birçok Türk markası vardır. Almanya’da iş kurmak için bayilik veren firmalar!

 • Haremlique İstanbul Ofis
 • Selamlıque Türk Kahvesi
 • Dry Clean Express
 • AVVA
 • Kasap Döner
 • Simit Sarayı
 • Yogolat Frozen Yoğurt
 • Göçmen Börekçisi
 • Damat Tween
 • Doğtaş
 • Gönül Kahvesi
 • Köşebaşı
 • Döner Stop
 • Büyük Şefler 
 • Doğa Mangal
 • Next Accessory
 • Hatay Döner
 • Cellini

30.000 Bin TL’ye Bayilik Veren Firmalar

Tatlıses çiğ köfte
Oses Çiğköfte
Battalbey çiğköfte
Choco Bons Waffle
Yemeksepeti, banabi franchise çok merak edilen konular arasında yakında bununla ilgili bir makale yayınlayacağız.

Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir