Bilkent Üniversitesi Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Bilkent Üniversitesi Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Bilkent Üniversitesi Bursluluk Sınavı Başvurusu 

Bilkent Üniversitesi bursluluk sınavı başvurusu  yapmak için birinci dönemde ilk kayıt dönemi ardından duyuruları takip etmeniz gerekmektedir. Bilkent Üniversitesi bursluluk sınavı başvurusu  burs türlerine göre değişen biçimde gerçekleşmektedir. Bilkent kapsamlı burs kaç TL?Bilkent yuzde 50 burs ne kadar? Bilkent Yüksek Lisans bursu ne kadar? Bilkent Kapsamlı burs nasıl alınır? 50 bursu tam burs yapmak Bilkent ilk 100 Bursu Bilkent burs kaç sene? gibi sorular araştırılmaktadır. Burs dönemi üniversite resmi sitesinden ve bazı haber kanallarından takip edilebilir.

Bilkent Üni Bursluluk Sınavı

Bursluluk sınavları dönem başlarında yapıldıktan sonra iki bölümde verilmektedir.  İstisna durumlar olduğunda okulun sayfasından takip edilmektedir. Başarıyla sınavı sonlandıran adaylar okulun burslarından faydalanarak sürece devam etmektedir.

  • Tam bursa hak kazanan öğrenciler belirtilen maksimum süre içerisinde bir eğitim öğretim ücreti ödememektedir.
  • Kapsamlı burs, üniversiteye kayıt sırasında puan türünde elde edilen başarıyla sağlanabilmektedir. Yabancı dil puan türünde 250 ve üzeri sonuç alanlar için kapsamlı bursa yükselen bir durum vardır. Öncelikle tam bursa yerleşim sağlanması gerekir.
  • %50 burs türünde indirim tüm eğitim giderlerinin yarısı kadardır.Bu bursa hak kazanan öğrenciler üstün başarı bursu da alabilmektedir. Üstün başarı bursu almak için 4,00 puan üzerinden en az 3,30 almak gerekmektedir.
  • Bilkent Üniversitesi bursluluk sınavı 2022 ne zaman sorusu yetenek bursu almak isteyenler için ayrıca önemlidir. Yetenek sınavları normal kayıt dönemlerinden ayrı yapıldığı için üstün başarı gösteren öğrencilere de ayrıca burs sağlanmaktadır.
  • Burs başvurusu yapan ve hak kazanan öğrencilerin bursu sürdürmesi için okula ve derslerindeki başarıya da devam etmesi gerekmektedir.

Bilkent Bursluluk Sınavına Nasıl Girilir? 

Bilkent hazırlık sınavına girişler binlerce öğrenciyi yakından ilgilendirmektedir. Üniversitenin yarısından fazlası burslu kapsamda okuluna devam etmekte ve her sene yeni burslu öğrenciler eklenmektedir.

  • Lisans öğrencilerinin başvurularında bölüm ve burs olanakları değişebilmektedir. Başvuru esnasında ne istendiği ayrıntılı bir şekilde hazırlanarak teslim edilmelidir.
  • bilkent.edu.tr/www/burslar sayfasında yer alan detayları takip edebilirsiniz. Bilkent Üniversitesi’nin ana sayfasında yer alan güncel akademik takvim duyuruları mutlaka izlenmelidir.

Bilkent burs sınavına nasıl girilir sorusu üniversite sitesinden takiple, ÖSYM kanallarından burs başvuru dönemleriyle yanıtlanabilir. ÖSYM takvimini takip edenler için bu alanın da bazı dönemler değişikliğe uğradığını belirtmek gerekmektedir. ÖSYM takvimi, üniversite takvimi güncellenmektedir.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Koç Üniversitesi Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Sabancı Üniversitesi Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Çankaya Vakıf Üniversitesi Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Okyanus Koleji Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

TED Koleji Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

İELEV Okulları Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Mef Okulları Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Bahçeşehir Koleji Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Bilfen Okulları Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir