Katar, Finlandiya, Kanada Vasıflı Vasıfsız İşçi Alımı İlanları

Katar, Finlandiya, Kanada Vasıflı Vasıfsız İşçi Alımı İlanları

Katar, Finlandiya, Kanada İşçi Alımı

Milyonlarca İşçi Alımı Olacak, Yurt dışında özelliklede Avrupa ülkelerinde işçi açığı sorun olmaktadır. Bu sebeple bir çok ülke işçi alım ilanları vermektedir. Katar Finlandiya Kanada İşçi Alımı ülkelerinden işçi alımı haberleri gelmeye devam ediyor..

Katar Finlandiya Kanada İşçi Alımı yapılan ülkeler arasında en çok tercih edilen ülkelerde işçi alımı başlıyor. Yurtdışında çalışma hedefi olanlar için vasıflı yada vasıfsız işçi alımı fırsatı! 4.200 dolar aylık maaşla çalışma imkanı! Yurtdışında çalışma hedefi olanlara müjde…

Ekonomi gündeminde yer alan önemli balıklardan biride 4.200 dolar maaş ile iş fırsatı oldu. Para kazanmak ve de yurt dışında kariyer yapmak isteyen vasıflı yada vasıfsız işçi alacak olan ülkeler hangileri, çalışma şartları ve koşulları nelerdir.

Hangi Ülkeler Vasıflı, Vasıfsız İşçi Alımı Yapacak

Yurt dışında kariyer hedefi olan vatandaşlar ülkelerin işçi alımı ilanlarını yakından takip ediyor. Katar, Finlandiya, Kanada ve İngiltere vasıflı, vasıfsız işçi alımı gündemde yoğun ilgi gördü ve 4.200 dolar maaş ile iş fırsatını yakalamak isteyenler hemen detayları araştırmaya başladı. Finlandiyanın alım yapmak istediği işçi sayısı yaklaşık 30 bin civarında.

Oldukça çeşitli bir çok sektörde Dolar, Euro, Sterlin gibi para birimleriyle ödeme yapan ülkeler yapılan ilanlarla işçi alacaklarını duyurdu. Yurt dışında çalışarak refah düzeyinde para kazanmak isteyenler için yapılması gerekenleri toparladık.

İngiltere Geçici Vizeyle İşçi Alımı Yapacak

Yaklaşık olarak 10 bin 500 işçi için geçici vize uygulanacağını duyuran ingiltere,  5 bin tır şoförü ve 5 bin 500 tavukçuluk sektörü çalışanını işe alacağını açıkladı. İşçilere minimum 2300maaş verilecek. Finlandiya iş başvuruları ise ülkedeki istihdam sağlayan şirketler üzerinden yapılacak. Tır sürücülerinin maaşı yıllık olarak 19 bin – 24 bin sterlin aralığında değişiklik gösterebilecek.

Cat C + E lisansına sahip olan şoförler 3 bin 500 kilogram üzerindeki ağır yük araçlarını kullanabilecekler. Sonra Ağır Yük Vasıtası (Heavy Goods Vehicle – HGV) belgesine sahip olunması gerekmektedir. Araşlara göre kullanılacak belgelerde değişmektedir. Bu sebeple en az 18 yaşından büyük olmak ve İngiltere’de geçerli sürücü belgesi almak gerekmektedir. Aranan şartların en başında bunlar geliyor.

Elbette bu sertifika ve belgelerin 35 yıl geçerliliği olabilmekte. Bu lisansları almak için sağlık tarama testi ve de yazılı ve uygulamalı sınav sürecinden geçmek zorunluluğu bulunuyor.

Yurtdışında Çalışmak İçin Hangi Sektörlerde İşçi Alımı Yapılıyor?

En fazla sağlık sektöründe istihdam aççığı bulunmakta, bunu ikinci sırada hizmet sektörü takip ediyor. Kanada’da tır sürücüsü açığı ciddi sorun oluşturuyor.

Sağlık Çalışanı Alımı İlk Sırada

Kanada 732 bin, Almanya 270 bin Finlandiya da 30 bin işe alım yapılacak. Kanada’da en çok işçi gereksinimi olan eyaletler, Quebec, Ontario ve Britihs Colunnbia.

Yurtdışında Çalışmak İçin Nereden Başvuru Yapılır?

İlanların takibini yapabilmek için mutlaka kariyer sitelerine kayıt olarak yakından takip etmelisiniz. Talep oldukça fazla ve kayıtlı takipçi olmanız geç kalma durumunu ortadan kaldıracaktır. Kriyer.net gibi sitelerin https://www.kariyer.net/is-ilanlari/yurtdisi sayfalarından takip gerçekleştirilmektedir. Yine konuyla ilgili detayları ilanlara ulaşarak da elde edebileceksiniz. Tüm yurtdışı iş ilanlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Nusret Miami İş Başvurusu Yurt Dışı İş Başvurusu

Kanada İş İlanları, İş Başvurusu Yurt Dışı Kariyer

Almanya İşçi Alımı İş Başvurusu

Tesla Staj Başvurusu Nasıl ve Ne Zaman Yapılır?


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


2 Yorum

  1. Kanada icin iş başvurusu kanadada çalişmak istiyorum bu kunuda bana nasil yardimci olabilirsiniz resmi olarak kanadaya gelmek istiyorum mesleyim aşcilik yemek sekturunda

  2. Kanadaya iş için gelmel istiyorum bu kunuda resmi olarak gelmek istiyorum bana nasil bir iş bulma şansiniz olur acaba aşciyim resturaat uzeri bana bu kunuda nasil yardimci olabilirsiniz teşekurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir