Part Time İş Bulmak İçin En İyi Yöntemler

Yarı Zamanlı İş Bulma Rehberi

Çevrimiçi olarak tam olarak nereye bakılacağını bilmek, iyi bir yarı zamanlı iş bulmak için çok önemlidir. Bakılacak en iyi yer, genellikle doğrudan iş ilanlarının reklamını yapan şirket web adresleri olabilir. Önyargılı olabiliriz, ancak yarı zamanlı iş arama platformu olan basvuruadresi.net üniversitede iş arayan öğrenciler için en iyisi olduğunu düşünüyoruz. Sitemiz sürekli güncellenir, bu nedenle yeni gönderileri takip edebilirsiniz.

Ayrıca, iş web sitelerine kaydolun. Örneğin kariyer.net gibi siteler, bölgenizde yarı zamanlı pozisyonlar açıldığında sizi bilgilendirecektir. Mükemmel cv yazmak için rehberimiz olmalıdır.

Sosyal Medya

Buna daha önce değinmiştik, ancak sosyal medya iş aramak için mükemmel. Açık pozisyonları bulmak için doğrudan şirketlerin web sitelerine bakmanın yanı sıra, sosyal medya sayfalarına da bir göz atın. Muhtemelen iş fırsatlarını Twitter, Instagram ve Facebook gibi sitelerde paylaşacaklar – bu durumda, gönderiyi beğenebilir veya yanıtlayabilirsiniz (sosyal medyanızın profesyonel göründüğünden emin olduğunuz sürece).

Üniversite şehrinizdeki öğrenciler için herhangi bir Facebook grubunu kontrol etmeye de değer. Yerel barlar, kafeler ve perakende mağazaları, öğrencileri çekmek için genellikle bu gibi gruplarda iş ilanları yayınlar.  İş bulmak için Twitter, LinkedIn ve diğer sosyal medya platformlarının nasıl kullanılacağına dair kapsamlı araştırmalarada göz atabilirsiniz.

Üniversite İş Fuarları

Birçok üniversite, yıl boyunca iş fuarları düzenleyerek size işverenlerle doğrudan tanışma şansı verecek. Bunlar harika fırsatlar, bu yüzden üniversitenizin ne zaman bir kariyer fuarına ev sahipliği yapacağını kontrol edin ve mutlaka katılın. Üniversite iş fuarından en iyi şekilde yararlanmak için hangi şirketlerin katılacağını öğrenin. Bunları önceden araştırın ve notlar ve sorularla donanmış olarak gelin.

Fuarlarda işe alım görevlileriyle görüştükten sonra kartlarını isteyin ve ardından bir e-posta ile takip edin. E-postada, onlara kim olduğunuzu hatırlatmak, sizinle sohbet ettikleri için teşekkür etmek ve uygun olduklarında yarı zamanlı işler hakkında iletişimde kalmalarını istemek iyi bir fikirdir.

İşe Alım Ajansları

İşe alım ajansları çöpçatanlık hizmetlerine çok benzer, ancak aşkı bulmanıza yardım etmek yerine size bir iş bulurlar. Genellikle doldurulmayı bekleyen bir pozisyon veri tabanına sahiptirler, bu nedenle dahil olmak mantıklıdır. Kaydolmadan önce, işe alım ajanslarından en iyi şekilde yararlanmak için mutlaka etkileşimde bulunun.

Ağınız (Yarı Zamanlı iş Bulmak)

İlgilendiğiniz bir şirkette çalışan arkadaşlarınız veya aileniz olacak kadar şanslıysanız, yeni bir iş açıldığında size haber verebilirler ve sizin için iyi bir strateji sayılabilir. Bu gibi durumlarda çevre edinmiş olmanız oldukça önemlidir.

Yarı zamanlı iş bulmak söz konusu olduğunda, özgeçmişinizle bir yere gitmek ve devam eden herhangi bir iş olup olmadığını sormak genellikle çok etkili olabilir. Ve vitrinlerinde “eleman aranıyor” işareti olmadan bir mağazada, kafede veya barda iş istemekten korkmayın – sorana kadar neyin mevcut olduğunu asla bilemezsiniz!

Yarı Zamanlı İş Başvurusu Nasıl Yapılır? İş Başvuru Rehberi

Gebze Teknik Üniversitesi İş İlanları ve Güncel İş Başvurusu Formu

Öğrenciler İçin En Kolay Para Kazanma Yolları

Kız ve Erkek Öğrenci Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Üniversitelerin Öğrenci İşleri Çalışma Saatleri

İnternetten Para Kazanma Yolları

Köpek Gezdirerek Para Kazanmak Ek İş İlanları

Online Ders Vererek Para Kazanmak

Reklam İzleyerek Para Kazanma 2022

Sanal Arsa Alarak Nasıl Para Kazanılır?

YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Shutterstocktan Nasıl Para Kazanılır?

Neobux nedir? Neobux Reklam İzleme ile Nasıl Para Kazanılır?


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir