Çankaya Vakıf Üniversitesi Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Çankaya Vakıf Üniversitesi Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Çankaya Vakıf Üniversitesi Bursluluk Sınavı 

Çankaya  n başvurusu için kurum beklentilerine göre alımlar yapılmaktadır. Burs genel yönetmeliğine göre işlemler devam etmektedir. Çankaya Vakıf Üniversitesi bursluluk sınavı başvurusu  için birinci kayıt döneminin ilk zamanlarını dikkate alabilirsiniz. Net tarih için okul resmi sayfasına bakarak işlem yapabilirsiniz.

Çankaya Vakıf Üniversitesi Bursluluk Sınavı 2022 Ne Zaman? 

Çankaya Vakıf Üniversitesi bursluluk sınavı 2022 ne zaman sorusu için kaydınızı burslu olarak yaptırmadıysanız, 2022 Ekim dönemi gibi olmaktadır. Kurumun kendi duyurularına göre güncel ve net bilgi alınması makul olacaktır.

  • ÖSYM tarafından yapılan üniversiteye giriş sınavında burslu olarak okulu kazanan öğrenciler kesintiye uğramamaktadır. Burs haklarını tüm süre boyunca kullanmaktadır. Bursların türüne göre devam edeceği koşullar değişmektedir.
  • Üstün başarı bursu programına kabul edilen öğrenciler genel not ortalaması düştüğünde burs alma hakkından mahrum kalmaktadır. Genel not ortalaması 4,00 üzerinden 3,30 ve üzeri olması gerekmektedir.  Bu burs türünde İngilizce hazırlık dönemi için ödeme olmamaktadır.
  • Yurt bursu için başvuru yapan öğrenciler yabancı dil puanı gibi kriterlere göre yerleştirilmektedir. ÖSYM sınavıyla bursu kazanan öğrenciler ve diğer koşullardaki öğrenciler için verilen imkanlar değişmektedir. Konaklama ve yemek artısı detayları hakkında bilgi alınmalıdır.
  • Sporcu bursu kapsamında, son dört sene başarısı belgelenen sporculara ödemeler gerçekleşmektedir. İngilizce hazırlık dönemi bu bursa dahil edilmektedir. Yüzde yüz tam burs verilmiş olmaktadır.
  • Bilim bursu kapsamında TÜBİTAK tarafından başarı koşullarına göre burs verilmektedir. Bilim müsabakalarında altın madalya alanlar, gümüş ve bronz madalya alanlara farklı miktarda burs verilmektedir.

Çankaya Vakıf Üniversitesi Burs Sınavına Nasıl Girilir? 

Çankaya Vakıf Üniversitesi aday.cankaya.edu.tr/burslar.php adresinde, bursluluk sınavına dair bilgilendirme yapılmaktadır. ÖSYM harici sınav bilgilendirmesini kurum sayfasından 2022 yeni kayıt dönemi ardından takip etmelisiniz.

Bursluluk sınavına nasıl girilir sorusu için öğrencilerden istenen belgelerin tam olması gerekmektedir. Burs oranlarının hangi durumlarda iptal olacağı yönetmelik kapsamında belirlenmektedir. Üniversite burs yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre bir yerde çalışmakta ve düzenli gelir almakta olan öğrencilere burs verilmemektedir. 2022 senesi güncel yönetmelik hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

Bilkent Üniversitesi Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

İELEV Okulları Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Koç Üniversitesi Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

İBB Burs Başvurusu Ne Zaman Burs Ne Kadar, Kaç TL?

Anadolu Üniversitesi İş İlanları ve İş Başvuru Formu

Koç Üniversitesi Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu

Gebze Teknik Üniversitesi İş İlanları ve Güncel İş Başvurusu Formu

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İş İlanları ve İş Başvuru Formu

Bahçeşehir Üniversitesi İş İlanları ve İş Başvuru Formu

Okyanus Koleji Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Bursluluk Sınavı Başvurusu Ne Zaman?


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir