Katar İş İlanları ve İş Başvuru Formu

Katar İş İlanları ve İş Başvuru Formu Yurtdışı İş Başvurusu

Satın alma gücü yüksek ülkeler sıralamasında kuşkusuz Katar, ciddi anlamda refah ve gelişmiş bir yere sahiptir. Ülkede, kişi başına düşen kazanç yaklaşık 68 bin dolardır. Katar’da çalışabilmek bir çok kişinin hayalidir. Katar’da istihdam edilme olasılığı yüksek pek çok sektör ve iş bulunabilmektedir. Kişi başı gelir durumu bakımından refah bir ekonomi mevcuttur. Katar’da nüfus 2,7 milyondur. Ülkenin resmi dili, Arapça’dır. Başkenti Doha olup, para birimi Katar Riyali’dir. 1 Katar Riyali ile yaklaşık 2 lira 29 kuruş satın alınabilmektedir. Peki Katar’da iş imkanları nasıl? Katar İş İlanları ?Katar’da çalışmak isteyenler hangi işlerde çalışabilir, Katar’da iş hayatına hâkim sektörler nelerdir? Bilindiği gibi Katar oldukça önemli bir finans ve iş merkezi konumuna gelmiştir. Doğal kaynakları münasebetiyle yatırımlar yapabilen ülkede farklı ülkelerden çok sayıda yabancı yatırımcı bulunmaktadır. Yabancı yatırımcıların yanısıra, inşaat ve gıda alanında çalışan Türk şirketleride bulunmaktadır.

Katar’da İş İmkanları

Katar’da sektörlere öncülük eden sektör, sanayidir. Ülke gelirinin oldukça önemli kısmını petrol rezervleri oluşturmaktadır, petrokimya sanayisi de doğal olarak oldukça gelişmiştir. Katar’da tarım sektörü imkanlar sebebiyle pek ileriye gidememektedir. Ülke gelirinin sadece 200 milyon dolar gibi az bir bölümü tarımdan gelmektedir. Hizmet sektöründeyse yaklaşık olarak %41 oranına sahiptir. Katar’da iş bulabilme şansınızı artıracak unsurlardan bahsedecek olursak  diyebiliriz ki orada bulabileceğiniz sağlam bir bağlantı, iyi bir ar-ge ve en önemlisi yabancı dil biliyor olmanız  gibi başlıklar olarak sıralanabilmektedir.Ülkede birçok sektörde yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı yapılıyor olması avantaj sayılabilmektedir. Türkiye’den Katar’a giden kişiler en çok inşaat, gıda ve elbette hizmet sektöründe çalışmaktadırlar. Katar’da çalışma imkanı bulabilmek için ülkede iş kurmuş ve çalışmaya devam eden Türk şirketler aracılığı ile tecrübelerden faydalanabilirsiniz. Tabiki iyi derecede dil bilginiz varsa Katar’da yabancı şirketlerde de iş bulabilme imkanınız mevcut olabilmektedir. Katar’da Türk yada yabancı firmaların ilanlarına internetten çok sayıda bilgiye ulaşmanız kolay hale gelmiştir.
Katar’da Asgari Ücret: 10-15 bin riyal.
Ortalama İşçi Maaşı: 15 bin riyal.

Katar İş İlanları

Katar’da çalışmak düşünen kişilere tavsiye olabilecek web siteleri ve Katar’da faaliyet gösteren Türk Firmalarını araştırdık. Katar iş ilanlarıyurtdışında çalışmak isteyenler  için mantıklı bir seçenek olabilmektedir. Eski Osmanlı toprağı olan Katar, Türkiye’yle dostane ilişkileri nedeni ile eleman alımlarını Türk insanından yana yapmaktadır. Başta başkent Doha  olmak üzere Katar, Türk inşaat firmalarının tercih ettiği bir bölge haline gelmiştir. Başvuruda bulunacağınız şirketlerin güvenilirliği oldukça önemlidir. Resmi kaynakları tercih etmeniz en doğrusu olacaktır. İyice araştırmadan karar vermemelisiniz. Aşağıda ki linkleri incelemenizi tavsiye ederiz:

Qatarliving.com
careers.qatarairways.com/global/en
Gulftalent.com
qa.indeed.com
jobsinqatar.org
glassdoor.com

Katar’da İş Yapan Türk Firmalar

Katar’da inşaat sektöründe faaliyet gösteren, vasıflı, vasıfsız Türk işçi istihdam eden Türk şirketlerini araştırdık. Bu firmaların online siteleri aracılığıyla Katar’da iş başvurusunda bulunarak çalışma imkanı bulabilirsiniz.

GALATA Trading & Contracting

GAP İnşaat

Kamışoğlu Group

Kolin İnşaat

Limak İnşaat

Ortadoğu İnşaat

Bosphorus International Trading WLL

Biber Catering

Tuğra Gayrimenkul

Yapı Merkezi

Yüksel İnşaat

Demir İnşaat

Doğuş İnşaat

Enyap inşaat

Sarp Group

Sham Turk İnşaat Tekstil Limited

STFA İnşaat

Tekfen İnşaat

Katar’da Hizmet Sektörü

Katar’da hizmet sektöründe istihdam edilebilecek bir meslek sahibiyseniz, bu yönde imkanlarınız bulunmaktadır. Talep yoğun olduğundan hizmet sektörü ilgi görmektedir. Katar milli gelirinin önemli bir kısmını hizmet sektörü oluşturmaktadır.

Katar’da Tarım Sektörü

Tarım sektörü fazla gelişmediğinden, tarıma yönelik ürünler genelde ülke dışından ithal edilmektedir. Petrol gelirleri yüksek olduğundan tarıma yönelmemişlerdir. Fakat tarımda dışa bağımlılığı azaltmayıda hedeflemektedirler. İstihdama yönelik bir beklenti bulunmamaktadır.

Katar’da İşçi Alımı Yapan Türk Firmaları

Katar’a işçi olarak nasıl gidilir, nerelere iş başvurusu yapılır konusunda işçi alımlarının yapıldığı siteler ve Türkler açısından bu konuda çalılmakta olan Türk inşaat şirketleri ve restoranları ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Katar personel alımı, iş başvurusu yapabilmek için bu belirttiğimiz sektörler üzerinden başlangıç yapabilirsiniz. Türk firmalarla direkt olarak iletişim sağlayarakta iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Katar İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Katar’da yurtdışı iş başvurusu yapmak kolaydır. Katar’da iş başvurusu için, öncelikle yabancı dilinizin iyi derecede olması gerekir. Araplar İngilizceyi pek bilmediklerinden, eğer arapça bilmiyorsanız, kurumsal firmalar haricinde iş bulabilmeniz kolay değildir. Katar, ülkeler arası diyalog bakımından iyi ilişki içerisinde olduğumuz ülkelerden biri olduğundan, çalışma ve oturum izni almak zor değildir. Eğer Katar vatandaşlığına geçerseniz, ülkede oldukça güzel imkanlar Katar vatandaşlarına sunulduğundan sizde yararlanabileceksiniz.

Katar’daki Hizmet Veren Türk Restoranlar

Turkey Central
Sukar Pasha
Nusr-et Steak Hause
Agora
Emirgan Sutis
Grande Restaurant Exclusively Turkish
Kebap Sultan
Mado
A’la Turkish Cuisine
Bosphorus Turkish Cuisine and GrillRoom

Katar’a Çalışmaya Gitmek İçin Vize Gerekli Mi?

Katar’da dahil yurt dışında çalışacaksanız elbette bir çalışma vizeniz olması gerekmektedir.  Bununla alakalı Katar Vizesi Almak İçin Gereken Şartlar araştırmalı ve iş başvurunuzu sonrasında gerçekleştirmeniz en doğrusu olacaktır.

Finlandiya Güncel İş İlanları ve İş Başvurusu

Finlandiya Asgari Ücret ve Ortalama Maaşlar Ne Kadar?

Amerika’da Asgari Ücret Ne Kadar? ABD Asgari Ücret

İzlanda’da Asgari Ücret ve Ortalama Maaşlar Ne Kadar?

VFS Global Çalışma ve Mesai Saatleri

İsviçre İş İlanları 2021

Katar’da Üniversite Okumak ve Üniversite Ücretleri


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir